Προς το περιεχόμενο

Thomann!Ελεος??


ParSeval

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έπαθα ακριβώς το ίδιο με την ίδια ακριβώς κάρτα (καλά όχι ακριβώς, με τη δικιά μου electron πειραιώς :lol:). Το έχω πάθει και με 1-2 άλλα sites αυτό.

 

Το βασικό μου θέμα όμως εμένα είναι το εξής: δε μπορεί να μην ελέγχουν τα στοιχεία της κάρτας οι ΗΛΙΘΙΟΙ όταν κάνεις την παραγγελία!!! Δηλαδή ΕΛΕΟΣ. Θα έπρεπε να το checkάρουν εκείνη τη στιγμή! Εμένα τελικά με έσωσε η πιστωτική του πατέρα μου, την οποία θα τους δώσουμε μέσω ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ τη Δευτέρα (καθ'ότι δεν έχουν καν προνοήσει να μπορώ να αλλάξω τα στοιχεία της κάρτας τα οποία έχουν δεχθεί χωρίς να ελέγξουν και μπορεί κάλλιστα να έχω γράψει ας πούμε λάθος έναν αριθμό).

 

Αυτά είναι μεγάλα καραγκιοζιλίκια και επιπλέον δεν ξέρω γιατί θα πρέπει να εμπιστευθώ τον κάθε υπάλληλό τους + τις τηλεφωνικές μας γραμμές, ή ακόμα χειρότερα τα e-mail!!! ΕΛΕΟΣ. Οι σοβαρές επιχειρήσεις (σοβαρές σε αυτόν τον τομέα, για να είμαι δίκαιος) δουλεύουν αυτόματα με ένα μεγάλο ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ οργανισμό που κάνει process πιστωτικές, και ησυχάζεις μια χαρά. Και μπορείς και να αλλάξεις από secure http τον τρόπο πληρωμής. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ είναι το ελάχιστο που μπορώ να πω, και θα το πω και στους ίδιους τη Δευτέρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βασικά έπρεπε να μην σε προειδοποιούσε, να σου έπαιρνε τα λεφτά και να σου έστελνε άλλο προϊόν και τότε να σου έλεγε τι παίχτηκε! Εκεί να έβλεπα χαρές...

 

Και άσε που για την κάρτα δεν φταίει το μαγαζί, Υπάρχουν και άλλα μαγαζιά που δεν την δέχονται και είναι επιλογή τους.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να τα λέμε όλα, εγώ ειχα παραγγείλει το alesis photon 25 και αμέσως με ειδοποιήσανε ότι τελικά δεν εγινε δεκτή η φοιτιτική electron. Κατόπιν ζήτησα ακύρωση και ξαναέκανα την παραγγελία με άλλη κάρτα. Μετά από 30 λεπτά (εξωφρενικό αλλά αλήθεια) μου ήθρε μύνημα ότι το προιόν έγινε dispatched και τελικώς εγώ ουσιαστικά παρρείγειλα το προιόν πέμπτη και έφτασε σπίτι μου ελλάδα με courier τρίτη μεσημέρι. Απίστευτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφει η τράπεζα:

 

"Με τη κάρτα win card Visa Electron της Τράπεζας Πειραιώς κάντε τις αγορές σας σε καταστήματα με το σήμα Visa Electron με αυτόματη χρέωση του Τραπεζικού σας Λογαριασμού στην Ελλάδα και στο εξωτερικό, ενώ ταυτόχρονα μπορείτε να πραγματοποιείτε αναλήψεις σε όλο τον κόσμο στα ΑΤΜ με το σήμα VISA και VISA Electron. "

 

Αυτά σημαίνουν ότι η συγκεκριμένη κάρτα δεν είναι πιστωτική, και μάλλον θεωρείται να είναι της πλάκας. Πως να το κάνουμε, άλλο να έχεις αυτήν και άλλο την χρυσή ντάϊνερς.

 

Μάλλον με την τράπεζα πρέπει να τα βάλει κανείς και όχι με το μαγαζί.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά έπρεπε να μην σε προειδοποιούσε, να σου έπαιρνε τα λεφτά και να σου έστελνε άλλο προϊόν και τότε να σου έλεγε τι παίχτηκε! Εκεί να έβλεπα χαρές...

 

Και άσε που για την κάρτα δεν φταίει το μαγαζί, Υπάρχουν και άλλα μαγαζιά που δεν την δέχονται και είναι επιλογή τους.

 

ekei file mou sevaste 8a vlepes ena xodro xesimo,apaithsh gia plhrh epistrofh xrhmatvn katopin epistrofhs proiontos kai se periptosh mh summorfwshs ths etairias nomika metra me ta kentrika ths trapezas pou sunergazodai sthn alexanderplatz :lol:

 

pera ap th plaka,o sevasmos ston pelath de kanei kako.. :roll:

 

 

ps:mias pou to fere h suzhthxh,metaxu Tascam vl-x5 kai alesis Mk2 ti proteinete?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχοντας δουλέψει ως πλασιε για μεγάλη τράπεζα στο τμήμα των πιστωτικών καρτών ας πω μερικά από αυτά που μας έμαθαν.

 

Οι πιστωτικές κάρτες του στυλ φοιτητικές, νοικοκυράς, ολυμπιακού, παναθηναϊκού και πάει λέγοντας, δεν έχουν την επίσημη υποστήριξη του ομίλου VISA και του DINNERS και γιαυτό τον λόγο πολλά μαγαζιά (ιδίως τα μεγάλα του εξωτερικού) δεν τις αποδέχονται και αυτό καθώς πέρα της εγγύησης της τράπεζας (τις μιας από τις τόσες που υπάρχουν), δεν υπάρχουν άλλες εγγυήσεις. Έτσι καθώς οι έμποροι δεν μπορούν να ξέρουν το ποιόν του κάθε τραπεζικού ομίλου και δίχως να υπάρχει η πλάτη ενός εκ των δύο ομίλων (εξαρτάται για το τι κάρτα έχουμε), δεν μπορούν να εξυπηρετούν πελάτες των καρτών αυτών

Τώρα θα ρωτήσετε γιατί βγαίνουν οι κάρτες αυτές; Ας πούμε ότι πρόκειται για "εισαγωγικές" κάρτες, οι οποίες στόχο έχουν να γλυκάνουν τον καταναλωτή, ώστε ο τελευταίος να αγοράσει τις "βαριές" κάρτες. Για τον σκοπό αυτό η κάθε τράπεζα έρχεται σε συμφωνία με διάφορα μαγαζιά, στα οποία οι κάτοχοι των καρτών αυτών έχουν διάφορα προνόμια (όπως συμβαίνει και στην περίπτωση των φοιτητικών καρτών).

 

Έτσι δεν φταίει ο εκάστοτε μαγαζάτορας για το αν δεχτεί μια κάρτα :wink:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Boukaw +φωνω απολυτα,σιγουρα ειναι εισαγωγικες για βαρυτερες καρτες,αλλα ο μαγαζατορας,ειτε σε υπογειο στο Κεραμικο ειτε σε μεγαλο πολυκαταστημα στη Γερμανια,πρεπει να ενημερωνει α πριορι αν κανουν δεκτη τη καρτα της τραπεζας αυτη ή οχι..

 

Δε ζηταω πολλα νομιζω..τα ελαχιστα μαλλον.

 

Ετσι και το μαγαζι διατηρει credits και ο πελατης κανει τις επιλογες του.

 

Το παν εξαλλου στη διαδικασια της πωλησης ειναι να δινεις το feeling στο πελατη οτι αυτος ειναι 95% τουλαχιστον που καθοριζει,αναλογα με τις επιλογες του,το τελικο προιον.Τωρα αυτα περι στοκ που εξαντλειεται μεσα σε 2 ωρες και δε το χουν δηλωσει off stock ακομη,κανω μια ατυπη συμβαση με τον εαυτο μου οτι ημουν ατυχος και η ιστορια τελειωνει εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα υπάρχουν τόσες μα τόσες κάρτες, που δεν είναι στο χέρι του εκάστοτε μαγαζάτορα να ξέρει ποιες υποστηρίζονται από την visa και ποιες όχι. Γιαυτό ρώτα την τράπεζα αν γίνονται δεκτές για online συναλλαγές, καθώς και για αγορές από το εξωτερικό. Το κάθε μαγαζί λέει ότι εγώ δουλεύω με του τάδε τύπου κάρτες.

Επειδή όμως η κάθε τράπεζα βγάζει διαφορετικές κάρτες, σε σχέση με κάποια άλλη, για να εξυπηρετήσει τον ίδιο σκοπό, ο καταναλωτής πρέπει πάντα να ρωτάει και την τελευταία λεπτομέρεια. :wink:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου