Προς το περιεχόμενο

Atomic Amplifire - Andy Timmons tone


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Πρώτες μέρες με το νέο μου modeller, είμαι ενθουσιασμένος για να πω την αλήθεια. Ελπίζω να μη σκότωσα πολύ το κομμάτι. :angel:

 

[soundcloud]

[/soundcloud]

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bill χίλια συγνώμη για το offtopic και για τις "συμβουλές" :P από έναν "γέρο" άνθρωπο :laugh:, αλλά μήπως (λέω μήπως...) δίνεις πολύ σημασία και χρόνο σε όλα αυτά τα μηχανήματα ψάχνοντας ήχους (ή τον ήχο σου) στην κιθάρα; ::)  Δεν λέω καλό είναι να έχουμε τον ήχο μας αλλά μην γίνει αυτοσκοπός αυτό....Σε θυμάμαι εδώ στο Νόιζ να "ψάχνεσαι" με το Ax (?), διάφορους ενισχυτές και μαγνήτες.  Έχεις κάνει άλματα στην τεχνική σου στο όργανο από όχι και τόσο παλαιότερα, αλλά φαντάζομαι ξέρεις την παροιμία με το δάσος και το δέντρο....  Εννοείτε όλα αυτά που είπα πολύ φιλικά! :)

 

  Ό ήχος στο clip πολύ καλός (ίσως με λίιιγο λιγότερο delay να ήταν καλύτερος..), το δε παίξιμο ακόμη καλύτερο! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πλέον χωρίς τη μπάντα, αυτά τα μπιμπλίκια είναι ένας παραπάνω λόγος να παίζω. :)

 

Καταλαβαίνω τι λες, αλλά μελετάω περισσότερο από όσο έχω μελετήσει ως τώρα και ένας από τους λόγους είναι ότι ευχαριστιέμαι πολύ παραπάνω αυτό που ακούω. Τώρα αν για αυτό ευθύνεται η μελέτη, το μπιμπλίκι, όλα μαζί, ή και τίποτα από αυτά, ποιος ξέρει...

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος Μπιλ,κανε κι αλλο ενα με καποιο μπακιν απο πισω να γουσταρουμε.

 

Bill χίλια συγνώμη για το offtopic και για τις "συμβουλές" :P από έναν "γέρο" άνθρωπο :laugh:, αλλά μήπως (λέω μήπως...) δίνεις πολύ σημασία και χρόνο σε όλα αυτά τα μηχανήματα ψάχνοντας ήχους (ή τον ήχο σου) στην κιθάρα; ::)

 

Μπα ;D ;D,δεν εισαι ρε φιλε οφφ.

Eνας ηχος ομως που σου κανει κλικ.σε φτιαχνει να παιξεις.

Μιλαω βεβαια για νεους ανθρωπους σαν το Βασιλη που εχουν ορεξη κι οχι για γεροντες σαν εμας. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω το κομμάτι  :-\ αλλά αυτό που άκουσα ήταν καλό.

Θα ήθελα να το ακούσω βέβαια αν το έχεις dry με ένα το πολύ reverb... (μπορεί να μου άρεζε παραπάνω...)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κάνει άλματα στην τεχνική σου στο όργανο από όχι και τόσο παλαιότερα,

Καλά που στα λένε κι άλλοι Billαρε για να μην νομίζεις ότι εγώ υπερβάλλω. :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

δεν ξέρω το κομμάτι  :-\ αλλά αυτό που άκουσα ήταν καλό.

Θα ήθελα να το ακούσω βέβαια αν το έχεις dry με ένα το πολύ reverb... (μπορεί να μου άρεζε παραπάνω...)

 

Δυστυχώς το Amplifire δεν έχει reamp δυνατότητες, ελπίζω να βρω χρόνο να το ξαναγράψω με backing track και λιγότερο wet σήμα.

 

Καλά που στα λένε κι άλλοι Billαρε για να μην νομίζεις ότι εγώ υπερβάλλω. :)

 

Σας ευχαριστώ πολύ, τώρα σιγά σιγά βλέπω κι εγώ βελτίωση, δε θα τη χαρακτήριζα αλματώδη, αλλά το χαίρομαι και αυτό μετράει πιο πολύ απ'όλα! :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου