Προς το περιεχόμενο

Thomann!Ελεος??


ParSeval

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα μαγγες,μια εμπειρια εχω να μοιραστω μαζι σας.

 

Ηθελα να παρω cd-ερες(denon 1000) και active monitors(tascam vl-x5) απο thomann.de,οποτε εκανα κανονικα τη παραγγελια,εστειλα και φωτοτυπια καρτας-ταυτοτητας κανονικα στον Ελληνα εκπροσωπο της εταιριας και απλα περιμενα να σηκωσουν τα λεφτα απο την visa electron Πειραιως για να τα στειλουν και να μαστε ολοι ευτυχισμενοι!

 

Υπ οψην εχω ακουσει τα καλυτερα για το σαιτ αυτο και δεν προβαινω σε προσπαθεια σπιλωσης κλπ κλπ.

 

Αντ αυτου παρνω το εξης email απο τον Ελληνα εκπροσωπο της εταιριας

 

Kalimera apo edo

 

Sygnomi gia tin kathisterisi elipa se adia. Efharisto poly alla distihos tha se apogoitefso!!! Distihos einai electron Peireos me tin opia ehoume provlima. An den ehis alli pistotiki

tote tha prepei na gini meso trapezis me emvasma.

 

 

Distihos simveni merikes fores an ehoume liga komatia k paragelies to idio hroniko diastima na fenonte oti einai available alla na ehoun eidi poulithi se allon pelati. Opos egine

stin periptosi sou. Epidi pragmatika den to gnorizo pote tha erthoun k den boro na sto egiitho des an boris na vris allou i pare kati allo opos

PIONEER CDJ-100 S i to PIONEER CDJ-200 S

 

 

 

 

An boro na exiperetiso se kati alo min distasis na mou grapsis

[email protected]

 

Boris na epikinonisis mazi mou kathimerina apo tis 10:30 eos 18:00 ,ora Ellados, sto parakato til.

 

KLP KLP KLP

 

Το θεμα ειναι δυικο.

 

Πρωτον,τι νοημα εχει να λεει στο σαιτ on stock στo denon dn-s 1000 αν εχει εξαντληθει ηδη.Να πω οτι πουληθηκαν ολα τα κομματια σε 2 μερες,εστω το πιστευω,αλλα τι σημαινει δε ξερω ποτε θα ξαναερθει νεο στοκ?

 

Δλδ εγω εκανα τη παραγγελια σε πρωτο χρονο με on stock κομματι και τωρα stock γιοκ μεχρι ποτε? :roll:

 

Το σημαντικο ομως προβλημα ειναι η visa electron Πειραιως!!!

 

Τι σημαινει εχω προβλημα με τη Πειραιως?

 

Το Djladen που πηρα το μικτη reloop 40 dsp και ειχαν παρει τα λεφτα απο την ιδια καρτα Πειραιως και το στειλαν σε 2 μερες γιατι δεν ειχαν προβλημα?

 

Το recordcase.de?Το juno?Τα 100 stores που εχω επιλεξει κατα καιρους στο ebay να παρω βινυλια/ακουστικα κλπ γιατι δεν ειχαν προβλημα?

 

Σας εχει ξανατυχει κατι τετοιο?

 

Με τη Πειραιως τι μπορει να παιζει?

 

Με paypal ξερει κανεις αν μπορω να πληρωσω στο Thomann?

 

 

thx.Θανος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εχω δει εν τω μεταξυ και τα αλλα τοπικ που λενε για τη Πειραιως στο Τhomann εδω μεσα αλλα οι μισοι λενε τη δεχτηκε κανονικα οι αλλοι μισοι οχι!!

 

Δλδ που εγγυται η αφερεγγυοτητα της τραπεζας??

 

Και ποια ειναι πιο μεγαλη?Η αφερεγγυοτητα της Πειραιως για το thomann ή του Thomann για μενα ,οταν μου λεει ο τυπος "Παρηγγειλες cd-ερες,ηταν on stock,οκ,αλλα τωρα γιοκ,και δε ξερω ποτε θα ρθουν και αν θες παρε αλλο μοντελο κλπ κλπ" ?

 

:roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to provlhma me thn pistwtikh den einai tou thomann. to idio isxyei se polla magazia me diafores pistwtikes kai to exw pathei kai edw ellada me karta ths emporikhs pou htan h monh pou den dexotan to magazi.

 

to systhma doulevei ws ekshs: esy plhrwneis me thn karta, pou shmainei oti o thomann tha parei ta lefta tou apo thn trapeza. epeidh h kathe trapeza omws den plhrwnei me ton idio tropo (p.x. allh plhrwnei kateyhteian, allh mazevei oles tis synallages kathe mhna kai plhrwnei tote) ta magazia den kanoun symvash me kapoies sygekrimenes kartes estw ki an dexontai oles tis alles. den einai thema fereggyothtas ths trapezas, apla oti den symferoun to magazi oi oroi ths trapezas. vevaia ayto tha prepei to kathe magazi na to diefkrinizei apo prin kai gi afto kalo einai na leme ti karta exoume panta eidika otan paragelnoume apo ekswteriko

If at first you dont suceed, then skydiving is definitely not for you.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2.Γράφουμε ελληνικά με πεζούς χαρακτήρες.

Δεν θέλουμε να βλέπουμε μόνιμη χρήση κεφαλαίων, ή greeklish. Οι παρεκκλίσεις από μέλη που έχουν τεχνικά προβλήματα είναι δικαιολογημένες, ενώ οφείλουν να το υπενθυμίζουν ευγενικά στους υπόλοιπους ενώ εδώ http://www.hri.org/fonts/ μπορείτε να λύσετε το πρόβλημα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον, οι κανόνες υπαγορεύουν να γράφουμε ελληνικά και όχι greeklish αν δεν διαφεύγει. Μου βγήκαν τα μάτια για να διαβάσω τα προηγούμενα!

 

Φίλε ParSeval, υπερβάλλεις νομίζω. Αυτά που αναφέρεις δεν καθιστούν ένα κατάστημα αφερέγγυο. Κάτι τέτοιο λέγεται για μια περίπτωση που παραγγέλνεις κάτι και ενώ σου παίρνουν τα χρήματα σου λένε "συγγνώμη, μη διαθέσιμο" ή όταν καθυστερούν υπερβολικά την αποστολή, τέτοια πράγματα.

 

Στη δική σου περίπτωση, υπήρξαν δύο προβλήματα. Το πρώτο είναι ότι δεν δέχτηκαν την Electron της Πειραιώς, δικαίωμά τους είναι να δέχονται συγκεκριμένες πιστωτικές! Δεν σου έφαγαν λεφτά, ούτε σου είπαν ότι τη δέχονται και τα άλλαξαν μετά.

Το δεύτερο περί διαθεσιμότητας ήταν κάτι που πραγματικά δεν θα με ενοχλούσε αν γινόταν σε μένα. Αν το καλοσκεφτείς, όταν υπάρχουν 10 κομμάτια, γίνουν 12 παραγγελίες και το on-line σύστημα θέλει 1-2 ώρες να ανανεώσει τις διαθεσιμότητες (τα νούμερα είναι τυχαία), υπάρχει το ενδεχόμενο να πέσει έξω στις προβλέψεις. Δεν είναι τόσο τραγικό, συμβαίνουν κι αυτά! ¶σε που η εξήγηση που σου δώσανε είναι εντιμότατη! Δεν ξέρω πότε θα έχω φίλε μου, στο λέω για να πάρεις κάτι άλλο ή να πάρεις από αλλού αυτό που ψάχνεις. Fair and square! Θα προτιμούσες να σου λέγανε σε 10 μέρες και να μην τα είχαν εγκαίρως;

 

Δεν λέω ότι ο Thomann είναι το τέλειο κατάστημα, σαφώς κι αυτοί κάνουν λάθη γιατί το κατάστημα στελεχώνεται από ανθρώπους, εγγύηση για λάθη λοιπόν. Αλλά αυτά που αναφέρεις δεν μου φαίνονται λόγοι να ζοχαδιάζεις...

 

Paypal δεν δέχεται ο Thomann απ' όσο ξέρω, η μόνη λύση τώρα είναι να τα πάρεις με άλλη πιστωτική ή πληρώνοντας με έμβασμα. Αν επιλέξεις το τελευταίο καλύτερα να το κάνεις με on-line banking για χαμηλότερο κόστος συναλλαγής.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Parseval, μπορείς να τους πληρώσεις με έμβασμα και τα πράγματα θα είναι πιο απλά. Αν έχεις account winbank μπορείς να το κάνεις μόνος σου -και συμφέρει (Το έμβασμα που στέλνεις από την Πειραιώς με intrnet-bakning το χρεώνουν περίπου όσο μία ανάληψη μέσω ΔΙΑΣ ενώ από κατάστημα το χρεώνουν περί τα 18 Euro.) (EDIT:με πρόλαβε ο Alchemist!)

Αν δεν έχεις winbank account, ζήτα να σου φτιάξουν έναν. Εγώ έτσι πληρώνω thomann και όποιον (εμπιστεύομαι και) δεν παίρνει PayPal.

 

Αυτό με το in-stock και μετά να μου λένε "περίμενε" το έχω πάθει κι εγώ. Το site τους δεν ανανεώνεται live, και καλά κάνουν κατά τη γνώμη μου.

 

 

 

 

¶σχετο, το screen name σου προέρχεται από το γνωστό μαθηματικό κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να στε καλα.Αυτο με το winbank account μ αρεσε κ θα το προοωθησω καταλληλως..!

 

 

 

 

ΥΓ:

¶σχετο, το screen name σου προέρχεται από το γνωστό μαθηματικό κλπ?

 

Ναι.Και συγκεκριμενα για το θεωρημα του που βρισκει καλη εφαρμογη πανω στους χωρους Χιλμπερτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ΥΓ:

¶σχετο' date=' το screen name σου προέρχεται από το γνωστό μαθηματικό κλπ?[/quote']

Ναι.Και συγκεκριμενα για το θεωρημα του που βρισκει καλη εφαρμογη πανω στους χωρους Χιλμπερτ.

 

Α, κι εγώ νόμιζα από το εκλαϊκευμένο, που το λέμε για τους φουριέδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το thomann πάντως εχει εξαντληθεί το θέμα φερεγγυότητα...Πρέπει να υπάρχουν απειρες παραγγελιες απο άτομα του noiz και όλοι ν μείναμε ικανοποιημένοι...Προσωπικά εχω κάνει παραγγελίες για drums και ότι προβληματα προέκυψαν (απο βλακεία μου) τα έλυσαν με πολύ ευγένεια οι πωλητές....

 

Τώρα για το την πιστωτική έχει ξανα-ακουστεί ότι δεν έγινε δεκτή απο αλλα μέλη...Δεν γνωρίζω τι να σου πώ...

 

Αν βιάζεσαι ψάξε σε κάποιο αλλο eshop και ΄ζητα τους επιστροφή χρημάτων (αν γίνεται).....

 

Πάντως δεν νομίζω να παίξει προβλημα....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου