Προς το περιεχόμενο

Thomann!Ελεος??


ParSeval

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πρόβλημα ισχύει γενικά για τις κάρτες τις Πειραιώς?Έχω μια πιστωτική και μία που τραβάει από τον λογαριασμό μου.Με την δεύτερη ψωνίζω κανονικά από κάθε είδους κατάστημα χωρίς να μου παρουσιάσει πρόβλημα.Με την πιστωτική υπάρχει πρόβλημα?λέει visa electron πάνω...

~Welcome To My Nightmare~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ε λοιπόν ας πω κι εγώ, τι έπαθα μόλις τώρα:

 

Αφού πολύς ντόρος γίνονταν για την squier51, είπα κι εγώ να την παραγγείλω μέσω thomann. Μπαίνω την προηγούμενη παρασκευή και την παραγγέλνω και σαν πληρωμή έβαλα έμβασμα (μην ρωτάτε γιατί, τεχνικά προβλήματα).

Το Σάββατο πρωί μου στέλνουν email, που μου έδωσαν πληροφορίες για τον λογαριασμό, για το έμβασμα. Έπειτα τους ρώτησα πόσο θα κάνουν να δουν τα λ7 και αν βρίσκεται σε vintage blond και όχι μαύρο χρώμα (που ήταν αυτό που παρέγγειλα). Αν δεν βρίσκεται σε κίτρινο ας μου την φέρουν σε μαύρο (το αρχικό).

 

Τες πα... πάω ΔΕΥΤΕΡΑ και πληρώνω. Την ΤΡΙΤΗ πρωί μου στέλνουν sms που έγραφε "your order ...... has been shipped today thank you...... Όλα καλά μέχρι εδώ....

ΑΛΛΑ μια ώρα μετά (την τρίτη πάντα), μου έρχεται νέο mail, που μου έλεγε ότι θα κάνουν 1 εβδομάδα να δουν τα λ7 στο λογαριασμό τους και ότι η squier έχει εξαντληθεί και αν θέλω να αλλάξω την παραγγελία μου με μια άλλη κιθάρα!

Έπειτα εγώ απλά τους ρώτησα αν εννοούσαν ότι η vintage blond εξαντλήθηκε, ή γενικότερα η squier. Γιατί αν εννοούσαν γενικότερα την squier τότε τι είναι αυτό το order που έγινε shipped, όπως μου είπαν και στο sms την τρίτη;

 

Δεν απάντησαν ακόμη, και απλώς μου ήρθε νέο mail που έλεγε ότι τα λ7 μπήκαν στον λογαριασμό και ότι η παραγγελία μου θα ξεκινήσει asap!!!!!!!!

 

Και για να δω έκανα search και η squier51 κατέβηκε από την "βιτρίνα"

 

Πάντως επειδή είναι η 1η φορά που μου έτυχε κάτι τέτοιο με το συγκεκριμένο κατάστημα και επειδή καταλαβαίνω ότι λάθη συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες, αύριο θα επικοινωνήσω και τηλεφωνικώς (ναι ναι καταλαβαίνω ότι έπρεπε να γίνει από την αρχή αυτό) με τον πωλητή και ελπίζω να βρεθεί μια άκρη :( :(

 

 

Όχι τίποτε άλλο ρε γμτ μου, αλλά η άλλη που θα ήθελα να την αλλάξω κάνει 159¤ και όχι 149¤ και πως θα δώσω τα παραπάνω 10¤ αν είναι :D :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα ειναι με την electron και όχι με την τράπεζα, συγκεκριμένα την Πειραιώς, απλά δεν μπορείς να κάνεις αγορά με χρεωστική κάρτα(electron) οποιασδήποτε τράπεζας, χρειάζεσαι πιστωτική.

e are the knights who say...Ni

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδες κ απο εμενα..

 

ειναι το πρωτο ποστ το οποιο ανεβαζω κ να παρεμβω.

 

οσον αφορα το ΤΗΟΜΑΝΝ πιστευω οτι προκειται για μια τεραστια εταιρεια η οποια κανει απιστευτη δουλεια!

 

αρκετοι απο εμας (μεσα σε αυτους κ εγω) εχουμε παραγγειλει οργανα η οτιδηποτε κ τα εχουμε παραλαβει σε λογικα χρονικα πλαισια κ συνηθως "ατσαλακωτα" .

 

τωρα οσον αφορα τις πληρωμες μιας κ δεν εχω πιστωτικη τον οκτωβρη πηγα κ εκανα μια παραγγελια κ εστειλα το εμβασμα...(εισαι πιο καλυμμενος απο την τραπεζα)

 

ομως την τελευταια φορα (φλεβαρη) μου λενε οτι πρεπει να ανοιξω λογαριασμο κλπ κλπ (ακουσον ακουσον) λογω ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑΣ Κ ΔΙΑΚΙΝΗΣΗ ΜΑΥΡΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ πρεπει να ελεγχονται οι διεθνεις συναλλαγες!!! αυτο ειχε ως αποτελεσμα να δουν τα λεφτα 4μερες μετα κ η παραγγελια να μου ερθει μετα απο 12μερες συνολικα...

 

πιστευω οτι παντα θα προκυπτουν προβληματα λογιστικης κ αποθηκης οπως αναφερει ο boukaw ετσι εγινε κ με εμενα με ενα προ ενισχυτη της behringer...

 

αρκετες λαλακιες εγραψα. αυτα

 

cheers left

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου