Προς το περιεχόμενο

Zημιαά + Κώστας Καφάσης!


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tο άκουσα χθες και μου άρεσε πάρα πολύ  ;) Θέλει μαγκιά για να κάνεις πάντρεμα δύο τόσο διαφορετικών μουσικών ειδών, και είναι σχεδόν γραφτό να αποτύχει παταγωδώς. Το φτιάξατε ωραία πάντως μπράβο, τα "τούρκικα σκυλαδόπληκτρα" και η η παρουσία του Καφάση και μόνο το ανέβασε σε νέο επίπεδο: WIN.

 

Θα ήθελα πολύ να δω κάτι παρόμοιο με Τερλέγκα τον οποίο πάω απίστευτα (έχουμε παίξει live το "Στροφές")  ή Φίλιππα Νικολάου....ΠΩΠΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ!  ;D  ;D  ;D

May da force be wit chu

facebook.com/panosbarcodeyanke

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Thanx Man...

 

Οι φιλοι του ΘΕΟΥ (ΤΕΡΛΕΓΚΑΣ) ειναι και δικοι μου... ;D,παρε τους "Αρραβωνες"  & το "Δαβατηριο" χαλαρα οι καλυτεροι δισκοι ολοκληρης της ελληνικης δισκογραφιας στα 90s (& ασε τους κουλτουριαρηδες να φωναζουν.... ;D),ο ανθρωπος ΓΡΑΦΕΙ ασματα,οχι αστεια...

 

ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΕΠΟΣ

 

 

Για το Φίλιππα Νικολάου οτι και να πω ειναι λιγο,ΤΕΡΑΣΤΙΑ φωνη.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το είχα ακούσει, πραγματικά άσμα. Θάμπς απ

 

H Fotografia (Vasilis Terlegas)

 

Τόσο progressive, που οι Dream Theater, του κλάνουν.

 

 

Κατ'εμέ, το καλύτερο ελληνικό λαϊκό τραγούδι.

May da force be wit chu

facebook.com/panosbarcodeyanke

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ αγορι μου θα πας πολυ μπροστα,αν στα 17 ακους Tom Waits,Marc Ribot & Τερλεγκα παει να πει οτι εχεις επιτυχει να ξεπερασεις το μεγαλυτερο "προβλημα" των Ελληνων μουσικων...δηλ.το ΚΟΛΛΗΜΑ,και παλι ΕΥΓΕ!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα πολυ καλτ το βιντιο !!! Αν και γενικα δεν μου αρεσουν τα παντρεματα λαικης,δημοτικο με ροκ ήχο (γουστα είναι αυτα) το ολο εγχείρημα στεφθηκε με επιτυχια απο μουσικης αποψης ,χωρις υπερβολες και δινοντας εμφαση στην φωνη που ειναι και το κυριο ζητημα (μαζι με το μπουζουκι ) στα λαικα ασματα.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ Δεν λεω οτι δεν μου αρεσουν τα λαικα,με αυτα μεγαλωσα ακουγοντας σε πικαπ οπου ηταν και μινι μπαρ στην μεση και αριστερα ραδιο και 200 κιλα !!ακουω Διονυσιου,Μαργαριτη,Σακελλαριου....απλα δεν μου αρεσουν τα παντρεματα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx Man...

 

Οι φιλοι του ΘΕΟΥ (ΤΕΡΛΕΓΚΑΣ) ειναι και δικοι μου... ;D,παρε τους "Αρραβωνες"  & το "Δαβατηριο" χαλαρα οι καλυτεροι δισκοι ολοκληρης της ελληνικης δισκογραφιας στα 90s (& ασε τους κουλτουριαρηδες να φωναζουν.... ;D),ο ανθρωπος ΓΡΑΦΕΙ ασματα,οχι αστεια...

 

ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΕΠΟΣ[/b

 

Πω πω αδερφε, τι μας εκανες απογευματιατικα με τετοια ζεστη...πως και μου ειχε διαφυγει εμενα τετοιο ΕΠΟΣ?? :o

 

Υ.Γ. Και το δικο σας ειναι πολυ καλο, ο ΚΥΡΙΟΣ Κωστας ειναι απολαυση... :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακους Tom Waits, Marc Ribot & Τερλεγκα

...

Λίγο πριν μου δήλωνες ροκάκι,

τώρα μου δηλώνεις χανουμάκι

 

Και κάνεις και ζημιέες,

και κάνεις και ζημιέες

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Λίγο πριν μου δήλωνες ροκάκι,

τώρα μου δηλώνεις χανουμάκι

 

Και κάνεις και ζημιέες,

και κάνεις και ζημιέες

...

 

ΤΟΛΗΣ ΤΣΙΜΟΓΙΑΝΝΗΣ! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου