Προς το περιεχόμενο

Opeth new song 2011


panosprog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η περίπτωση του εξαιρετικού Damnation (2003) το οποίο δεν είχε brutal (ούτε καν distortion σε πολλά μέρη  :) ) και γενικότερα extreme μέρη, μας δείχνει πως ο τύπος μπορεί να κάνει μουσική με ότι "υλικά" και αν διαλέξει.

 

Μάλλον στην προκειμένη περίπτωση αφήνει τις 70s επιρροές του να βγούν ακόμα περισσότερο παραέξω, άλλωστε είναι λάτρης του είδους, και συλλέκτης δίσκων (και) της εποχής.

 

Can't wait! ;)

 

Υγ. Το κομμάτι μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις!

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εμένα δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα το κομμάτι να πω την αλήθεια...Ίσως αν το ακούσω μερικές φορές ακόμα να μου αρέσει περισσότερο!

 

Bloody_Sunday στο δεύτερο comment σου, εκφράζεις αυτό ακριβώς που έχω στο μυαλό μου για την συγκεκριμένη μπάντα...Καταφέρνουν να συνδυάσουν τόσα πράγματα με πάρα πολύ όμορφο τρόπο!Χωρίς να ξεφεύγουν και χωρίς να το κάνουν βαρετό!

 

Πάντως αν κινηθεί όντως στα μονοπάτια του Watershed και έχει και μόνο καθαρά φωνητικά(προσωπική άποψη,ενώ τα καθαρά του είναι απίστευτα...στα brutal δεν το έχει και τόσο) θα είναι όντως πολύ καλή φάση...Δεν λέω και το Blackwaterpark και τo Ghost Reveries πολύ ωραίοι δίσκοι αλλά το Watershed το γούσταρα απίστευτα πολύ(ειδικά το Burden μεγάλη ζημιά)!

 

Όπως και να 'χει περιμένουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Απλά απίστευτος δίσκος..

Ο Akerfeldt είναι genius στη σύνθεση.

Επίσης μου αρέσει ιδιαίτερα η παραγωγή,έχει  "ζεστασιά" κι αυθορμητισμό,δεν είναι η τυπική "boxed" metal παραγωγή :)

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά απίστευτος δίσκος..

Ο Akerfeldt είναι genius στη σύνθεση.

Επίσης μου αρέσει ιδιαίτερα η παραγωγή,έχει  "ζεστασιά" κι αυθορμητισμό,δεν είναι η τυπική "boxed" metal παραγωγή :)

Ειναι ηχογραφημενο αναλογικα γι'αυτο αυτη η ζεστασια .Αχ οι παλιες καλες μερες.Σε συνδιασμο μετους αναλογικους ηχους στα πληκτρα mellotron,hammond,electric piano απλα σπερνει.By the way Mellotron rules.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ηχογραφημενο αναλογικα γι'αυτο αυτη η ζεστασια .Αχ οι παλιες καλες μερες.Σε συνδιασμο μετους αναλογικους ηχους στα πληκτρα mellotron,hammond,electric piano απλα σπερνει.

Σε διαβεβαιώ ότι αυτό ήταν ένας από τους φαιδρούς και εντελώς αστήρικτους παλιούς μύθους που μετά από ατελείωτα και αιώνια debates έχουν πια ξεπεραστεί.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου