Προς το περιεχόμενο

Εκσκαφές και άλλες matchless περιπέτειες!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΦΟΒΕΡΟ thread! bokos, πρέπει να ξύπνησες ορεξάτος!!!  ;D ;D ;D

 

Και για να λυθούν τα διάφορα προβλήματα, προτείνω οι επόμενοι κιθαρίστες Gate Keepers / Mods να ανακηρυχθούν μετά από διαγωνισμό σε bents [sic] και ...vimbrato - με όλα τα δάχτυλα κατά προτίμηση.  Άντε, για να ξεχωρίσουμε τις αδερφές από τους παίχτες... ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μ΄αρέσει το blues (καίτοι ενθυμούμαι την απέχθειά σου σ΄αυτό και την συνεπακόλουθη κλίμακά του) και ξεχωρίζω κιθαρίστες από το bending τους.

 

Λατρευω τα μπλουζ (θα εχω πανω απο 100 βινιλια και cd blues) απλα δεν μου αρεσει να τα παιζω ΕΓΩ γιατι εχω καποιες πολυ συγκεκριμενες (και απολυτες το παραδεχομαι) αποψεις για το ποιοι πρεπει να τα παιζουν ,πως πρεπει να τα παιζουν και το σημαντικοτερο ΓΙΑΤΙ πρεπει να τα παιζουν (αλλα αυτο ειναι αλλη κουβεντα so don't even go there)

 

αυτο που οντως απεχθανομαι ειναι οι..μπλουζ κλιμακες σε ΕΛΛΗΝΙΚΑ τραγουδια του τυπου "ροκαρω γιατι γουσταρω" ;D ;D :) :) 

 

Και δεν είδα πουθενά εγγράφως την πλήρη αποδοχή/παραδοχή για την υπεροχή του δικού μου ενισχυτή.

Τι σημαίνει δεν τον έχεις ακούσει. Δικαιολογίες ψάχνεις ;

 

ενταξει,ενταξει!εχεις τον καλυτεροτερο ενισχυτη!! :) :) (αλλα εμενα ο μπαμπας μου ειναι πιο δυνατος απο τον δικο σου!! οκ?) ;D

 

 

Άντε, για να ξεχωρίσουμε τις αδερφές από τους παίχτες.

 

αχου καλε χρυσε μου θα μου τον βαλεις τον ενισχυτη στη ...πριζα?? ;D ;D ;D

καλα αυτα τα... μπεντζ σου ακομα τα συζητανε στου Πιερος στη...Μυκονο.. ;D

 

Παμε ρε ενα μπεντ να μην εισαι gate keeper αbendος. Ελα εισπνοη, ντιιιιιιιιιιν, εκνποη ντααααααααν.

(Επανελαβε κατα βουληση, οχι ομως να πονανε και οι μυες)

 

 

καλα εσυ πας να με εξοντωσεις στη κουραση τρελλο αγορι!αφου ειπαμε δεν πανε τα κουλα!

 

να σι παιξω κανα φανκι γρηγορο 9-13 να φχαρστηθεις?(σε αυτα ειμαι μανουλα) ;D

 

ΥΓ Απιτω απο τον κυρ γιαμεθ να γινω πορταβαστηχτης γιατι ειμαι τρελλο παιχτρονι ναουμε (εξω δεξια)

 

να σου πω δεν ειναι ΚΑΘΟΛΟΥ κακη ιδεα!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Offtopic, αλλά αφού το έθεσες:

αυτο που οντως απεχθανομαι ειναι οι..μπλουζ κλιμακες σε ΕΛΛΗΝΙΚΑ τραγουδια του τυπου "ροκαρω γιατι γουσταρω" ;D ;D :) :) 

Ακόμα πιο σιχαμένο είναι το ...τσιφτετελοφανκ που παίζει το 90% των Ελλήνων κιθαριστών (κυρίως συνοδεύοντας Έλληνες τραγουδιστές σε μαγαζιά/τηλεοπτικές εμφανίσεις) ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ από το στιλ του τραγουδιού. ;D :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα bends πάντως ως μπασσίστας σας έχω βρωμεροί κιθαρίστες! Σηκώνετε εσείς χορδές του δικού μου διαμετρήματος τόσο ψηλά ρε?  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

 

Χαλαρώστε ρε παιδιά, καθένας τη γνώμη του λέει. Ότι του αρέσει του καθενός!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Offtopic, αλλά αφού το έθεσες:Ακόμα πιο σιχαμένο είναι το ...τσιφτετελοφανκ που παίζει το 90% των Ελλήνων κιθαριστών (κυρίως συνοδεύοντας Έλληνες τραγουδιστές σε μαγαζιά/τηλεοπτικές εμφανίσεις) ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ από το στιλ του τραγουδιού. ;D :P

 

Με το auto wah τσιτααααα ;D

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε,αφου η ζωη τους αδικησε και δεν πηραν το gig με τον Chick Corea & τους Return to 4ever (το οποιο ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΙΚΑ τους ανηκει πως να το κανουμε δηλαδη... ;D)τι να κανουν οι ανθρωποι το εριξαν στο...ποιοτικο σκυλοφανκ!! :) :) 

 

σοβαρα μιλωντας τωρα,απο τοτε που χαθηκε το ιστορικο μπασοκιθαρο απο τα λαϊκα μας (μιλαμε για ΜΕΓΑΛΗ τεχνη οχι αστεια,αν και ακομα υπαρχει σε καποια δημοτικα σχηματα ) και μπηκε το μπασο στη σκυλομπαντα εμειναν οι κιθαριστες με το "funk" στο χερι... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

........... γιατι εχω καποιες πολυ συγκεκριμενες (και απολυτες το παραδεχομαι) αποψεις για το ποιοι πρεπει να τα παιζουν ,πως πρεπει να τα παιζουν και το σημαντικοτερο ΓΙΑΤΙ πρεπει να τα παιζουν (αλλα αυτο ειναι αλλη κουβεντα so don't even go there)

 

I will go just for a liitle bit γιατί δεν πιστεύω (το ω σηματοδοτεί το εγώ) ότι

πρέπει να είσαι μαύρος από το Δέλτα του Εβρου για να πάιξεις μπλουζ

να παίζεις τζαζ μόνο σε ασπρόμαυρα καπνισμένα κουτούκια

να παίζεις πανκ αν είσαι άνεργος με τη Θάτσερ πρωθυπουργό

κλπ κλπ

Και ναι, ο μόνος λόγος για να ροκάρεις είναι άμα γουστάρεις.

Το κλείνω το ντιμπέιτ και δεν θέλω να ανοίξουμε thread για να λέμε τα ίδια.

Κάθε άποψη σεβαστή.

Φτάνει να αναγνωρίζουμε ποιός έχει τον καλυτερότερο ενισχυτή  ;D

Και πάνω που κέρδισες μπύρα με την παραδοχή σου δεν θα θες να έρθεις στο επόμενο live μας.

Γαμώτ......

Τα λέμε Super

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ναι, ο μόνος λόγος για να ροκάρεις είναι άμα γουστάρεις.

 

σε αυτο +100000!! ;D

 

μωρε αν κερνας μπυρα (καλη ομως οχι καμμια AMSTEL  ;D) και σε συναυλια εντεχνου ερχομαι,στο μπλουζ θα κολλησω?? ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου