Προς το περιεχόμενο

the last days of fall


sergei

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καινούριο τραγουδάκι... τους στιχους τους έγραψα μαζί με έναν φίλο μου ( Άρης το όνομά του )

συγχωρέστε τα φάλτσα μου...

περιμένω τα σχόλιά σας για ηχο, παραγωγή, και για το τραγούδι γενικά...

 

http://www.box.net/shared/z5zg149cco

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο Sergei μπραβο.

Πολυ συμπαθητικο κομματι, με επιρροες απο Uriah Heep, τουλαχιστον στα δικα μου αυτια και μου αρεσε.

Εαν ειχες και φλαουτο, θα ηταν πιο κοντα σε αυτους, αλλα δεν το λεω οτι μιμησε,απλως μου τους θυμησες πολυ, ειδικα τα πρωτα τους χρονια.Μπραβο.

Για φαλτσα δεν μπορω να πω οτι ακουσα,γιατι την φωνη την ειχες πιο πισω (κακως για μενα ), οποτε η μελωδια .....κρυβοταν απο τα οργανα.

Και η κιθαρα,στο .... σολο,ακουστηκε σαν την δικη μου,σαν ηχος, να υποθεσω οτι αντιγραφεις την ....αποψη μου; ;D

Πολυ καλη προσπαθεια.

Παντα φιλικα.Καλη συνεχεια.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει αρκετά η σύνθεση....

Ξαναπροσπάθεισε με τη μίξη. Αν και το "θάψιμο" των φωνητικών λογικά προέρχεται απο τις επιρροές σου.

Δεν έχεις ασχημη φωνή οπότε να έχεις περισσότερη αυτοπεποίθηση όταν τραγουδάς.

Το σόλο πρέπει να είναι ωραίο αλλα πολύ θαμμένο.

Destroy him, my robots!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Και η κιθαρα,στο .... σολο,ακουστηκε σαν την δικη μου,σαν ηχος, να υποθεσω οτι αντιγραφεις την ....αποψη μου; ;D

 

 

λες????? :P κοίταξε, ενσυνειδητα ζήλεψα το whammy του Bellamy κια είπα να πειραματηστώ με την προσομοίωση whammy του guitar rig και έναν seequencer για να το ελέγχει....μπορεί όμως υποσυνείδητα να είχα τον ήχο σου στο μυαλό μου  ;D ;D ;D

 

όσο για το mix και τη φωνή... γενικά τσακώνομαι με τους τραγουδιστές γιατί μου αρέσει η φωνή να είναι κάπως "μέσα" και όχι πάνω απ' όλα. Στην περίπτωση που τραγουδώ εγώ την βάζω λίγο ακόμα κάτω για να κρύβονται τα λάθη και οι αδυναμιες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου ειχα διαβασει,δεν θυμαμαι που, οτι η φωνη ειναι και αυτη οργανο,απο τα πιο βασικα,γιατι με αυτη ταυτιζεται ο ακροατης και αυτη θα προσπαθησει να μιμηθει.Ο απλως ακροατης.

Ο κιθαριστας θα κοιταξει βεβαια την κιθαρα, ο αρμονιστας τα αρμονια κ.λ.π. και τα λοιπα.

Οποτε να την βγαλεις πιο μπροστα και μην μασας. ;D

Ειναι πολυ λιγοι που τραγουδανε εδω μεσα και ακομη λιγοτεροι αυτοι που τραγουδανε σωστα.Γιατι εχεις κολλημα;

Που ξερεις, μπορει και να αρεσεις.  ;)

Παντα φιλικα.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και πληκτροφορος,παντα θαυμαζα τους κιθαρωδους,που τα δινουν ολα τραγουδωντας και παιζοντας με τις χορδες τις ψυχης τους,χωρις πολλα εφε,χωρις στομφο,ετσι απλα και ανθρωπινα,το κομματι μου αρεσει πολυ και να σου πω την αληθεια,λεω να κοψω τις ακροασεις απο τα ραδιοφωνα και τις σουπερ παραγωγες και να ακουω μονο τα μελη του νοιζ,εχει κατι διαμαντια εδω μεσα(οπως το δικο σου) και πολυ με γεμιζουν,διοτι οπως ολοι γνωριζουμε,ο ερασιτεχνης=ερω την τεχνη,κανω ερωτα-αγαπω την τεχνη,οποιος αγαπα λοιπον κανει και μουσικη=μουσα=θεικο στοιχειο,αν δεν εχεις ψυχη και καρδια,βλεπε τβ μην κανεις μουσικη,η μουσικη ειναι δωρο του Θεου στους κατ'εικονα και ομοιωση του,σας ζαλισα  :)

 

αριστο κομματι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καπου ειχα διαβασει,δεν θυμαμαι που, οτι η φωνη ειναι και αυτη οργανο,απο τα πιο βασικα,γιατι με αυτη ταυτιζεται ο ακροατης και αυτη θα προσπαθησει να μιμηθει.Ο απλως ακροατης.

 

ετσι αντιμετωπίζοντας την φωνή ως όργανο... την βάζω μαζί με τα άλλα όργανα και όχι πιο μπροστα... αλλά οκ, αυτά ειναι γούστα... σίγουρα οι περισσοτεροι την προτιμούν μπροστά, αλλά εγώ ως ακροατης ταυτ΄΄ιζομαι με περισσότερα από ένα όργανα... ( οκ μπορείς να με πεις περίεργο, δίκιο θα έχεις

 

αν και πληκτροφορος,παντα θαυμαζα τους κιθαρωδους,που τα δινουν ολα τραγουδωντας και παιζοντας με τις χορδες τις ψυχης τους,χωρις πολλα εφε,χωρις στομφο,ετσι απλα και ανθρωπινα,το κομματι μου αρεσει πολυ και να σου πω την αληθεια,λεω να κοψω τις ακροασεις απο τα ραδιοφωνα και τις σουπερ παραγωγες και να ακουω μονο τα μελη του νοιζ,εχει κατι διαμαντια εδω μεσα(οπως το δικο σου) και πολυ με γεμιζουν,διοτι οπως ολοι γνωριζουμε,ο ερασιτεχνης=ερω την τεχνη,κανω ερωτα-αγαπω την τεχνη,οποιος αγαπα λοιπον κανει και μουσικη=μουσα=θεικο στοιχειο,αν δεν εχεις ψυχη και καρδια,βλεπε τβ μην κανεις μουσικη,η μουσικη ειναι δωρο του Θεου στους κατ'εικονα και ομοιωση του,σας ζαλισα  :)

 

αριστο κομματι :)

 

σε ευχαριστώ για τα πολύ όμορφα λόγια σου... απλά να σημειώσω οτι εφφέ υπάρχουν αρκετά στο κομματι ( whammy, talk wah, παραμορφώσεις και αρκετό eq στις φωνές κτλ κτλ)... απλά προτιμώ να τα χρησιμοποιώ με τέτοιο τρόπο ώστε να μην σου παίρνουν τα αυτιά... τα χρισιμοποιώ για να φτιαχω ατμόσφαιρα και χροιές... ελπίζω να μην σου χάλασα την εικόνα που εφτιαξες στο μυαλό σου  :P ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτασεις: θα φτιαξεις αλλη μια εκτελεση με την φωνη μπροστα,σε ακουστικο στυλ,και αλλη μια σε πιο χαρντ εκτελεση με την φωνη δυνατα,ετσι να θυμηθουμε περισσοτερο ολα τα ωραια 70'ς ακουσματα μας,τυπου uriah heep,scorpions αν θες και τα λοιπα,ο λαος θελει την φωνη μπροστα,καντο λοιπον ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου