Προς το περιεχόμενο

Opeth new song 2011


panosprog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eλπίζω να μη το γυρίσει πολύ στα 70s και ξεχάσει και το death μέταλ.Αντικειμενικά καλό κομμάτι και σίγουρα Opeth αλλά ελπίζω τα death σημεία να είναι περισσότερα μιας και στο watershed είχαν μειωθεί αισθητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο κομμάτι, και επίσης πολύ ωραίο εξώφυλλο για τον δίσκο (αν δεν είχε τις φάτσες τους - από όταν πρωτοπαρουσιάστηκε είχα θεωρήσει ηλίθια την ιδέα).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eλπίζω να μη το γυρίσει πολύ στα 70s και ξεχάσει και το death μέταλ.Αντικειμενικά καλό κομμάτι και σίγουρα Opeth αλλά ελπίζω τα death σημεία να είναι περισσότερα μιας και στο watershed είχαν μειωθεί αισθητά.

 

Πάντως το έχει δηλώσει ότι o δίσκος δε θα έχει καθόλου brutal φωνητικά.

 

Μου είπε ο αδερφός μου ότι κάπου κυκλοφορεί ένα βίντεο που ένας οπαδός στον απόηχο της δήλωσης ανέβασε ένα βίντεο στο οποίο έκαιγε τα cd opeth που είχε και τους έκραζε ότι εμπορευματοποιηθήκανε  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το έχει δηλώσει ότι o δίσκος δε θα έχει καθόλου brutal φωνητικά.

 

 

 

>:( >:( :o :( :( :( :'( :'(

 

Και παλιότερα είχε πει ότι οι Οpeth ξεκίνησαν και θα παραμείνουν μία death metal μπάντα... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι γεγονός ότι ένα από τα στοιχεία που μου αρέσουν περισσότερο σε αυτούς είναι το πάντρεμα διαφορετικών επιρροών - εκεί που δεν το περιμένεις το κομμάτι γίνεται άγριο, μετά μπαλάντα, μετά prog, μετά πάλι άγριο κλπ., και μάλιστα όχι μόνο χωρίς να χάνει τη συνοχή του αλλά με τμήματα που μοιάζουν σαν κομμάτια ενός παζλ που στο τέλος φτιάχνουν μια πολύ ωραία εικόνα. Αλλά ίσως για αυτό το δίσκο να βαρέθηκε τις πιο βαριές επιρροές - ούτως ή άλλως νομίζω πως μερικές φορές τις σατιρίζει κιόλας. Ήδη για αυτό το σκοπό έχει την άλλη μπάντα Bloodbath στην οποία τραγουδάει...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να είναι ο ιδανικός δίσκος Opeth για εμένα δηλαδή.

Εγώ=άτομο που τρελαίνεται για τη μουσική των Opeth,αλλά δεν αντέχει ούτε λεπτό τα brutal φωνητικά ;D

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να είναι ο ιδανικός δίσκος Opeth για εμένα δηλαδή.

Εγώ=άτομο που ,δεν αντέχει ούτε λεπτό τα brutal φωνητικά ;D

Εξαιρετικό το κομμάτι και τα φωνητικά σούπερ.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα άλλο στοιχείο τους που μου αρέσει πολύ είναι ότι αρκετά τραγούδια τους είναι λυρικά, κάτι που δεν το βρίσκεις εύκολα σε αυτό το στυλ (κι όταν το βρίσκεις είναι χαζοemo ή εντελώς τετριμμένο). Κρίνοντας από το κομμάτι, ο δίσκος μάλλον έχει τα φόντα για κάτι τέτοιο. Άλλο στοιχείο είναι τα απαιτητικά μέρη από πλευράς τεχνικής, που βάσει του κομματιού αυτού επίσης προμηνύεται να έχει ο δίσκος.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να είναι ο ιδανικός δίσκος Opeth για εμένα δηλαδή.

Εγώ=άτομο που τρελαίνεται για τη μουσική των Opeth,αλλά δεν αντέχει ούτε λεπτό τα brutal φωνητικά ;D

 

Me too. Και ναι, είναι πολύ ωραίο το εξώφυλλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου