Προς το περιεχόμενο

Cool Edit Vs CU base Vs Nuendo!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!μολις πηρα την m-audio fast track pro και θελω να αρχισω να ηχογραφω τα κομματια μου!για τον λογο αυτο πρεπει να βρω καποιο προγραμμα!!ειμαι αρχαριος και δεν ξερω ποιο απο τα τρια να επιλεξω,μπορειτε να μου πειτε τη γνωμη σας για τα παραπανω προγραμματα,θετικα,αρνητικα καθως και προσωπικες εμπειριες για να δω και εγω με ποιο θα ξεκινησω?επισης αν θελετε μπορειτε να μου προτεινετε και συγκεκριμενες εκδοσεις!!!ευχαριστω παρα πολυ :)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλύτερα να ξεκινήσεις με το Audacity. Δωρέαν, πανεύκολο στη χρήση και μπορείς να πετύχεις αξιοπρεπέστατο αποτέλεσμα. ;)

 

Πάντως είναι τρελό να θέλει κανείς να ξεκινήσει το recording με Nuendo!!! :o

Είναι σαν να έχουμε έναν άνθρωπο που ξέρει να παίζει 3 νότες στο πιάνο και να παίρνει ένα Steinway grand για να κάνει τα πρώτα του βήματα...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να ξεκινήσεις με το Audacity. Δωρέαν, πανεύκολο στη χρήση και μπορείς να πετύχεις αξιοπρεπέστατο αποτέλεσμα. ;)

 

Πάντως είναι τρελό να θέλει κανείς να ξεκινήσει το recording με Nuendo!!! :o

Είναι σαν να έχουμε έναν άνθρωπο που ξέρει να παίζει 3 νότες στο πιάνο και να παίρνει ένα Steinway grand για να κάνει τα πρώτα του βήματα...

 

Thanx για τη απαντηση!το audacity μπορω να το κατεβασω?εχει εφε?και απο τα τρια που εγραψα πιο ευκολο στη χρηση ποιο θεωρειται?παντως ενας φιλος μου ξεκινησε με το nuendo,τωρα με ποια version δε ξερω και με τον καιρο αρχισε να το χειριζεται αρκετα καλα!γενικα εχω πολυ ορεξη και να ασχοληθω και να διαβασω για να μαθω τα μυστικα του recording ;)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντυπωση οτι μαζι με αυτη την καρτα δινουν bundled το Ableton Live Lite που ειναι μια χαρα για να ξεκινησει κανεις...Aν κανω λάθος excuse me... ;)

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντυπωση οτι μαζι με αυτη την καρτα δινουν bundled το Ableton Live Lite που ειναι μια χαρα για να ξεκινησει κανεις...Aν κανω λάθος excuse me... ;)

 

Δεν κανεις λαθος,αλλα ειναι trial version  :(!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασε κ το ableton live lite που περιέχεται στο bundle της κάρτας σου. πολύ καλός sequencer, και αν και η lite έκδοση είναι πετσοκομένη έχει μερικά καλά μαθήματα που σε βάζουν στη λογική του sequencer, με προεκτάσεις και για τα άλλα αντίστοιχα software.

 

άσχετο αλλά:

Είναι σαν να έχουμε έναν άνθρωπο που ξέρει να παίζει 3 νότες στο πιάνο και να παίρνει ένα Steinway grand για να κάνει τα πρώτα του βήματα...

 

όσο μη ρεαλιστικό και να είναι, πιστεύω ότι θα ήταν ο καλύτερος τρόπος να ξεκινήσεις πιάνο :P

beyer σε concert grand, αυτά είναι  ;D

 

edit: με προλάβανε οι προλαλήσαντες. σε demo mode πάντως το ableton έχει τα πλήρη χαρακτηριστικά, εκτός του save και του export φυσικά. σε lite mode έχει 4 audio και 4 midi κανάλια, αρκετά για να παίξεις λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασα το audacity!!Ξεχασα να αναφερω οτι ενδιαφερομαι για πολυκαναλη ηχογραφηση και ποιοτικα κατα το δυνατον εφε,κυριως eq,compressor,reverb,echo!το οτι αναφερω "αρχαριος" σημαινει οτι δεν εχω ασχοληθει πολλες ωρες με τα παραπανω προγραμματα(εχω ασχοληθει αρκετα με το acid pro) και πιστευω οτι μπορω να καταφερω να τα μαθω!απλα θελω να ακουσω αποψεις απο καποιους που τα εχουν δουλεψει αρκετα και ξερουν τις διαφορες τους,μειονεκτηματα,πλεονεκτηματα και τυχον προβληματα!ετσι θα μπορεσω να επιλεξω ενα και να αρχισω να το δουλευω και παραλληλα να μαθαινω... ;)!τι να το κανω το abletton αν δεν εχει save και export...???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προτεινω Nuendo αλλα  οπως ειπε και ο φιλος παραπανω, μπορει να σου φανει λιγο δυσκολο για αρχή. Αν βρεις κανα guide για τα βασικα και παρεις μια ιδεα, τοτε θα σαι αρχοντας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προτεινω Nuendo

 

Συμφωνώ. Επίσης, πιστεύω ότι είναι επιβεβλημένο να έχεις την έκδοση 4, διότι η έκδοση 3 δεν έχει εξίσου καλά εφέ.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου