Προς το περιεχόμενο

Vartanis - Απο την αρχη.


Χάρης Ο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλή προσπάθεια αλλα οι ήχοι,και η παραγωγή σε θέμα ενορχήστρωσης βρίσκετε αρχές 90.ετσι και αλλιώς το φορμά σε ουσάκ έχει χρησιμοποιηεί σε πολύ παλιά κομμάτια και πάντα θα θυμίζει εκείνη την εποχή.ειναι αρκετά άδειο,θέλει κι άλλα πράγματα..επίσης θα ήταν πιο ευχάριστο στο αυτί να ήταν γρηγορότερο σε τεμπο.χεχεχ παντως μ θυμησε ένα κομμάτι που είχα φτιάξει στη σχολή παλιά, π μας είχαν ζητήσει να φτιάξουμε κάτι σε ελληνικό.

www.beatonboard.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ετσι και αλλιώς το φορμά σε ουσάκ έχει χρησιμοποιηεί σε πολύ παλιά κομμάτια

 

Φιλε εκτεθηκες ασχημα  ;D

Tο κομματακι ειναι ματζορε δεν τ'ακους?

Και η ουσακ ειναι μινορε με b2.

Major Phrygian ή Χι-Τζαζ οπως τη λενε οι λαϊκοι ειναι το κομματακι.

 

Οπως και να'χει ομως εχει ο φρατζολας το εχει χασει το ματσακι.

Ο καρβελας ειναι αχτυπητος.

Μετα το σχιζοφρενη δολοφονο με το πριονιι τι να πεις τωρα εσυ? :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι και αλλιώς το φορμά σε ουσάκ έχει χρησιμοποιηεί σε πολύ παλιά κομμάτια

 

 

Tο κομματακι ειναι ματζορε δεν τ'ακους?

 

 

 

LOL  ;D ;) μήν ανησυχείς ξέρω πολύ καλά ποια είναι η ουσάκ και πώς αλλιώς λέγετε,το θέμα είναι οτι οι ματζόρε που λές ακούγονται μόνο στο ρεφραίν.το κομμάτι το βασικό πατάει ακριβώς σε ουσάκ.αυτό εννοουσα.το οτι στο ρεφραίν κάνει και τα δικά του δεν σημαίνει οτι και το κομμάτι είναι ματζόρε.απλά τα πράματα.

www.beatonboard.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ και γω με τους προλαλήσαντες. Όμως φίλε η φωνή δεν παλεύεται, βάλε κάποιον άλλο να τραγουδήσει ! Δεν νομίζω ότι μπορεί να σωθεί από προγράμματα κλπ, για μένα είναι θέμα χροιάς. Άσε που για να προσπαθήσεις να διορθώσεις φάλτσα με πρόγραμμα πρέπει το track της φωνής να είναι ήδη αρκετά καλό από την αρχή. Και συ φαλτσάρεις πολύ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν ευχαριστώ όλους όσους γράψανε δυο λόγια.

Κατά δεύτερο, το κομμάτι είναι σε ρε μινόρε πατόκορφα.

Κατά τρίτων, φάλτσα μην ψάχνεται άδικα γιατί δεν υπάρχουν. Δεν είμαι και κουφός .Έχει πέσει  και melodyne.

Δεν έχω ακούσει και πολλά κομμάτια με φωνή στο site αλλά και αυτά που έχω ακούσει είναι ….. :P

Αλλά τέτοιο κόλλημα;

Σίγουρα δεν είμαι ο Coverdale αλλά ούτε και είπα ότι είμαι τραγουδιστής και σε τελική ανάλυση δεν είναι αυτό που ζητώ.

Κατά τέταρτων, έχω ακούσει κατά κόρον ότι είμαι ντεμοντέ(γεια σου e..)με την ευρεία έννοια της λέξεως, αλλά αυτό γίνεται μόνο σε μένα όπως σωστά ανάφερε ο Λάμπρος. Βλέπεις δεν έχω κάνει κολλητιλίκια.

Δηλαδή για να καταλάβω, όλα τα παιδιά που βάζουν τραγούδια στο site είναι μοντέρνα; Και αν ναι, ποια είναι, για να τα ακούσω;

Παίζω κιθάρα και μπάσο επαγγελματικά (έπαιζα μάλλον) και τα strings όλα μόνος μου. Ο ήχος είναι από το synth του cubase.

Και τέλος βρε Μενέλαε, θέλεις να αλλάξω παραγωγή, ενορχήστρωση,κ.λ.π, δηλαδή τι ακριβώς; Για βοηθάμε λίγο.

 

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν θα μιλήσω για σύνθεση/ενορχήστρωση κλπ...καθώς αυτά είναι θέματα στη σφαίρα της κολοκυθόπιτας. Το γεγονός ότι δεν μου άρεσε, μπορείς να το αγνοήσεις 100% .

 

 

Όμως, σχετικά με τη φωνή, melodyne ξε-melodyne, σε αρκετά σημεία φαλτσάρει πολύ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δηλαδή για να καταλάβω, όλα τα παιδιά που βάζουν τραγούδια στο site είναι μοντέρνα; Και αν ναι, ποια είναι, για να τα ακούσω;

 

 

Εγώ πάντως είμαι η τελευταία λέξη της μόδας. Στα καλλίτερα clubs της νεας υόρκης να πας και να πεις Paul Von θα υποκλιθούν μολις ακούσουν το όνομα του απόλυτου trendsetter.  :P

 

 

 

Πέρα απο τη πλάκα, δεν είναι ζήτημα μόδας. Είναι ζήτημα ηχητικού εκσυγχρονισμού.

Πάντως αγαπητέ Φραντζόλα την μουσική σου δεν μπορώ να την κρίνω αφου δεν έχει καμμία σχέση με αυτά που ακούω.

Destroy him, my robots!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα φιλε μου, αν σε βαλω στην κατηγορια μινορε ματζορε εχεις δικαιο. 8)

Οπως ειχε αναφερει πολυ σωστα,αν θυμαμαι ο Λαμπρος,εδω εχουμε σουπερ αυτια, που ξεπερνουν τα παντα.

Τι melodyne και κουραφεξαλα. ;)

Εδω γραφουν το αμπεμπαπλομ σε τραγουδι με της π...... τα φαλτσα μεσα και σκοτωνονται ολοι για μπραβο, ευγε και τα συναφη και αλλου πεφτουν σαν τα  κορακια να σε φανε.

Ο ανθρωπος ζητησα καμμια βοηθεια, υποδειξη, οχι ξεσχισμα,αλλα πραγματικα δεν με χαλαει καθολου μα καθολου.

Και οπως λεει ο σπουργιτης του Αρκα, αλλα ζητας και αλλα σου λενε.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τέταρτων, έχω ακούσει κατά κόρον ότι είμαι ντεμοντέ(γεια σου e..)με την ευρεία έννοια της λέξεως, αλλά αυτό γίνεται μόνο σε μένα όπως σωστά ανάφερε ο Λάμπρος. Βλέπεις δεν έχω κάνει κολλητιλίκια.

 

Φίλε Vartani μη τα παίρνεις χωρίς λόγο. Κανείς δεν έχει κολλητιλίκια. Εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα κέρδος με το να σχολιάζω τη φωνή σου κ γενικά κάθε κομμάτι σου. Την γνώμη σου μας ζήτησες κ έτσι έπραξα. Επίσης ομολογώ ότι έχω ακούσει πολύ χειρότερα κομμάτια σε όλους τους τομείς αλλά δεν είδα κανέναν να παραπονιέται. Φιλικά πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου