Προς το περιεχόμενο

make your own guitar pickup


whiteNoise

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πολυ ενδιαφερον,και πολυ εξυπνη η ιδεα το να μετρας την εξοδο τον μαγνητων οταν εχεις το συρμα στο χερι πριν τελειωσεις και το κολλησεις.

ετσι ξερεις ακριβως το αποτελεσμα που θα εχεις απο πριν,

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν πολύ δεν το ψάχνεις το θέμα;  :P

 

Λες να μπω καμμιά μέρα σε κανα μαγαζί να ψωνίσω ...και να δω μαγνήτες "White Noiseduncan"...  :o

 

Hand wired pickups, Proudly Made In Greece ...  ;D

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς επίσης αντί να το ξύσεις με λεπίδα, να το κάψεις λίγο με αναπτήρα για να φύγει η επικάλυψη πολυεστέρα. Μετά τη μέτρηση όμως καλύτερα είναι να το καλύψεις με λίγο βερνίκι νυχιών για να εκμηδενίσεις πιθανό βραχυκύκλωμα που θα μειώσει την αντίσταση. Επίσης για καλύτερη μέτρηση της αντίστασης καλύτερα είναι να μην αγγίζουν το δέρμα οι ακροδέκτες του πολύμετρου για να μη μετραει και την αντίσταση του σώματος. Εγώ πάντως όπου νά'ναι λέω να ξεκινήσω κανένα project για μαγνήτη. Άρχισα ήδη να φτιάχνω μια μηχανή για την περιέλιξη του πηνίου.

Ad astra per alia fideles...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν πολύ δεν το ψάχνεις το θέμα;  :P

 

Λες να μπω καμμιά μέρα σε κανα μαγαζί να ψωνίσω ...και να δω μαγνήτες "White Noiseduncan"...  :o

 

Hand wired pickups, Proudly Made In Greece ...  ;D

;D ;D ;D

whitenoise pickups - toneless design :P(θα σε κανω και εσενα ρεζιλι) ;D ;D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά τη μέτρηση όμως καλύτερα είναι να το καλύψεις με λίγο βερνίκι νυχιών

επειδη μου τελειωσε το βερνικι νυχιων να βαλω λιγο κοκκινο κραγιον που χρησιμοποιω συνιθως στις εξοδους μου? ;D ;D ;D

πολυ σωστα τα λες φιλε St4rg4z3r,thanks για την βοηθεια ;)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderator

Ωραίο.  :)

(Αν και δεν έχω το κουράγιο να ξεκινήσω κάτι τέτοιο).

 


Μετά τη μέτρηση όμως καλύτερα είναι να το καλύψεις με λίγο βερνίκι νυχιών

επειδη μου τελειωσε το βερνικι νυχιων να βαλω λιγο κοκκινο κραγιον που χρησιμοποιω συνιθως στις εξοδους μου? ;D ;D ;D

πολυ σωστα τα λες φιλε St4rg4z3r,thanks για την βοηθεια ;)

 

Αν δεν έχετε πάει σε κατάστημα καλυντικών να ψάξετε βερνίκι νυχιών candy apple red*, δεν έχετε γίνει αρκετά ρεζίλι ακόμα.  :)

 

 

 

* Και να αναγκάζεστε (για να εξηγήσετε) να πείτε στην (πανέμορφη) πωλήτρια πράγματα της μορφής "δεν με νοιάζει αν είναι από τα φτηνιάρικα.... αρκεί να είναι κόκκινο της φωτιάς και με μεταλλικά κομματάκια". (Μόνο το βλέμμα της εκείνη τη στιγμή να είχα σε φωτογραφία.  ;D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχετε πάει σε κατάστημα καλυντικών να ψάξετε βερνίκι νυχιών candy apple red*, δεν έχετε γίνει αρκετά ρεζίλι ακόμα.  :)

 

 

 

* Και να αναγκάζεστε (για να εξηγήσετε) να πείτε στην (πανέμορφη) πωλήτρια πράγματα της μορφής "δεν με νοιάζει αν είναι από τα φτηνιάρικα.... αρκεί να είναι κόκκινο της φωτιάς και με μεταλλικά κομματάκια". (Μόνο το βλέμμα της εκείνη τη στιγμή να είχα σε φωτογραφία.  ;D )

 

 

ΘΗΤΑ

 

ΕΨΙΛΟΝ

 

ΟΜΙΚΡΟΝ

 

ΣΙΓΜΑ!!!!  ;D ;D  ;D :D

 

 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχετε πάει σε κατάστημα καλυντικών να ψάξετε βερνίκι νυχιών candy apple red*, δεν έχετε γίνει αρκετά ρεζίλι ακόμα.  :)

 

 

 

* Και να αναγκάζεστε (για να εξηγήσετε) να πείτε στην (πανέμορφη) πωλήτρια πράγματα της μορφής "δεν με νοιάζει αν είναι από τα φτηνιάρικα.... αρκεί να είναι κόκκινο της φωτιάς και με μεταλλικά κομματάκια". (Μόνο το βλέμμα της εκείνη τη στιγμή να είχα σε φωτογραφία.  ;D )

 

δηλαδη αν παω για αγορα :

1)γυναικιου καλτσον (για pop filter πυκνωτικου μικροφωνου)

2)λαστιχακι για τα μαλλια(για καθαροτερο tapping)

3)βερνικι νυχιων για μονωση στο πηνιο.

δεν γλιτωνω το κραξημο λετε??? ;D ;D ;D

μαλλον ετσι την πατησε και ο φουκαρας ο elton john και τον βγαλανε λουγκρα τον ανθρωπο ;D ;D ;D ;D

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο.  :)

(Αν και δεν έχω το κουράγιο να ξεκινήσω κάτι τέτοιο).

 


Μετά τη μέτρηση όμως καλύτερα είναι να το καλύψεις με λίγο βερνίκι νυχιών

επειδη μου τελειωσε το βερνικι νυχιων να βαλω λιγο κοκκινο κραγιον που χρησιμοποιω συνιθως στις εξοδους μου? ;D ;D ;D

πολυ σωστα τα λες φιλε St4rg4z3r,thanks για την βοηθεια ;)

 

Αν δεν έχετε πάει σε κατάστημα καλυντικών να ψάξετε βερνίκι νυχιών candy apple red*, δεν έχετε γίνει αρκετά ρεζίλι ακόμα.  :)

 

 

 

* Και να αναγκάζεστε (για να εξηγήσετε) να πείτε στην (πανέμορφη) πωλήτρια πράγματα της μορφής "δεν με νοιάζει αν είναι από τα φτηνιάρικα.... αρκεί να είναι κόκκινο της φωτιάς και με μεταλλικά κομματάκια". (Μόνο το βλέμμα της εκείνη τη στιγμή να είχα σε φωτογραφία.  ;D )

 

Και δε μου λες, βρηκες τελικα την σωστη μαρκα μανο που να φερνει σε CAR ? Προσοχη: οχι με ασημενια μπλιμπλονια, αλλα με χρυσα.  Με τα ασημενια εχει ενα και η γυναικα μου, αλλα διαφερει, ειναι και πιο μπορντο το δικο της απο αυτο που θελω...

 

Πες ποιο ειναι, να παρει αυτο την επομενη φορα, να το χρησιμοποιουμε και οι δυο?

 

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου