Προς το περιεχόμενο

Χρειάζομαι ηχείο;


mike_rhd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φιλε psihiatre θεωρεις οτι μια καμπινα 4*12 ειναι υπερβολη για live εμφανισεις?

σε ρωταω γιατι σκεφτομαι για κατι τετοιο

http://www.zozef.gr/site.php?&file=product-view.xml&cat0id=&cat1id=29&cat2id=40&id=2096

θα ηθελα την αποψη σου και για τον ενισχυτη αν ξερεις

Θα συμφωνησω με τον συναδελφο ορθοπεδικο  :)

Σε διαφορα live που εχω παει σε μαγαζακια στην Αθηνα σχεδον ολοι χρησιμοποιουσαν ειτε combo λαμπατο,ειτε κεφαλη + μικρη καμπινα.Με μικροφωνο παντα μπροστα απ'τον ενισχυτη ή την καμπινουλα αντιστοιχα.

Σε καμμια περιπτωση παντως 4x12''.

4x12'' καμπινες βλεπω μονο στα studio και στα live μεγαλων γνωστων συγκροτηματων.

Τωρα για τον ASHDOWN που λινκαρες,δεν τον εχω ακουσει και δεν μπορω να εκφερω αποψη.Απο χαρακτηριστικα φαινεται μια χαρα,φερνει σε Marshall JCM 800 στα χαρτια παντα,αλλα πραγματικα ειναι ασκοπο να παρεις ενα τετοιο σετ αφου δεν θα μπορεις να τον ανοιξεις πουθενα εκτος και αν εχεις dedicated ηχομονωμενο χωρο κοινως studio. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο fallen angel έχει πολύ συγκεκριμένο ήχο για βαρυμεταλιές με έντονα μπάσα και αρκετά κομμένα μεσαία. Μάλιστα αυτό είναι και κάτι που του προσάπτανε άπαντες ως αρνητικό, μαζί με την σχεδόν μηδενική του αξιοπιστία. Δεν λέω ότι δεν είναι καλός. Το αντίθετο. Απλά πολύ συγκεκριμένος. Σαν τον krankenstein ένα πράμα, που είναι τρομερός, αλλά μόνο για καφρίλες.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν τον krankenstein ένα πράμα, που είναι τρομερός, αλλά μόνο για καφρίλες.

 

Τι μου θύμησες...  ;D  Αλήθεια, Θεσσαλονίκη φέρνει κανείς τους Krank, WARP κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου