Προς το περιεχόμενο

Μια ΠΟΛΥ δυσαρεστη εμπειρια απο το Musicstore.de


ggsaxman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχα παραγγειλει μια σειρα απο πραγματα στο εν λογω καταστημα στις 12/1/08 απο το site τους και καθως εβλεπα τισ βδομαδες να περνουν και να μην εχω κανενα νεο,αποφασισα να τους στειλω ενα mail ρωτωντας τι γινεται...Ουτε τοτε πηρα καμμια απαντηση!Ωσπου σημερα,απαυδισμενος,τους πηρα τηλεφωνο για να μου πουν τελικα οτι καποια πραγματα της παραγγελιας μου δεν ηταν διαθεσιμα και οτι αυτος ηταν ο λογος που η παραγγελια δεν προχωρουσε!!!!Στην ερωτηση μου γιατι επρεπε να περασει ενας μηνας για να το πληροφορηθω και γιατι οταν τα παραγγελνα δεν αναγραφοταν στη σελιδα του καθε προιοντος η διαθεσιμοτητα του,η απαντηση ηταν:εχουμε μονο 2 ανθρωπους για να δεχονται και να εκτελουν τις παραγγελιες που γινονται ηλεκτρονικα και ταυτοχρονα να ενημερωνουν και τις σελιδες!!!!!! >:( >:( >:( >:(

Αυτα προς γνωση και ΑΠΟΦΥΓΗ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πρόσφατα ενδιαφερόμουν να αγοράσω έναν τελικό ενισχυτή. Ο ενισχυτής ήταν καταργημένο μοντέλο και έτσι ο εισαγωγέας του στην Ελλάδα είχε μόνο ένα κομμάτι. Επίσης είχα βρεί και έναν μεταχειρισμένο απο ένα παιδί απο το noiz.gr.  Στο Musicstore.de όμως τον έβρισκα σε πολύ καλή τιμή και είχα αποφασίσει να τον αγοράσω απο εκεί. Τους έστειλα λοιπόν email και ρωτούσα διάφορα ένα βήμα πρίν τον παραγγείλω. Καμία απάντηση. Ξαναέστειλα 2-3 φορές τίποτα. Στο τελευταίο email πλέον απογοητευμένος μετά απο κανα μήνα αναμονής τους έλεγα οτι έχουν άθλια εξυπηρέτηση πελατών και οτι είμαι πολύ απογοητευμένος και οτι θα τους κάνω δυσφήμηση κλπ. Μου έρχεται ένα email και έλεγε συγνώμη κλπ και οτι είμαι ο τύπος που απαντάει σε αυτές τις περιπτώσεις ήμουν άρωστος και δεν μπορούσα να απαντήσω και μου κάνει εντύπωση που κανείς άλλος δεν ενδιαφέρθηκε για το πόστο μου όσο έλειπα και θα το αναφέρω στην διεύθυνση και επίσης μου είπε οτι ο ενισχυτής αυτός δεν υπάρχει ούτε ένα κομμάτι και αν θέλω κάτι άλλο ευχαρίστως να με εξυπηρετήσουν. Τελικά αγόρασα τον ενισχυτή απο τον εισαγωγέα στην Ελλάδα αλλά το διάστημα αυτό αν ο ενισχυτής που αγόρασα είχε φύγει εγώ θα έμενα χωρίς ενισχυτή. Τώρα γιατί έχουν προιόντα στις σελίδες τους που δεν τα έχουν και ούτε πρόκειτε ποτε να τα ξαναέχουν στο μαγαζί κανείς δεν ξέρει... Εντομεταξύ τον ενισχυτή ακόμα τον έχουν οτι υπάρχει διαθέσιμος !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι γω ξενέρωσα. Την τελευταία φορά πήραμε ένα subάκι που μας βγήκε ..σαπάκι. Ήρθε χαλασμένο και τους έστειλα 2 mail για το τι θα γίνει, και μας γράψανε κανονικά. Αnyway, musicstore προς το παρόν, τέλος. ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κρίμα παιδιά...μου κάνει τρομερή εντύπωση...όχι ότι έχω πάρει κάτι από εκεί αλλά σχεδίαζα να κάνω κάποιες αγορές...κρίμα... :-\

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αλήθεια είναι ότι το musicstore είναι ή του ύψους ή του πάτου εντελώς! Αν δεν πάρεις τηλέφωνο στον υπεύθυνο για Ελλάδα μην περιμένεις απάντηση σε email και αν δεν πιέσεις αρκετά μη περιμένεις και γρήγορη εξυπηρέτηση. Ακόμη δίνουν μεγαλύτερη βάση στο φυσικό τους κατάστημα παρά στο online αλλά αν συνεχίσουν έτσι δεν θα έχουν και κανένα πελάτη στο Online για να δίνουν βάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 ματσο χάλια

 

από μένα για musicstore. Μου ήρθε μισή η παραγγελία, έστειλα 5 mails και δεν απαντήσαν κανένα οπότε αναγκαστικά πήρα τηλ Γερμανία.

Με ενημερώσαν πως τα υπόλοιπα θα ερχόντουσαν σε δεύτερη φουρνιά οπότε όλα ok.

 

Είναι σπαστικό να μην απαντάνε emails.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ρε παιδια τι να πω, ακριβως αντιθετες εντυπωσεις, πινω νερο στο ονομα τους....

 

Μια μονο παραγγελια εχω κανει απο musicstore... αμεση εξυπηρετηση, επιβεβαιωσεις, courier στην ωρα του, email απο τον ελληνα τους, tracking σελιδα που δουλευε/ενημερωνοταν συχνα, καμια δυσαρεστη εκπληξη. Ο καταλογος 200 σελιδες ιλουστρασιον ερχεται ανα τακτα διαστηματα συστηματικα στην ωρα του στο σπιτι. Σα Γερμανοι :)

 

Και στον thomann ομοιως μια χαρα (και εκει κρινοντας απο μια και μονο παραγγελια), με εξαιρεση ενα καπως πιο ελλιπες tracking που δεν λεει και πολλα για το που ειναι το δεμα. Στον thomann επισης σπαζομαι που η εταιρεια ειναι οι ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ, δεν μου φανηκαν τοσο εξυπηρετικοι οσο οι αλλοι του musicstore (νομιζω UPS?) που ο κουριερ με πηρε πριν μεχρι και στο κινητο να μαθει αν/ποτε θα ειμαι σπιτι.

 

Να σημειωθει οτι στην παραγγελια του thomann μου εφτασε σε 2 φασεις με διαφορα 2 ημερων η μια απο την αλλη, αλλα εχω την υποψια οτι σε αυτο δεν φταινε οι Γερμανοι, αλλα το μοιρασμα των πακετων ανα αεροπλανο/νταλικα/ημερα τελωνειου που μου την εκοψε στην μεση...

 

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα στο γνωστο Rock City στο κεντρο της Αθηνας,και ειδα οτι υπαρχει μια συνεργασια μεταξυ Rock City και Music Store.Ξερει καποιος κατι παραπανω και τι παιζει ακριβως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω παραγγειλει 4 φορες απο το Music store και αλλες 5 απο thomman.μεχρι τωρα ειμαι και απο τους 2 ευχαριστημενος.ετυχε να στειλω mail και στους 2 στις 4 το απογευμα.πριν τις 5 ειχαν απαντησει και οι 2.

 

Πηγα στο γνωστο Rock City στο κεντρο της Αθηνας,και ειδα οτι υπαρχει μια συνεργασια μεταξυ Rock City και Music Store.Ξερει καποιος κατι παραπανω και τι παιζει ακριβως?

ποιο ειναι αυτο το μαγαζι?διευθυνση σε π.μ. παρακαλω??

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου