Προς το περιεχόμενο

Vartanis - Αναμνησεις


Χάρης Ο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον το κουπλε μου θυμίζει έντονα αυτο:

 

 

Τωρα αυτο με τη Βισση μου ερχεται κατι αλλα αν δε το βρω δε μπορω να ειμαι σιγουρος...

 

Παίζεις καλη κιθάρα παντως, αν είχε λιγότερο ποζερικη παραμόρφωση, κατα την γνώμη μου, θα ήταν αψογη!!! (αυτό στο 2,51 όντως τι ήτανε, σκρίμ, σου φυγε?) αν το εκανες με πρόθεση κράτα το, κάπου αλλού παίζει να ταιριάζει πολύ καλα!!!

 

οφ τοπικ .

 

τι παιζει ρε παιδια με τα σιγμα του εμιρλη? επιτηδες το κανουν? του βαζουν ... esser?  ;D

Μου θυμιζει τουρνα "αγριοςςςςς ανεμοςςςςς.... " 

 

απιστευτο εψαχνα να βρω το στουντιακο αλλα το κανει και στο λαιβ που παραθετω ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κατ' αρχη ευχαριστω παρα πολυ για τις κριτικες- παρατηρησεις σας και τον χρονο σας.

Πιστευω οτι εγινα σε παρα πολυ μεγαλο βαθμο αντιληπτος απο τον wasted και οτι αναφερει, ειναι σχεδον μεσα στη φιλοσοφια μου και στη γραμμη μου.

Με ενδιαφερει απολυτα η συνθεση και οχι τοσο ο καλλωπισμος (πραγμα μαλλον λαθος απο οτι εχω συμπερανει απο τα γραφωμενα σας) και θα προσπαθησω να το αλλαξω.

Αυτο οφειλετε σε μεγαλο βαθμο στον εξοπλισμο μου, που ειναι    αγορασμενος την περιοδο περιπου της ανεγερσης της Ακροπολις.

Εχω εστιασει την προσοχη μου στο να συνθετω συνεχεια κομματια (250 περιπου) και τα γραφω ολα με την ιδια συνταγη στο παιξιμο.

Σε τεχνικες λεπτομερειες του κομματιου δεν θα παω αλλα θα βοηθησω οτι θυμιζει (μου το ειπε φιλος πληκτρας ) καποιο <οτολιβς> απο ξενο ρεπερτοριο, αγνωστο σε μενα γιατι δεν εχω τετοια ακουσματα.

Για τον φιλο που αναφερει συνεχεια τα σκυλαδικα δεν μπορω να το κρυψω, γιατι εκει μεσα εφαγα αρκετα χρονια ψωμι.

Και τελειως ασχετο αλλα ΤΕΡΑΣΤΙΑ απορια για μενα.Υπαρχει ανθρωπος στην Ελλαδα που καθησε να μαθει κιθαρα για να παιζει στα σκυλαδικα; Υπαρχει;

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε τεχνικες λεπτομερειες του κομματιου δεν θα παω αλλα θα βοηθησω οτι θυμιζει (μου το ειπε φιλος πληκτρας ) καποιο <οτολιβς> απο ξενο ρεπερτοριο, αγνωστο σε μενα γιατι δεν εχω τετοια ακουσματα.

 

 

Autumn Leaves  ;)

 

Διαλέχτε την εκτέλεση της αρεσκείας σας  ;D

 

http://www.youtube.com/results?search_query=autumn+leaves&search_type=&search=Search

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με ενδιαφερει απολυτα η συνθεση και οχι τοσο ο καλλωπισμος

 

 

αν σε ενδιαφέρει μόνο η σύνθεση του κομματιού, μια καλή λύση είναι να μην κάνεις καμιά προσπάθεια ενορχήστρωσης.... μία ακουστική και μία φωνή είναι υπέρ αρκετά για να δείξουν την σύνθεση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με ενδιαφερει απολυτα η συνθεση και οχι τοσο ο καλλωπισμος

 

 

αν σε ενδιαφέρει μόνο η σύνθεση του κομματιού, μια καλή λύση είναι να μην κάνεις καμιά προσπάθεια ενορχήστρωσης.... μία ακουστική και μία φωνή είναι υπέρ αρκετά για να δείξουν την σύνθεση....

 

??!??!?!?!?

 

ΟΧΙ

 

Εξαρτάται από το ύφος του κομματιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, στα πα και στο αλλο. Αυτο το κομματακι ειναι λιγο πιο....σκυλε φιλοσοφιας, strings και ενορχηστρωση ειναι σα να ακουω Ζηνα (την τραγουδιστρια, οχι την αλλη). Η Κωνσταντινα (η κυπρια η γνωστη ειναι??) ειναι ΟΚ γι αυτο το ειδος αλλα οταν ακουω αυτα τα "λαικογυρισματα" κατι με πιανει σαν πνιξιμο. Κατι τετοια κανει κι ο Δαντης και παντα χαλαει την καλη ιδεα που εχω (ειχα). Still got the blues, Parissiane walkways αλλα σε 4/4. Προτιμω το αλλο, την 80ιλα ναουμ

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη που θα επιμείνω, αλλά η φωνή το ΧΑΝΕΙ, κάνει ΦΑΛΤΣΑ. Δεν είναι υποκειμενικό το θέμα, το μετράς σε συχνότητα και βλέπεις αν πατάει σωστά ή όχι. Και η απάντηση εδώ είναι ΟΧΙ. Ανεξαρτήτως ηχοχρώματος και γούστου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχηγε αμα εβαζες τον Μητροπανο σε αυτο το μηχανημα θα εκανε TILT. Μερικες φορες δε χρειαζεται να ειμαστε τοσο square. Ενταξει δεν ειπε το παιδι οτι ειναι ετοιμο για κοπη το κομματι

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με ενδιαφερει απολυτα η συνθεση και οχι τοσο ο καλλωπισμος

 

 

αν σε ενδιαφέρει μόνο η σύνθεση του κομματιού, μια καλή λύση είναι να μην κάνεις καμιά προσπάθεια ενορχήστρωσης.... μία ακουστική και μία φωνή είναι υπέρ αρκετά για να δείξουν την σύνθεση....

 

??!??!?!?!?

 

ΟΧΙ

 

Εξαρτάται από το ύφος του κομματιού.

 

για το στυλ του κομματιου μιλαμε παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος ρε παιδια ελεος.

Αναφερα οτι με ενδιαφερει η συνθεση και οτι το κομματι γραφτηκε πολυ προχειρα αλλα οχι και ετσι.

Σημερα η τεχνολογια σου παρεχει τοσες ευκολιες, ωστε να μπορεις πολυ ευκολα να δωσεις στον αλλο μια εικονα το τι θελεις να πεις, παρα πολυ γρηγορα και πιο καλυτερα, απο μια κιθαρα-πιανο και μια φωνη σκετα.

Εγω στο φιναλε αναφερα απο την αρχη οτι το κομματι γραφτηκε πολυ γρηγορα και αδικητε πολυ η τραγουδιστρια.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου