Προς το περιεχόμενο

Steve Vai For The Love Of God (Jam video)


mehiko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας ευχαριστω πολυ, παιδες!

Θελω κι εγω να σας κανω μια παρατηρηση. Οταν ακουτε ενα Jam πανω σε backing track καποιου γνωστου ή αγαπημενου σας κομματιου, καλο ειναι να απομονωσετε το μιαλο σας απο το αρχικο και να μπειτε στην τεχνοτροπια του αλλου μουσικου. Αλλιως, αυτος δεν εχει καμια τυχη. Ειναι καμενως απο χερι δηλαδη. Και γενικα καλο ειναι κανεις να κριθει γι αυτα που παιζει, κι οχι γι αυτα που περιμεναν οι αλλοι να παιζει, τα οποια δεν παιζει. :)

εγώ πάντως δεν έκρινα σύμφωνα με το original αλλά κατά πόσο είναι ευχάριστο στα αυτιά αυτό που ακούω.

ανήκω σε αυτούς που 'χώνουν' αλλά προσπαθώ να γίνετε με μέτρο και να ακούγεται ενδιαφέρον στον ακροατή.

το παλεύω τουλάχιστον ;)

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως δεν εχεις παραπονα, εδω εχω αναμενα τα φωτα, οποτε βλεπεις κι εμενα και τιν κιθαρα μου. ;D

Thanks!

;D ;D κανένα παράπονο.

ακούγοντας και μόνο εννοείται πως είχα καταλάβει πως είναι maple η ταστιέρα σου αλλά ήθελα να το επιβεβαιώσω ;D ;D ;D

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω πολυ, παιδες!

Θελω κι εγω να σας κανω μια παρατηρηση. Οταν ακουτε ενα Jam πανω σε backing track καποιου γνωστου ή αγαπημενου σας κομματιου, καλο ειναι να απομονωσετε το μιαλο σας απο το αρχικο και να μπειτε στην τεχνοτροπια του αλλου μουσικου. Αλλιως, αυτος δεν εχει καμια τυχη. Ειναι καμενως απο χερι δηλαδη. Και γενικα καλο ειναι κανεις να κριθει γι αυτα που παιζει, κι οχι γι αυτα που περιμεναν οι αλλοι να παιζει, τα οποια δεν παιζει. :)

Συμφωνω απολυτα.

Εμενα μου αρεσε αρκετα αλλα πρεπει να πω οτι εχει καταντησει λιγακι κλισε το συνεχομενο sweeping,αν και εισαι εξαιρετικα ακριβης.

Θα'θελα επισης να χωσεις και 2-3 δυνατα στακατα licks για χρωμα.

Μπραβο παντως.

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γενικα καλο ειναι κανεις να κριθει γι αυτα που παιζει, κι οχι γι αυτα που περιμεναν οι αλλοι να παιζει, τα οποια δεν παιζει. :)

Τεράστιο θέμα συζήτησης.Προσωπικά το παθαίνω κ εγώ με πολλά απο αυτά που ακούω(γενικότερα μουσική,όχι μόνο clips στο νοιζ).

Το κομμάτι πάντως θα μου άρεσε κ εμένα,αν ήμουνα στη φάση αυτη,same as Harilatron said  ;)

Πολύ καλή τεχνική, ομολογουμένως. 8) !

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου