Προς το περιεχόμενο

FireOne Installation problem


illussion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά σε όλους και πάλι,

 

Σήμερα πήρα την πολυπόθητη FireOne που τόσο καιρό είχα στο μάτι. Τη βγάζω από το κουτί της τη συνδέω και αφού έκανα ότι έλεγε το manual κατά γράμμα δεν έγινε τίποτα.

 

Στο σύστημα μου δεν υπήρχε Firewire interface και αγόρασα ένα controller της Unibrain τον οποίο και εγκατέστησα πολύ εύκολα.

 

Η κάρτα τροφοδοτείται από το firewire αλλά δεν μπορώ να εγκαταστήσω τους drivers. Απλά μου λέει ότι δεν μπορεί να βρεί drivers για αυτό το hardware που βρέθηκε.

 

Υπόψην ότι κατέβασα κι από το internet drivers μην τυχών και υπάρχει corruption στο CD γιατί παλιότερα μου έχει συμβεί και αυτό.

 

Και θέλω να ρωτήσω κάποιους άλλους από εδώ μέσα που πήραν την ίδια κάρτα αν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα με την εγκατάστασή της.

 

Εχει κανείς άλλος να προτείνει κάτι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όποιος βάλει firewire της unibrain πρέπει να αφήσουν τα Windows να δούν τον controller σαν Texas Instruments και να ην εγκαταστήσουν τους drivers από το site της Unibrain.

 

Εγώ από το βάλε - βγάλε drivers πήρα το PC μου ( τα winblow$ δηλαδή ) στο χέρι.

 

Τελικά όμως στην καινούρια εγκατάσταση η fireone δούλεψε τέλεια.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου