Προς το περιεχόμενο

Μπαγκέτες & Ιδρώτας


sentientno6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως όλοι όσοι παίζουν drums γνωρίζουν, μετά απο λίγη ώρα παιξίματος οι μπαγκέτες αρχίζουν και γλιστράνε απο τα χέρια λόγω ιδρώτα.

Τι μπαγκέτες βοηθούν στο να μη συμβαίνει αυτό, και τι μπορεί να κάνει κάποιος εκτός απο το να αλλάξει μπαγκέτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Ντύσε τα δάχτυλά σου με μάλλινα γαντάκια (αυτά που έχουν κομμένες τις άκρες των δαχτύλων)

 

@ Ντύσε τις ίδιες τις μπαγκέτες με ύφασμα.

 

@ Αγόρασε air condition. :P

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να πάρεις μπαγκέτες χωρίς λούστρο

η μπορείς να υπομείνεις αυτές που έχεις μέχρι να φύγει το λούστρο απο τη χρήση

μάλλινα γαντάκια πιστεύω θα γλιστράνε περισσότερο αλλά με δερμάτινα ισως γίνει κάτι..

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βαλεις γαντια θα ιδρωνεις πιο πολυ...αν κ μερικες εταιριες βγαζουν κατι περιεργα γαντια για αυτο το λογο

fender k agios o theos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως με μάλλινα όντως θα γλιστράνε πιο πολύ, αλλά είτε μάλλινα είτε δερμάτινα, ιδρώνουν που ιδρώνουν τα χέρια χωρίς, φανταστείτε με γάντια.

Όσον αφορά τις μπαγκέτες, χωρίς λούστρο θα είναι λιγότερο ανθεκτικές ή δεν παίζει ρόλο? Και αν δεν μετράει, σε τι χρησιμέυει το λούστρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μπορείς να υπομείνεις αυτές που έχεις μέχρι να φύγει το λούστρο απο τη χρήση

 

θα έχουν γίνει άχρηστες μέχρι τότε ή θα έχουν ήδη σπάσει!... ;)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως αφήνω τις μπαγκέτες να κουνιούνται πολύ μέσα στην χούφτα μου και έτσι ο αέρας που μετακινείται συνέχεια εμποδίζει τη δημιουργία ιδρώτα..

στην ουσία η μπαγκέτα κρατιέται μόνο στο σημείο που τη σφίγγει ο αντίχειρας πάνω στο δείκτη.. και περιστρέφεται γύρω απαυτό το σημείο. τα υπόλοιπα δάχτυλα δε τα χρησιμοποιώ παρά για να δίνω "ωθήσεις" στη μπαγκέτα και για σταθερότητα.

φυσικά αυτό αυξάνει τις τριβές στον δείκτη γιαυτό χρησιμοποιώ μπαγκέτες με λούστρο για να μη πληγώνεται εύκολα..

νομίζω πως το λούστρο ή όχι έχει να κάνει με την "αίσθηση" που προτιμάει ο καθένας.. σα να λέμε ματ ή γυαλιστερή πέννα..

 

πάντως δε νομίζω πως το γλίστρημα της μπαγκέτας είναι ένα πρόβλημα που πρέπει να κάνεισ κάτι για να το αντιμετωπίσεις.. απλά να είσαι πιο προσεχτικός

όλα είναι θέμα συνήθειας

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου