Προς το περιεχόμενο

Χάρτινη συσκευασία CD


vangelisorfas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβώς για την ιδιαίτερη εμφάνιση...!

Γενικότερα θα ήθελα μία πιο εναλλακτική συσκευασία (αν και η μπάντα είναι mainstream!!!!!  :D).

 

 

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όμως θες χάρτινες και όχι πλαστικές; Μόνο κάποια πιό "ιδιαίτερη" εμφάνιση προσφέρουν και τίποτα άλλο! Άσε που γενικά είναι μπελαλίδικες.

 

Καλώς ή κακώς πλέον μετράει κι η γραμματοσειρά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρόσφατα ψάχναμε με την μπάντα μου για ακριβώς το ίδιο θέμα και δεν είναι απλά τα πράγματα!

για την ακρίβια απλά ειναι, αλλα ακριβά!

πρέπει να τυποθούν σε χοντρό χαρτόνι και μετά να χαραχθούν από ειδικό μηχάνημα για να διπλοθούν! νομίζω οτί εκεί που ρώτησα μου είπανε για 300 γιούργια για 50 κομμάτια!

αλλα για περισσότερες λεπτομέρειες ρώτα τον zappa που είναι γραφίστας και ανέλαβε όλη αυτή την δουλειά από την αρχή της!

 

King for a Day

Fool for a lifetime!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...πάρε το Σάββατο τον "Κόσμο του Επενδυτή", έχει 2-3 cds, πάρε τις συσκευασίες και πέτα τα (έτσι κι αλλιώς είναι για τα σκουπίδια)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...πάρε το Σάββατο τον "Κόσμο του Επενδυτή", έχει 2-3 cds, πάρε τις συσκευασίες και πέτα τα (έτσι κι αλλιώς είναι για τα σκουπίδια)

 

Δεν χρειάζεται να τα πετάξεις, γίνονται ωραία σουβέρ, διακοσμητικά κλπ.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τέτοια εννοώ!

 

Γιατί δεν κάνετε τα κλασσικά hard sleeves των promo? Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου πάντως, καλό artwork, ωραίες θήκες, καλή εκτύπωση κι ένα καλό press release είναι απαραίτητα, γιατί όσο θυμάμαι κάτι τσαπατσουλιές που μας έστελναν....... και για να μην παρεξηγηθώ, δε λέω ότι πρέπει κανείς να έχει να διαθέσει τα άπειρα, αλλά λίγη καλαισθησία, προσοχή και σοβαρότητα δεν κάνει κακό ;)

 

Α, και ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ( ;D ;D) πηγαίντε να τυπώσετε τα cd σας κανονικά, μη στέλνετε cdr. Πέραν του ότι δεν κάνει καθόλου μα καθόλου καλή εντύπωση, γίνονται κι ένα κάρο κουφά, δεν παίζουν εδώ ή εκεί, χαλάνε εύκολα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Απλά συμπληρώνω και κάτι που βρήκα πρόσφατα, που ίσως βοηθήσει και κάποιους άλλους που ψάχνουν κάτι παρόμοιο:

 

http://www.discmakers.com/shop/ItemGroup.aspx?ItemGroup=DIGIPAKS

 

http://www.rivierapublishing.co.uk/acatalog/Digipaks.html

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vangelisorfas ευχαριστούμε!

 

τυχαίνει αυτή την εποχή να μαι κ εγώ σε "φάση DIYdemo", έψαξα όλα τα μαγαζιά για χαρτονένια φακελάκια/θήκες και τελικά κατέληξα να τις φτιάξω μόνος...

 

Α, και ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ( ;D ;D) πηγαίντε να τυπώσετε τα cd σας κανονικά, μη στέλνετε cdr. Πέραν του ότι δεν κάνει καθόλου μα καθόλου καλή εντύπωση, γίνονται κι ένα κάρο κουφά, δεν παίζουν εδώ ή εκεί, χαλάνε εύκολα....

 

τι εννοείς κανονικά; γυάλινη μήτρα - dph κλπ; γίνεται αυτό για κάτω από 500κομμάτια;

κόστος;

έχω την εντύπωση ότι είναι ακριβή διαδικασία για ερασιτέχνες που βγάζουν 100δισκάκια και μοιράζουν δεξιά κ αριστερά.

Έχω τύχει σε εταιρίες που "κόβουν" DVD για επαγγελματική χρήση, και ακόμα και 1000κομμάτια τα γράφουν με dvdr στο PC...

 

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου