Προς το περιεχόμενο

αγορα λαμπατου ενισχυτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

για σας παιδες

χρειαζομαι την πολυτιμη σας βοηθεια γιατι εχει ερθει η ωρα να τα χωσω σε ποιοτικο ενισχυτη.

παιζω ροκ μπλουζ φανκ και θελω ο ενισχυτης που θα αγορασω να μου προσφερει μια παλλετα (ας πουμε)  ::) ::)

πανω στην οποια θα βαζω τα πεταλια μου.

για να μην το κουραζω εχω καταληξει στους bad cat και ειμαι αναμεσα σε classic cat και alley cat  8) 8) 8)

εχω παιξει με τον alley cat μονο και ομολογω πως εντυπωσιαστηκα  ;D ;D ;D

εσεις ποιον θα προτιμουσατε και γιατι?

 

p.s αν υπαρχει αντιστοιχη προταση ειμαι ολος αυτια μιας και τα λεφτα ειναι πολλα και εχω σκοπο να το ψαξω πολλυ πρην προβω σε αγορα.

 

ευχαριστω εκ των προτερων  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα οι λαμπατοι μονοκαναλοι ειναι απιστευτες πεταλομηχανες,

ωραιοi oi cat οπως επισης και οi germino

oi alley cat δεν εχουν reverb και συνφαιρουν.

αν εχεις τα χρηματα ομως παρε το classic :)

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μικρη εμπειρια απο ενα club40

1.ατακα πριν καλα καλα χτυπησεις

2.το καλυτερο crunch που εχω ακουσει.

3.'δεχονται' τελεια πεταλια

4.κοσμητικα ειναι κουκλια. :D

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα ο ένας είναι κλώνος VOX και ο άλλος Marshall... δεν νομίζω πως τίθεται θέμα επιλογής στο ποιός είναι καλύτερος, αλλά ποιος είναι αυτό που σε καλύπτει καλύτερα ηχητικά. Είναι τόσα τα χρήματα που καλύτερα να τους λυώσεις πριν τους ακούσεις και μην βασίζεσαι στις δικές μας απόψεις. Υπολόγισε πως για να παίξεις έναν Germino στα αποδοτικά του επίπεδα, στην ΚΑΛΥΤΕΡΗ περιπτωση χρειάζεσαι attenuator, στην χειρότερη... live σε ποδοσφαιρικό γήπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Germino ειναι κλωνοι Marshall.Οι Bad Cat ενω εχουν σαν κυρια βαση τον ηχο Vox, εχουν μεγαλη γκαμα προιοντων με αποτελεσμα να μπορεις να επιλεξεις σχεδον οτι ηχοχρωμα θες. Ο classic ειναι σαν Fender Tweed, ενω ο Alley ειναι πιο κοντα σε Vox. Κοιτα και τον Cub ii (πιθανοτατα καλυτερος και απο τους 2). Πριν αγορασεις δοκιμασε τα παντα, μπορει να μην καταληξεις σε αυτη την εταιρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

με top hat εχεις ασχοληθει κοθολου? δεν ξερω αν υπαρχουν στην ελληνικη αγορα να τους δοκιμασεις αλλα για τα ειδη που παιζεις σκοτωνουν.. (και για συνεργασια με πεταλια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχε υπ΄'οψη σου (για jazz, blues παίξιμο ) τις κλασσικές επιλογές , κάποιο μεταχειρισμένο roland jazz chorus ή fender (super reverb ) αν βρεθούν σε καλή κατάσταση.

 

Αλήθεια παίδες, υπάρχει αντιπρόσωπος των bad cat στην Ελλάδα ??

ttp://www.myspace.com/trioaynan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου