Προς το περιεχόμενο

Μπαγκέτες & Ιδρώτας


sentientno6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω παλι πιστευω πως βοηθαει παρα πολυ η ταινια (grip tape νομιζω) της ahead. που μπαινει σε ολες τις μπαγκετες και κανει τελεια δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά αντιμετωπίζω το συγκεκριμένο θέμα είτε με αλουστράριστες μπακέτες (τρομερή αίσθηση btw), ή με το Stick Rapp της Pro-Mark  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λουστρο στις μπακετες ειναι για να μην ποτιζει η μπακετα απο τον ιδρωτα του ντραμμερ γιατι οταν γινεται αυτο ο  ηχος χαλαει αφοθ ι μπακετα πλεον εχει γινει σαν ναυαγο κουτσουρο!

Θα συμφωνησω με καποιον απο τους προλαλησαντες για το πιασιμο τις μπακετας και παλι οι ατιμες γλυστρανε...Τακτικο σκπουπισμα χεριων-μπακετασ και με σωστη τεχνικη θα λυθει το προβλημα σου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνφωνω ...Η τεχνικη παιζει τεραστιο ρολο στο αν σου γλυστρανε οι μπακετες...με σωστη τεχνικη και με τον καιρο πιστευω οτι αποκτας καλυτερο γκριπ και αισθηση της μπακετας αφου με την εξασκηση δυναμωνουν οι μυς του χεριου που κανουν την λεπτομερια στο κρατημα της.... επισης η ταινια που λενε τα παιδια κανει αρκετα καλη δουλεια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Θεωρώ ότι τα γάντια και αυτές οι βλακείες (συγνώμη για την έκφραση!!) είναι ποζεράδικα και τίποτε παραπέρα. Το πιο απλό που μπορείς να κάνεις φίλε μου είναι να έχεις μια πετσέτα δίπλα σου και να καθαρίζεις τα χέρια σου και τις μπακέτες τακτικά. Συμφωνώ με έναν φίλο που είπε πιο πάνω ότι τα γάντια σε κάνουν να ιδρώνεις περισσότερο!!!!

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι τα γάντια και αυτές οι βλακείες (συγνώμη για την έκφραση!!) είναι ποζεράδικα και τίποτε παραπέρα. Το πιο απλό που μπορείς να κάνεις φίλε μου είναι να έχεις μια πετσέτα δίπλα σου και να καθαρίζεις τα χέρια σου και τις μπακέτες τακτικά. Συμφωνώ με έναν φίλο που είπε πιο πάνω ότι τα γάντια σε κάνουν να ιδρώνεις περισσότερο!!!!

Έχω χρησιμοποιήσει τη ποζεράδικη βλακεία σε live σε ανοιχτό χώρο σε θερμοκρασία 10 βαθμών και ήταν ο μόνος τρόπος να ζεσταθούν τα χέρια κατά το ξεκίνημα. Ζήτω η ποζέρα.

Αντικείμενα που χρησιμοποιούνται για φιγούρα είναι για φιγούρα, αντικείμενα που χρησιμοποιούνται για εργαλεία είναι εργαλεία. Μάλλον θα συμφωνείς.

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου