Προς το περιεχόμενο

Two questions about the MUSE SOUND! :PP


menelaos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To video που εβαλες bloody ειναι απο παλια στα favs μου στο youtube κ το εχω μελετησει.Σε αυτο δειχνει ενα φιλτρο κ ενα απειρο delay.Ακριβως για αυτα λεω οτι γινονται απο την TL κ μαλιστα με πολυ καλυτερη ποιοτητα.Η διαφωνια μου δεν εγκειται στη χρηση του ιδιου του kaoss,αλλα διαφωνω ΚΑΘΕΤΑ οταν εξυμνειται απο μουσικους που δεν αντεχουν τις πεταλιερες.Λεω δλδ οτι το μηχανημα αυτο ειναι μια κακη πεταλιερα με πρωτοποριακο τροπο real time ελεγχου (δυσχρηστο στην πραγματικοτητα,αλλα μπάνικο :D) κ το λεω αυτο οχι ως χρηστης πεταλιερας (την οποια ευχαριστως θα την αντικαθιστουσα με μια σειρα απο καλα πεταλια ),αλλα ως FAN του kaoss, ΟΧΙ (πια) για κιθαρα.

 

Τεσπα,οποιεσδηποτε διαφωνιες περιττεουν σε αυτο.Προφανως θα το χρησιμοποιω στις εφαρμογες που κρινω οτι ειναι λειτουργικο κ θα το απορριπτω σε ζητηματα που εχω βρει καλυτερες για εμενα λυσεις,οπως θα κανεις κ εσυ κ ο οποιοσδηποτε αλλος που το χρησιμοποιει (κι ο Matt) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το παρακάτω βιντεάκι πρέπει να έχει εμφανιστεί σίγουρα, αλλά όπως θα σας πει κι ο Ελαβντου (  ;) ;D ;D ;D ;D ;D  :D !!!!) η επανάληψη μήτηρ πάσης μαθήσεως!!!  :P

 

http://www.youtube.com/watch?v=B-4lPjRsrIA

 

Το ζητήσατε, σας το προσφέρουμε:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=154623.0

 

;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφωνια μου δεν εγκειται στη χρηση του ιδιου του kaoss,αλλα διαφωνω ΚΑΘΕΤΑ οταν εξυμνειται απο μουσικους που δεν αντεχουν τις πεταλιερες.

 

Με βρίσκεις σύμφωνο 100% σε αυτό. Παρόλα αυτά είναι το ίδιο όταν θάβεται από πολλούς περφεξιονιστές που (όπως και παλιότερα έχω ξαναπεί) το θεωρούν ως παιχνιδάκι για διάφορους λόγους (ασχέτως αν το έχουν δοκιμάσει ή όχι) και στη θέση του θεωρούν τέλειο ότι mumbo jumbo μπούρδα κυκλοφορεί. Τες πα είναι offtopic σε αυτό που ρωτά ο μενέλαος, οπότε δεν έχει νόημα η όποια περαιτέρω κουβέντα γιαυτό  ;)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως ο bellamy χρησιμοποιει το kaoss pad μονο ως midi controller για να ελεγχει fx απο αλλα μηχανηματα ( ???) γιατι ουτε κ εμενα τα fx του μου αρεσαν

δεν ξερω δεν τον εχω ψαξει τον εν λογω κυριο οποτε υποθεση κανω...

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πέραν των πολύ ενδιαφερουσών απαντήσεών σας (feel free να το τσακίσετε το θέμα, είναι πολύ ενδιαφέροντα αυτά που λέτε), ΤΙ effects χρησιμοποιεί; Δηλ, ok, τα ελέγχει με το kaoss pad, αλλά ΤΙ effects ελέγχει....; Any ideas?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Σφιχτό διστόρσιο είναι από ενισχυτή, με τη βοήθεια και του υπέροχου Bare Knuckle Nailbomb στη γέφυρα... αλλά βεβαίως και στις δυο περιστάσεις έχει περάσει από το Kaoss Pad (και στην δεύτερη μάλλον από το arpeggiator του). Μιλάμε βεβαίως για ένα μηχάνημα με χαοτικές δυνατότητες που θα σου πάρει μια... αιωνιότητα και μια μέρα για να εξερευνήσεις.

 

Αλήθεια...... Nailbomb στον bridge............. ο άλλος τι;; Γενικώς με ενδιαφέρει ένας τέτοιος μοντέρνος ήχος, και καθ'ότι οι μαγνήτες της prs μου δεν είναι καί ό,τι καλύτερο έχει υπάρξει ποτέ......... Ειδικά ο bridge...... Ψάχνω να τους αλλάξω..... Για πείτε τίποτα ιδέες.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου