Προς το περιεχόμενο

Instrumental guitar solo song


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους,μιας και εχθες Καθαρα Δευτερα ειχα την ησυχια μου και βρηκα λιγο χρονο,ηχογραφησα  ενα τραγουδακι σε (τι αλλο??) ροκ υφος.Το βασικο θεμα το εχω αρκετο καιρο,αλλα τωρα το εκανα κομματι.Ψιλολαθακια υπαρχουν,αφου η ολη ηχογραφηση εγινε σε περιπου 5 ωρες.Επισης δεν ξερω πως θα ακουστει στο καθε στερεοφωνικο,επειδη δεν εχω monitors και τη μιξη την εκανα σε απλα,φθηνα ακουστικα!Θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας,αν αξιζει να το δουλεψω πιο σοβαρα.Μη ντραπειτε,θαψτε ελευθερα!Ιδου και το link

 

http://rapidshare.com/files/98541190/Hello.mp3.html

 

ΥΓ.Επισης οποιαδηποτε βοηθεια για τη μιξη απο κατοχους monitors ευπροσδεκτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο το θεματακι σου!! Και σαν μιξη μου ακουγεται πολυ καλη η δουλεια σου.Λιγο το μπασσακι θελει ενα καλυτερο eq μη σου πω γραψε ενα φυσικο μπασο. Πες μας και 2 λογια πως το εγραψες και τι μικροφωνα χρησιμοποιησες. Εννοειται οτι πρεπει να το συνεχισεις  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προσωπικα επρεπε να περιμενω κανα λεπτο και να αντιγραψω κατι μυστηριους δυσαναγνωστους χαρακτηρες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μπορείς να το ανεβάσεις σε κανα Soundclick ή κάτι παρεμφερές;

 

Done!Νομιζω πως τα καταφερα,για τσεκαρε εδω

 

http://www.soundclick.com/bands/default.cfm?bandID=814061

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προσωπικα επρεπε να περιμενω κανα λεπτο και να αντιγραψω κατι μυστηριους δυσαναγνωστους χαρακτηρες

 

Ο μή εργαζόμενος μηδέ εσθιέτω!  ;D ;D  ;D

 

Όντως ωραίο το κομμάτι φίλε. Ωραίος και ο ήχος της κιθάρας σου. Πώς βγήκε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx a lot Blind και Lamprosgg.Ποια μικροφωνα???? ;D

 

Ειναι μια Gibson Les Paul Standard σε ενα V-Amp 2 και μετα στο line in μιας καρτας M-audio firewire solo.

 

To μπασσο ειναι μια καθαρη κιθαρα με ελαχιστο gain,που το εκανα transpose μια οκταβα κατω στο nuendo!

 

Tυμπανα easy drummer.

 

Φιλε blind εννοεις οτι το μπασσο θελει περισσοτερα χαμηλα υποθετω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου