Προς το περιεχόμενο

κανα προγραμματακι για βιντεο??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχουμε γραψει με τα παιδια απτο σχημα που παιζω καποια κομματια σε βιντεο

γιατι μας ζητηθηκε απο καποιο μαγαζι.

θελουμε ομως να "κοψουμε"τις φασεις που σχολιαζουμε,γελαμε,χασμουριομαστε και αλλα

τετοια ενδιαφεροντα... ::)

και να αφησουμε μονο τα κομματια,

τι προγραμματα υπαρχουν για αυτη την δουλεια?

-CΛINE-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Movie Maker των Windows. Απλούστατο και με δυνατότητες για όλα τα βασικά.

Εναλλακτικά, αν έχεις το Nero Suite, μπορείς να κάνεις δουλειά και με το Nero Vision που είναι επίσης πολύ καλό.

 

Πάντως μείνε μακριά από υπερ-προγράμματα τύπου Premiere, δεν τα χρειάζεσαι.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sony vegas.

κανει ΚΑΙ παπαδες , αλλα κανει και τα λιγα που θες να κανεις εσυ με μεγαλη ευκολια επειδη τα παντα μοιαζουν να λειτουργουν με προφανη τροπο. δεν ειναι τοσο μπερδεμενο για τον νεο χρηστη οσο το premiere .

Μια συμβουλη μονο , αν και δε μου ζητηθηκε. αν τυχον και βαλεις transitions αναμεσα στις σκηνες που θα μονταρεις , για το θεω , μη παρασυρθεις και βαλεις αυτα τα καρακιτς φανταχτερα εφε που εχει αναμεσα στα πρισετ . Το καλυτερο transition ειναι το καθολου transition , αντε στην χειροτερη περιπτωση το cross dissolve (αυτο που θολωνει σιγα σιγα η μια σκηνη για να μπει η επομενη) . :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κ δεν εχω δουλέψει το vegas ποτέ, έχω ακούσει κ εγώ ότι είναι εύκολο στη χρήση, ΑΛΛΑ είναι στην κατηγορία των non linear video editing πακέτων που προορίζονται και για επαγγελματική χρήση...ίσως λοιπόν να ναι κάτι αρκετά παραπάνω απ αυτό που χρειάζεσαι...

 

νομίζω ότι το movie maker που πρώτεινε ο Alchemist είναι αρκετό, ή αν έχεις μακ νομίζω ότι το quick Time Pro κάνει και τέτοια μικρο-εντιτινγκ κόλπα...

 

sΤο καλυτερο transition ειναι το καθολου transition , αντε στην χειροτερη περιπτωση το cross dissolve

 

+10000000000000000000000

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου