Προς το περιεχόμενο

Μια ΠΟΛΥ δυσαρεστη εμπειρια απο το Musicstore.de


ggsaxman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν,

αφού λέτε για δυσάρεστες εμπειρίες από musicstore διαβάστε και τη δικιά μου η οποία πιστεύω είναι πραγματικά για κλάματα (δεν ήθελα να την αναφέρω γιατί τελικά βγήκε άκρη, αλλά δεν κρατιέμαι  >:( ) . Γενικά να σας πω το στορυ  ;D έκανα μια παραγγελεία μέσα στον οκτωβρη και όλα άψογα άλλα το μεγάλο μαρτύριο ξεκίνησε στην επόμενη που έγινε τον Νοέμβρη και έκλεισε το θέμα τελικα τέλη Ιανουαρίου!!! Λοιπον, Από την πρώτη παραγγελία μια  κάρτα ήχου που περιελάμβανε ήταν ελλατωματική και την επέστρεψα περιμένοντας τα λεφτά μου. Αλλά μετά αποφάσισα να παραγγείλω ενα pc case, κάτι ρικοφον, και 1 ζευγάρι pads  ηχείων. Οπότε συμφώνησα μέσω mail  να αφαιρεθούν από την νέα παραγγελία τα χρωστούμενα. συνολικά κόστιζε γυρώ στα 400 ευρώ. Περιμένω λοιπόν περίπου κανά μήνα την νέα παραγγελία, τίποτα. Έρχονται οι διακοπές τα Χριστούγεννα εγώ στέλνω mail όλο αυτό το διάστημα, απάντηση καμία. Στέλνω mail να ακυρωθεί η παραγγελία. Παίρνω τηλέφωνο βρίσκω τον ελληνα αντιπρόσωπο μου λέει οκ Ακυρώνεται  γιατί έτσι κιαλλιώς δεν υπήρχαν σε στοκ τα προιοντα που ζήτησα!!!!  :-X:-X εγώ όμως είμαι μέσα 170 ευρώ περίπου (την κάρτα ήχου που επέστρεψα). έτσι κάνω τα στραβά μάτια και κάνω νέα παραγγελία ρικοφον και ακουστικά, αξία 480 ευρώ περίπου τα οποία πληρώνω απευθείας μέσω πιστωτικής! τηλεφωνικώς  επικυρώνω την παραγγελία και του επισημαίνω ότι την έκανα ήδη μέσω site. όλα καλά η παραγγελία σας καταχωρήθηκε μου απαντά. Περιμένω, περιμένω, λίγο πριν το νέο χρόνο να σου και η παραγγελία κάτω από το σπίτι μου. χαρά εγώ! Να μου λέει ο κουριερ είναι μετρητα! τα δίνω ενώ έχω ήδη συνειδητοποιήσει ότι μου την έστειλε 2 φόρές γιατί δεν  διαγράψε την άλλη που έκανα μέσω site αλλά απλά την ξαναπέρασε όταν του τηλεφώνησα !!!!!!!!!!!!  :o :o :o :o :o :o :o

Να μην τα πολυλογώ ξαναπαίρνω τηλεφωνο (δε θα σας πω για το χρέος μου τώρα στον οτε!) και γελώντας ευγενικά μου ζητά συγγνώμη και πως θα μπουν τα λεφτά μου στο λογαριασμό μου μόλις γυρίσει πίσω η 2η κατα σειρά παραγγελία που ήταν καθοδον. Φτάνει πίσω σαυτούς λίγο πριν τα μέσα του Ιανουαρη. Λεφτά όμως πουθενά στον λογαριασμό μου.  παιρνώ  τηλέφωνο σχεδόν κάθε μέρα και είτε δε βγάζω γραμμή είτε μου λεν ότι ο συγκεκριμένος πωλητής είναι απασχολημένος (δεν αναφέρω το όνομα το θεωρώ άσκοπο). Ο κόμπος φτάνει στο χτένι οταν η γερμανίδα αντιπρόσωπος μου λέει  στα αγγλικά με αδιάφορο ύφος ότι ο έλληνας πωλητης συνεχίζει να είναι άρρωστος και πως θα ειδοποιηθεί εγκαίρως! Εκεί φεύγει το ευγενικό ευρωπαικό μου σαβουαρ βιβρ και αρχίζω τα καντίλια. σε greeklish μισά ελληνικά μισά αγγλικα. όταν σταμάτησα άκουσα σε ψιθυριστεί φωνή σχεδόν συλλαβιστά please calm down mr alexandridis you will  get your money back tonight or tommorow morning. we are very sorry please calm down.

και όντως έτσι έγινε.

Και μέτα από μισή βδομάδα να σου και mail από τον ομορφο : κυριε Αλεξανδρίδη στείλτε μου τον αριθμό τραπέζης σας iban  για να σας περάσω τα λεφτά!!!!!  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D Μέχρι και η τελευταία του κουβέντα ετεροχρονισμένη ρε γαμώτο!!!!!

 

Αυτό που μου συνέβη σίγουρα δεν είναι ο κανόνας. Το μαγαζί είναι αξιόπιστο και εμπορεύεται καλά προιόντα αλλά... ...είναι να μην σου τύχει. τι να πω..

deja vu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΚΑΙ ο Γερμανος θελει το γερμανο του ;D ;D ;D

Παντως και παλι πολυ υπομονη εκανες, ειναι να τρελενεσαι αν σου τυχει τετοια μ%^$##α

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Όσον αφορά κακές εμπειρίες απ'το musicstore. Έχω παραγγείλει αρκετές φορές, αλλά τα περισσότερα ήταν καθαρά περιφερειακά (μαγνήτες, καλώδια κλπ.). Αποφάσισα λοιπόν να δοκιμάσω ένα πάμπφθηνο mini stack της Fame που είχα δεί, και μου φάνηκε καλό. Παρήγγειλα λοιπόν τον εν λόγω ενισχυτή (ήταν κεφαλή και καμπίνα). Με το που μου ήρθε (αρκετά καλά συσκευασμένο θα'λεγα) τον ανοίγω, τον στήνω και πάω να παίξω. Στα πέντε πρώτα λεπτά παιξίματος άκουσα ένα -κράκ- κι αυτό ήταν. Τα ηχεία ήταν καμμένα, μάλλον απ'τη "μαμά" - αποκλείεται να το είχα κάψει εγώ, μια που δεν έπαιξα ούτε δυνατά, ούτε πολύ ώρα. Έστειλα mail στην εταιρία, τίποτα. Εν τέλει, στο 4ο με 5ο mail μου απάντησαν (μετά από καμιά βδομάδα), και μου είπαν πως θα στείλουν τη UPS, αλλά θα χρειαζόταν να πληρώσω μεταφορικά κλπ. να το στείλω πίσω στη Γερμανία, να δούν αν φτιάχνεται κλπ. Φυσικά δεν είχα καμιά όρεξη να μπώ στη διαδικασία, οπότε το'στειλα σε μάστορα να το επισκευάσει αν γίνεται (που δεν γινόταν), οπότε μπήκα στη διαδικασία ν'αλλάξω εντελώς τα ηχεία (αντί για τα τέσσερα 8άρια έβαλα δύο 12άρια jensen και βρήκα την υγειά μου  ;D) και απλά τους έγραψα. Τώρα δεν ξέρω αν έφταιγαν αυτοί, η μεταφορική, η Fame ή ο Grinch, αλλά ουσιαστικά έδωσα πάνω από 300 γιούρια (συμπεριλαμβανομένων των αλλαγών που έκανα) για έναν 65άρη τρανζίστορ. Χλωμό το κόβω να παίρνω τίποτα άλλο από κεί πλέον...

 

Παρεμπιπτόντως, τον ενισχυτή σαν κεφάλι και μόνο τον συστήνω ανεπιφύλακτα σε metalάδες. Έχει αρκετά καλά καθαρά, και τα βρώμικά του είναι επίσης πολύ καλά σε διαφορετικές καμπίνες (σε 2x12 σκίζει), κι έχει αρκετή ένταση και για live ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα στο γνωστο Rock City στο κεντρο της Αθηνας,και ειδα οτι υπαρχει μια συνεργασια μεταξυ Rock City και Music Store.Ξερει καποιος κατι παραπανω και τι παιζει ακριβως?

 

είσαι σίγουρος; Το ένα πουλάει δίσκους και το άλλο μουσικά όργανα. Μήπως τα μπέρδεψες; Και μάλλον δεν έχει site to rockcity, αλλά το αγγλικό rockcity που είναι κάτι σαν club.

 

Τελικά το βρήκα. Μπέρδεψες το Musicstore.de με το musicstore.gr που δίνει δίσκους. Καμιά σχέση το ένα με το άλλο

http://www.musicstore.gr/console/

http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/MusicStore-MusicStoreShop-Site/en_EN/-/EUR/ViewApplication-DisplayWelcomePage2;pgid=TOZgS6fSSQS00000000000000000lJCB_xfV;sid=1FkmQlStFBIjQhPgp3nBPvx4ERCAoYJmL1Y=

 

 

Νομίζω ότι έχει δίκιο ο φίλος ο Tamaman. Γράφει σε ταμπέλα στη βιτρίνα ότι συνεργάζεται με musicstore.de και μπορεί όποιος θέλει να του παραγγέλνει όργανα. Μάλιστα έχει και μια ντραμς στη βιτρίνα... Δεν το έχω ψάξει όμως να δω τι ακριβώς παίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου