Προς το περιεχόμενο

Instrumental guitar solo song


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρά. Η lead κιθάρα λίιιιγο πιο "μέσα" / "κάτω" και με λιγότερη παραμόρφωση. Και κανά πιο ευφάνταστο bass line - ανεξάρτητα πώς παίζεις μπάσο. Μου άρεσε πολύ το σημείο εκεί γύρω στο 3.10.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε και μερικους στιχους της προκοπης και το τραγουδι θα γινει σουξε φιλε...

 

Thanx φιλε πολυ χαιρομαι που σου αρεσε.Η αληθεια ειναι οτι το εχω φτιαξει κανονικο κομματι,με λιγο διαφορετικα τα θεματα(πιο εμπορικα και λιγοτερο κιθαριστικα),αλλα που να βρεις καλο τραγουδιστη που να ταιριαζουν και τα μουσικα σας γουστα και η αντιληψη...Οσο για στιχους...αν ειναι να τους γραψω εγω,καλυτερα χωρις στιχους! ;D

 

Αν ηταν ολα τα σουξε ετσι...θα ημασταν ολοι εκατομμυριουχοι! ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε και την ιδια καρτα ηχου  :) Μετραει αυτη η σολο.

Οσο για το μπασσο μου μοιαζει λιγο αφυσικο και ειπα μηπως με το equalizer καταφερνες να το σωσεις ή εστω βαλε ενα vst αν δεν εχεις δυνατοτητα να βρεις φυσικο. Οσο για στιχους δε νομιζω οτι χρειαζονται εδω, μιας και μιλαει η κιθαρα για τον τραγουδιστη  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά. Η lead κιθάρα λίιιιγο πιο "μέσα" / "κάτω" και με λιγότερη παραμόρφωση. Και κανά πιο ευφάνταστο bass line - ανεξάρτητα πώς παίζεις μπάσο. Μου άρεσε πολύ το σημείο εκεί γύρω στο 3.10.

 

Thanx mscmkr,ειναι πλεον μεσα στα σχεδια να φτιαξω το κομματακι με πιο ευφανταστο rythm section γενικα,και μπασο αλλα και τυμπανα,αλλα και πιο προσεγμενα σολος που να ταιριαζουν καλυτερα και να ειναι πιο "μεσα" αρμονικα.Thanx και για τις παρατηρησεις στο θεμα μιξης,τις λαμβανω πολυ σοβαρα υποψιν.Βεβαια το vamp και ολες αυτες οι ψηφιακουρες,παιζουν σχετικα καλα μονο στους high gain ηχους,οποτε θα δω τι θα κανω.Thanx και παλι για το χρονο σου. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου