Προς το περιεχόμενο

Steve Vai For The Love Of God (Jam video)


mehiko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα Jam πανω στο backing track του For The Love Of God

του Steve Vai. Ειναι αρκετα χρονια πριν και βγαινω σε εναν Peavey Express 112 (transistor). Ελπιζω να σας αρεσει!

www.myspace.com/m0de0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον Kabamaru-x. Ορισμένα πράγματα ή τα παίζουμε note-for-note (αν και μερικά κομμάτια όπως αυτό, πιστεύω ότι δεν πρέπει καν να τα ακουμπάμε) ή δεν τα αγγίζουμε καθόλου.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι σε καλο δρομο φιλαρακι μονο λιγο να προσπαθησεις να κανεις πιο μελωδικο το παιξιμο σου και να 'χωνεις' εκει που πρεπει και οχι συνεχεια ;)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι σε καλο δρομο φιλαρακι μονο λιγο να προσπαθησεις να κανεις πιο μελωδικο το παιξιμο σου και να 'χωνεις' εκει που πρεπει και οχι συνεχεια ;)

Παντως δεν εχεις παραπονα, εδω εχω αναμενα τα φωτα, οποτε βλεπεις κι εμενα και τιν κιθαρα μου. ;D

Thanks!

www.myspace.com/m0de0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

mehiko είναι φανερό ότι ξέρεις να παίζεις.  :)

Είμαι σίγουρος ότι αν μου άρεσε το στυλ "χωνωσυνέχεια" θα μου άρεσε και το δικό σου παίξιμο.  :)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mehiko είναι φανερό ότι ξέρεις να παίζεις.  :)

Είμαι σίγουρος ότι αν μου άρεσε το στυλ "χωνωσυνέχεια" θα μου άρεσε και το δικό σου παίξιμο.  :)

 

 

 

Σε καταλαβαινω. Thanks!

www.myspace.com/m0de0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω πολυ, παιδες!

Θελω κι εγω να σας κανω μια παρατηρηση. Οταν ακουτε ενα Jam πανω σε backing track καποιου γνωστου ή αγαπημενου σας κομματιου, καλο ειναι να απομονωσετε το μιαλο σας απο το αρχικο και να μπειτε στην τεχνοτροπια του αλλου μουσικου. Αλλιως, αυτος δεν εχει καμια τυχη. Ειναι καμενως απο χερι δηλαδη. Και γενικα καλο ειναι κανεις να κριθει γι αυτα που παιζει, κι οχι γι αυτα που περιμεναν οι αλλοι να παιζει, τα οποια δεν παιζει. :)

www.myspace.com/m0de0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου