Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για το SPLIT στο TR-RACK!!ΕΠΕΙΓΟΝ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Page 2  h 3 στα combi θα βρεις την παραμετρο που οριζει την εκταση των ηχων.Απο κει θα διαλεξεις συμφωνα με το σχεδιαγραμμα που θες να παιζουν οι ηχοι σου.Δεν εχω μπροστα μου καποιο Korg για αυτο στα λεω τοσο γενικα.Επισης μπορεις να βρεις ενα ετοιμο combi Που να εχει split Και απλα να αλλαξεις τους ηχους και τα effects.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σευχαριστώ πολύ αλλά ξέρω οτι για να φτάσεις σαυτο το βήμα πρέπει να φτιάξεις layer!αυτό που ακούγονται οι 2 ήχοι ταυτόχρονα και μετά..το κύριο πρόβλημα μου δηλαδή είναι το layer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το LE, αλλα νομίζω είναι το ίδιο. Πας στο μενού, στην επιλογή KeyZ. Από εκεί στο tab key ορίζεις bottom και top key. Βεβαιώσου ότι τα velocities είναι bottom 001 και top 127  (επιλογή Velz), εκτός εάν θες να κάνεις και velocity layers. Τέλος, πάνε στην επιλογή Prm1 tab MIDI και έλεγξε πως όλοι οι ήχοι που θες να ακούγονται έχουν την ένδειξη INT και Gch.

Ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου