Προς το περιεχόμενο

Where did it all start?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για πείτε μου, τί ήταν αυτό που σας πρωτοέκανε να παίξετε ? και τί είναι αυτό που σας κάνει να συνεχίζετε να παίζετε ?

Πχ εγώ ξεκίνησα με την κιθάρα, μετά απο ένα καλοκαίρι στην Κέρκυρα (νομίζω το 1986) που στο φαγάδικο (!!!) ενός συμμαθητή άκουσα το σόλο του θείου στο Comfortably Numb και μου σηκώθηκαν οι τρίχες στο σβέρκο...

8O

Συνέχισα παρά τις αντιξοότητες (και την προφανή έλλειψη ταλέντου !) όταν το 1992 έπαθα αιδοιόπλακα με τον ήχο και τις ιδέες του DeGarmo, και το 1998 ανακάλυψα μέσω του Johnny Marr πως υπάρχει ζωή και χωρίς σόλο !!

Υποτροπιάζω δε καθ'εκάστην, αν τύχει να πετάξω στο player τίποτα απο Eric Johnson ή Suede (ναι, είμαι παρανοϊκός γιατρέ μου, το ξέρω...)

Αλλα η μεγαλύτερη.... διέγερση είναι πάντα το stage. Κάθε φορά που ανεβαίνω, νηφάλιος ή κουνουπίδι, με καλό ήχο ή totally deaf, συνειδητοποιώ πόσο ερωτευμένος είμαι με τη δουλειά μου :D :D :D

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμαμαι καλα..ημουν δεν ημουν 8 χρονων ειχαμε παει με τους γονεις μου σε ενα μοναστηρι στην Κερκυρα για επισκεψη...(τυχαιο που και μενα η πρωτη μου σκεψη εγινε στην κερκυρα ή οντως κατι τρεχει με το νησι των φαιακων? Αν και Κερκυραιος δεν μπορω να πω...)σε καποια φαση λοιπον βρισκουμε ενα πηγαδι στο μοναστηρι...γυρω στα 2 μετρα βαθυ (ωραιο πηγαδι!!)που μεσα ειχε κερματα...μπαμπα γιατι εχει λεφτα μεσα..ρωτησε ο 8χρονος πιτσιρικος...κανεις μια ευχη και ριχνεις ενα κερμα για να υλοποιηθει μου ειπε ο daddy..εβγαλα και γω ενα πενηνταρικο που το ειχα για να παρω wwf stickers το πεταω μεσα..και ....η ευχη μου βεβαια δεν ηταν ακριβως μια ibanez rg 270 dx αλλα τοτε δεν τα πηγαινα καλα και με τις μαρκες!!!!!!

 

αυτο ήτανε...μετα ηρθαν ολα τα αλλα...το πρωτο σκιρτημα....

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και αργησα παρα πολυ αφου εφαγα και 7χρονια με την κλασσικη μου κιθαρα στο ωδειο μετα ξυπνησα καπως απο οταν πηρα ηλεκτρικη...αυτο αργησε πολυ να γινει ηλικιακα...ειμαι 25 τωρα και ηλεκτρικη ξεκινησα στα21 :cry: αυτο που με...ξυπνησε αλλα και με εκανε να συνεχισω ηταν ο

STEVIE RAY VAUGHAN κυριες και κυριοι χωρις υπερβολες :wink: μετα το ενα εφερε το αλλο...

και εγω στο νησι των φαιακων...ρε παιδια τι γινεται τελικα με αυτο το νησι;τοσο καλλιτεχνικη φλεβα βγαζει; :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναί λοιπόν, παράγουμε καλό λάδι, εφευρετικούς παπάδες (!!!), εξαιρετικό espresso, και... αρκετούς μουσικούς :wink:

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kala auto gia ton espresso ksanapesto..anevika noembri giati eixa ti grandma sto nosokomeio...kai piga na vro to giatro ...kai ton vrika stin kantina na kanei ena pouro alla mpouga me ena espressaki sto xeri kai mauro gyali martini....an ksereis milao gia ton gnosto kardiologo sto nosokomeio sto kentro konta sto saroko.....megas typos o mparmpas...

 

na perimeneis na telioso to espressaki mou kai erxomai...oute ena tsigaro den mporoume na kanoume pleon eleuthera...

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chuck Berry και Johnny Be Goode όταν το είδα να το παίζει ο Michael J.Fox στην ταινία Back to the future σκέφτηκα "θέλω και εγώ να το κάνω αυτό που κάνει αυτός" :D Λίγο καιρό μετά παίρνω την πρώτη μου κιθάρα μια Samick SV-34.Ο λόγος που συνέχισα ήταν ο ίδιος.Περίμενα πως και πώς να κάνω το πρώτο μου live :)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου