Προς το περιεχόμενο

Gear List


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις θυμηθηκα οτι ειχες παρει το Gypsy Fuzz απο εμενα, χαιρομαι που το εχεις ακομα. Εγω ακομα να βρω ενα fuzz που να μου ταιριαζει. Mε τα πεταλια του Kevin δεν ειχα καλη σχεση. Ευτυχως που ειναι δυσευρετα και πωλουνται αμεσως...

 

Ο Παναγιωτης φτιαχνει "τρελους" ενισχυτες, αν ηταν στην Αμερικη δε θα προλαβαινε απο τις παραγγελιες.

 

Η THD ειναι η τελεια 2x12, εχει ολα τα καλα της ανοιχτης και κλειστης καμπινας και η ποιοτητα κατασκευης της ειναι η καλυτερη που εχω δει σε καμπινα. Εχω τη δικια μου αδεια εδω και καιρο αλλα δε τη δινω με τιποτα.

 

Ο Pro ειναι stock; Τον συνδεεις σε καμπινα ή μονο με το δικο του μεγαφωνο;

 

Σε ευχαριστω πολυ! Ειναι δυσκολο η αληθεια ειναι να βρεις ΤΟ fuzz, το πιστευεις οτι ακομα και τωρα υστερα απο τοσο καιρο δεν ειμαι 100% σιγουρος για το KR, υπαρχουν φορες που με τρελαινει αλλα υπαρχουν και φορες που... ::) Σιγουρα θελει να βλεπει ενισχυτη που καιει διαφορετικα κατι σε od/dist. To The Fuzz το εχεις δοκιμασει?

 

 

Ο Pro ειναι στοκ με το alnico μεγαφωνακι που τους εβαζε η fender τοτε και παιζει super, αποφευγω να σου πω την αληθεια να τον βαζω στην καμπινα πρωτων γιατι το αποτελεσμα βγαινει αρκετα μπασομεσαιο και δευτερον (και πιο σημαντικο για μενα) η ομορφια αυτου του ενισχυτη βρισκεται ακριβως σε αυτο το boxy ηχο που εχει! Καποια στιγμη θα επιδιωξω να παρω και εναν δευτερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AN ΠΑΝΤΩΣ ΉΤΑΝ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ !!!!!!!

 

 

 

Πολύ κουκλί η κιθάρα κατανοητός ο λόγος που θα την κρατούσες  ;)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σχεδον ολα τα παραπανω μηνυματα που γραφτηκαν με αφορμη το δικο μου,μαλλον κανεις δεν ειδε τις αστειες φατσουλες,ή μηπως  επρεπε να τις βαλω με αναλυση 4000*3000???οκ ελλειψη χιουμορ το καταλαβαινω!!!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ κουκλί η κιθάρα κατανοητός ο λόγος που θα την κρατούσες  ;)

 

Και που να σου αναφέρω τα spec της.... Είναι σαν να έχεις χωρίς υπεροβολή twang tele, sustain les paul, rockabilli Gretsch, sound variety strat, fat sound of Gibson L5.... !!!!! Ξέχασα κάτι;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και που να σου αναφέρω τα spec της.... Είναι σαν να έχεις χωρίς υπεροβολή twang tele, sustain les paul, rockabilli Gretsch, sound variety strat, fat sound of Gibson L5.... !!!!! Ξέχασα κάτι;;;;

 

Εγώ πάντος είμαι καλυμένος  ;)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

here you go:

 

http://kreffectspedals.webs.com/newpedals.htm

 

Δεν το εχω ακουσει απο κοντα, αλλα απ'οτι clips εχω ακουσει στον νετ και εχοντας ως κοινο παρανομαστη το γυφτοfuzz, εκτιμω οτι θα ειναι πολυ καλο. Ενα φεγγαρι το ειχα δει και στις αγγελιες αν δεν κανω λαθος και μετανιωσα πικρα που δεν το πηρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

here you go:

 

http://kreffectspedals.webs.com/newpedals.htm

 

Δεν το εχω ακουσει απο κοντα, αλλα απ'οτι clips εχω ακουσει στον νετ και εχοντας ως κοινο παρανομαστη το γυφτοfuzz, εκτιμω οτι θα ειναι πολυ καλο. Ενα φεγγαρι το ειχα δει και στις αγγελιες αν δεν κανω λαθος και μετανιωσα πικρα που δεν το πηρα...

 

Δυσκολη περιπτωση... Πρωτον γιατι αν κρινω απο το Gypsy τα silicon fuzz δε μου κανουν με τιποτα. Τα δυο γερμανιου που ειχα/δοκιμασα ηταν πολυ πιο κοντα σε αυτο που θελω. Eπισης δυσκολο να βρεθει, τουλαχιστον καινουριο. Ο Kevin δε στελνει Ευρωπη και δε ξερω αν ακομα παραγει πεταλια και ποσο συχνα το κανει. Εχει μαλωσει με τους παντες, ο dealer που μου εστειλε τα πεταλια δε συνεργαζεται πια μαζι του. Αν το θες και το ξαναβρεις μην το αφησεις ξανα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κιθάρες:

 

-Gibson Les Paul Studio Tribute '50s Humbucker Goldtop (2011)

-Squier Telecaster Classic Vibe '50s Butterscotch Blonde (2011)

-Epiphone Les Paul Standard Cherryburst (2002)

-Squier Stratocaster Affinity (2007?) (Πολλάκις εγχειρισμένη στην Καζαμπλάνκα. Τώρα νομίζει ότι είναι η στρατ του Γκίλμουρ ;D )

 

-Cort Earth Grand (2008?)

 

Ενισχυτές:

 

-Koch Studiotone Combo

-Marshall AVT 20 (2002)

 

Εφφέ:

 

-TC Electronics Flashback

-Radial Tonebone Hot British

-Dunlop Crybaby GCB-95

-Marshall Guv'nor

 

Πληκτροφόρα:

 

Petrof (δεύτερο μισό της δεκαετίας του '80)

Kawai Digital CN-31

Soulshine is better that sushine, is better than moonshine, damn sure better than rain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου