Προς το περιεχόμενο

Mackie VS Presonus...HELP!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

φιλε μου οσο η αλυσίδα μεγαλώνει,τόσο χάνεται και η ποιότητα του ήχου αυτό δέν αλλάζει.και τα πιο ακριβά μηχανήματα να έχεις εστω και 0.00001% κάτι θα χάσεις.καλύτερο ΔΕΝ μπορεί να γίνει.

 

Δηλαδή αν βάλεις ένα καλύτερο μικρόφωνο ή έναν καλύτερο convertor δεν θα ακούσεις αποτέλεσμα πιο κοντά σ' αυτό που έχεις παίξει; Το ίδιο συμβαίνει με όλη την αλυσίδα. Όλα παίζουν το ρόλο τους (μικρό ή μεγάλο).

 

α εγώ εννοούσα οτι π.χ αν απο την κάρτα ήχου ο ήχος πήγαινε κατευθείαν στα ηχεία,θα ήταν καλύτερος ο ήχος απο το να το περνάγαμε απο έναν controller.μιλάω για stereo έξοδο πάντα.οσον αφορά το summing φυσικά και θα έχουμε καλύτερο ήχο χωρίσ συζήτηση.

www.beatonboard.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α εγώ εννοούσα οτι π.χ αν απο την κάρτα ήχου ο ήχος πήγαινε κατευθείαν στα ηχεία,θα ήταν καλύτερος ο ήχος απο το να το περνάγαμε απο έναν controller.μιλάω για stereo έξοδο πάντα.

 

Ναι ,το κατάλαβα ,αλλά αν δεν έχω controller και χαμηλώνω την ένταση απ το mixerακι του DAW πάει ακόμα πιο πολύ περίπατο η ποιότητα . . .

Μάλλον με βλέπω για Presonus . . .

www.myspace.com/nikosksidis

www.nikosxidis.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου