Προς το περιεχόμενο

Οι αγαπημένοι μας NOIZ posters


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιστεύω ότι λίγο-πολύ όλοι μας έχουμε εντοπίσει άτομα που γράφουν στο ΝΟΙΖ, στων οποίων τα γραπτά, δίνουμε παραπάνω σημασία από ότι στων υπολοίπων είτε γιατί τα κείμενά τους έχουν (κατά τη γνώμη μας) περισσότερη εγκυρότητα/βαρύτητα, είτε επειδή βρίσκουμε απλά τον τρόπο γραφής τους απολαυστικό. :)

 

Οι δικοί μου λοιπόν top 10 posters, των οποίων τα γραπτά διαβάζω ανελλιπώς, είναι με τυχαία σειρά οι εξής κύριοι:

 

Evris: απολαυστικότατα κείμενα με ... καντάρια ευφυούς χιούμορ

Superfunk: guitar-tech guru. Ο κύριος λόγος που "κόλλησα" με το NOIZ.

Blue: αν η αίσθηση του χιούμορ μπορούσε να ποσοτικοποιηθεί και μετρηθεί, αυτός θα χρειαζότανε πλάστιγκα για να τον ζυγίσουμε

Harilatron: εμπεριστατωμένος λόγος με πανέξυπνα σχόλια/πειράγματα. Ήρεμη δύναμη

Nikodemos: ότι και να πω είναι λίγο. Recording GURU με τα ... ούλα του :) Κάθε post/συμβουλή του έχει πολλά κιλά γνώσης.

Audiokostas: μου αρέσει πάρα πολύ ο πανέξυπνος λόγος του.

Earendil: άτομο που ο λόγος του αποπνέει ήθος. Τον εκτιμώ πολύ (παρόλο που παίζει με SG)

Silot: φοβερός γνώστης σε κιθαριστικά θέματα και παικταράς. Δεν χάνω post του με τίποτα!

Longshadow: Ο Mr phrasing αυτοπροσώπως. Δεν χάνω κλιπ του. To δηλώνω: είμαι fan ;)

Matawan: Η παρουσία του είναι πολύ διακριτική αλλά τα posts του έχουν ουσία και αισθητική.

 

Ποιοι είναι δικοί σας αγαπημένοι posters λοιπόν; ;D

 

YΓ: βέβαια υπήρχουν κι άλλα άτομα τα οποία θα έπρεπε να μπουν στην παραπάνω λίστα μου, αλλά δεν τους αναφέρω, είτε γιατί πλέον δεν συμμετέχουν στο ΝΟΙΖ (mechmg93, alderbody, antouan_z κλπ) είτε επειδή η συμμετοχή τους είναι πολύ σπάνια πλην όμως σημαντική (πχ toneless, makam, npap κλπ)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο thread ανοίγεις.......

 

Χωρίς Μπανοκώστα69, το άρωμα Evilnye και τον GibsonMacJeffBeckoνιτρομάχο το Noiz δεν θα ήταν το ίδιο.

 

Και αρκετοί άλλοι. Να με σχωρνάνε αλλά βιάζομαι.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς στη λίστα μπαίνουν πολλοί.

Το γεγονός ότι αναφέρουμε μόνο κάποιους (και αυτό είναι το νόημα του thread μου) είναι να γράψουμε ποιά nicknames "κλέβουν" τη ματιά μας ότι διαβάζουμε ένα νέο θέμα.

 

Εγώ πχ (μάλλον κακώς), πολλές φορές διαβάζω κάπως...διαγώνια ένα thread ψιλο-αγνοώντας κάποια posts που (πάλι κακώς) εκ των προτέρων θεωρώ ότι δε θα μου πούνε και πολλά.  :-\

Όταν δω όμως να απαντάνε κάποια συγκεκριμένα άτομα, τότε το μάτι μου αυτόματα "σκαλώνει" στο posts τους ;) :)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δε θα θελα να μπω σε διαδικασια να πω ποιους απολαμβανω να διαβαζω  γενικα γιατί είναι πραγματικά παρα πολλοι και το τοπ10 θα ήταν αδικο. Θα πω ομως αυτους απο τους οποιους εχω βοηθηθει περισσοτερο καθαρα τεχνικα. Η σειρα είναι τυχαια.

 

1) Alchemist: Οτι απορια ειχα για καποιο οργανο ήταν παντα ο πρωτος που απαντουσε και μου ανοιγε τα ματια. Επισης του χρωσταω μεγαλο κερασμα επειδη με εξυπηρετησε παρα πολυ στην αγορα του fantom.

 

2) Μανωλης Χναράκης: Παρα πολλες γνωσεις και ευγενεια. Θα μπορουσα να πω πολλα ακόμα αλλα ας μην το κανουμε βραβεια εδω περα.

 

3) Cyclops: Το users manual για το fantom-g μου. Ή για να ακριβολογω, λίγο πιο γρηγορος απο το manual :D

 

4) Superfunk: Μονο και μονο για το ποστ περι αγορων απο εξω αλλα και γενικα τις γνωσεις περι αγορων που παρεχει. Κιθαριστικα δεν εχω ασχοληθει είναι η αληθεια.

 

5) OurDarkness: Διοτι είναι το national geographic του αναλογικου συνθεσαϊζερ. Οχι μονο σωστες αποψεις, αλλά και παθος στη διατυπωση, ιδανικο για μας που αγαπαμε το αγνο αναλογικο συνθεσαϊζερ

 

6) Elavd: Διοτι καθε σελίδα που μας δινει(ς) γίνεται bookmark

 

7) Nikodemos: Καθε φορα που απανταει κατι αισθανομαι πιο εξυπνος και σαν να εχω διαβασει ενα βιβλιο.

 

8 ) Npap: για τον παραπανω λόγο.

 

9) Korg_nikos: Οι γνωσεις του ήταν παρα πολυ σημαντικες οταν ξεκινουσα και είναι ακόμα.

 

10) Nikolas: Επειδη ηταν η πληκτροφορα οαση σε ενα μπαρ γεματο κωπηλατες και λιγοτερο επειδη εφτιαξε εναν απιστευτα χρησιμο οδηγο για vst οργανα και με βοηθησε και θα με βοηθησει να βρω το καταλληλο φθηνο, τελειο, οχι discontinued vst cello :D

11) Οσοι ξεχασα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως σε γενικές γραμμές συμφωνώ με τον Ηλία στην επιλογή προσώπων! Θεωρώ ότι όλοι λίγο πολύ ανατρέχουμε στις "συμβουλές" και στα ποστς των προαναφερθέντων. Αλλά όλα κι όλα, εγώ τη δουλειά έχω με αυτούς? Οι γνώσεις μου στα θέματα ειδικού ενδιαφέροντος του φόρουμ ειναι μάλλον περιορισμένες!!

 

Παρ'όλ'αυτά, θενξ!!!  ::)

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τους πάω όλους αλλά δεν αντέχω έναν τύπο...... κάτω από τ΄ αυλάκι.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή τον μοναδικό (έχω την εντύπωση) κλασσικό συνθέτη του forum θα τον αγνοήσουμε;

Οι μουσικές του γνώσεις............κύρος.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εyeprotocol: γιατι θα μπορουσε να γραφει καπου αλλου και να το αγοραζω

 

Υameth: γιατι ξερει να παρεμβαινει στο σωστο σημειο με το σωστο τροπο

 

Βloody sunday: εγκυρος

 

Ηarilatron: idem

 

longshadow: καλη η αναγνωση , αλλα να ακουμε και τιποτα.

 

blue & evris: για τις αποψεις  και το χιουμορ τους

 

 

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι αναλογο ειχε κανει και ο σταθμος σκαι για την μεταμεσονυκτια 5ωρη εκπομπη του.

Στο θεμα μας τωρα ψηφιζω:

Superfunk γιατι μου εχει μεταδωσει το μικροβιο των tele αν και μπασιστας.

Evris και kwstas69 για το ''αγνο'' και αστηρευτο χιουμορ τους!!

Και την αφεντια σου βρε googlelavd.

Α και τον λαρισαιο,τον ετσι, που ξεχναω τωρα το nickname του..Αυτος μωρε με τα τζαζ τα σκαφια και το thread για το τι αμαξι να παρει!!!  ;D

Φυσικα και το αφεντικο που διατηρει ενα πολυ ομορφο ασυλο ανιατων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πω κατ' αρχάς πως διαφωνώ καθέτως με αυτό το θέμα. Θα δημιουργήσει πιθανόν παρεξηγήσεις. Παρ' αυτά θα απαντήσω ακολουθώντας την προσέγγιση του neeq αναφέροντας όσους με έχουν βοηθήσει ιδιαιτέρως εδώ μέσα. Αν και σίγουρα ξεχνάω κι άλλους...

 

Οι μπασίστες,

 

ο X minor πάρα πάρα πολύ. Μου έχει λύσει πολλές απορίες που μαζεύω κατά καιρούς και κάνει ορισμένα πολύ καλά θέματα, ο Κώστας79 επίσης.

Ο οντιοκώστας, με πολύ ευχάριστο τρόπο γραφής μαζί (συν το πατροπαράδοτα απαραίτητο ποστ του μάραθον από δίπλα, ο οποίος είναι σαν μια καλή μπασογραμμή, σταθερός και επαναλαμβανόμενος 8) )

O Fleamail αν και γράφει ελάχιστα για τα γούστα μου. Ευτυχώς είναι εξυπηρετικότατος πριβέ ;D

Ο Babtua (είναι παληκάρι :o )

 

Και οι υπόλοιποι (που αν και μη μπασίστες, άντε καλοί κ αυτοί.)

 

Νικόλας. Εγγύηση. Ευγενέστατος, πάρα πάρα πάρα πολύ κατατοπιστικός και πιανίστας.

Μενέλαος, γράφει ιδιαίτερα ωραία.

 

bloody sunday, superfunk, nikodemos, harilatron, blue για συμπυκνωμένη γνώση

yameth, he's the boss,

 

Clip posters, με διαφορά longshadow :)

 

Τι νομίζατε δε θα έγραφα και ποιους πάω γενικά;  Λες και δεν παρακολουθώ πότε γράφουν ;D ;D

 

Jasemeister. Τον πάω πάρα πολύ και παρακολουθώ σταθερά τις σπάνιες (πλέον) αλλά ιδιαίτερα ευχάριστες τοποθετήσεις

evris για πολύ μα πάρα πολύ γέλιο και την ήρεμη δύναμη spy.

Κουφή Λεοπάρδαλη. Όχι αλήθεια. Που είναι αυτό το παιδί;

 


 

Όλοι αυτοί καλοί, δε λέω... αλλά η μεγαλύτερη συμπάθειά μου είναι ο wow! Ο απίστευτα καυστικός άνθρωπος, με ιδιαίτερα υψηλού επιπέδου τρόπο γραφής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου