Προς το περιεχόμενο

PRS SE Custom: Εμπειρίες?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλοι,

μου 'χει καρφωθεί στο μυαλό να αγοράσω PRS και συγκεκριμένα την PRS SE Custom που είναι μεν Κορέα, αλλά βλέπω καλές κριτικές. Παίζω με αμερικάνικη Start και την PRS την θέλω για περισσότερες δυνατότητες. Ο Γάλλος την έχει πολύ καλύτερη τιμή από το Θωμά http://guitare.playback-europe.com/prs-se_custom_gray_black-11710.html και την κιθάρα την έχω ακούσει μία δόση, αλλά το σκέφτομαι.

Έχετε παίξει το συγκεκριμένο μοντέλο; Σας άρεσε; Βασικά δεν βλέπω αγγελίες πώλησης σαν second hand άρα μάλλον όσοι πήραν έμειναν ικανοποιημένοι.

Αν οποιοσδήποτε έχει σχόλια-παρατηρήσεις για τη συγκεκριμένη κιθάρα (ειδικά κάποιος που την έχει) θα ήταν πολύ ευπρόσδεκτα.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Ωραίος τίτλος thread.  ::)

 

Και σε ωραίο μέρος.......στις αγγελίες

 

Happy now  :) ??

 

 

Και μια και την έχεις ακούσει asffm71.... δεν μας περιγράφεις και τη δική σου εμπειρία? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου κι εγώ έχω διαβάσει τα καλύτερα, ειδικά για την ποιότητα κατασκευής τους.........

 

Εντωμεταξύ θέλω οπωσδήποτε να πάω μια απ'αυτές τις μέρες να παίξω μια SE semihollow!!! Έχω δει βίντεο στο youtube και έχω διαβάσει reviews και:

 

α) τα reviews είναι όλα πολύ πολύ θετικά και

β) ο ήχος της μου ακούγεται ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ σε δύο θέσεις

γ) ο ήχος της είναι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που θέλω για backing σε αρκετά κομμάτια μου.....

 

 

 

......ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω παίξει με την semihollow αλλά με μιά custom και μιά με p90's...

Και οι δύο μου άρεσαν αρκετά και ήταν πολύ καλοκατασκευασμένες..

 

Μου άρεσαν και ηχητικά....ήταν σίγουρα αρκετά άνω του μετρίου...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ, ναι έχετε δίκιο το ότι το έβαλα το Post στις αγγελίες είναι κάπως, sorry..

Την κιθάρα την άκουσα σto γνωστό μαγαζί στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, όπου ως συνήθως ο νεαρός φίλος μας δε σε αφήνει να παίξεις και πολύ, οπότε δεν πρόλαβα να έχω ολοκληρωμένη γνώμη. Για αυτό και ζητάω τις εμπειρίες ή γνώσεις σας για το συγκεκριμένο όργανο. Και εγώ πιστεύω ότι η σχέση τιμής απόδοσης πρέπει -με την τιμή του Γάλλου- να είναι πολύ καλή.

Αν κανένας την έχει ας μας στείλει μία γνώμη...

Thanks για τις απαντήσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου κι εγώ έχω διαβάσει τα καλύτερα, ειδικά για την ποιότητα κατασκευής τους.........

 

Εντωμεταξύ θέλω οπωσδήποτε να πάω μια απ'αυτές τις μέρες να παίξω μια SE semihollow!!! Έχω δει βίντεο στο youtube και έχω διαβάσει reviews και:

 

α) τα reviews είναι όλα πολύ πολύ θετικά

 

Εμ... δεν θα το΄λεγα, Μενέλαε... εγώ έχω διαβάσει reviews μόνο με μέτριες εντυπώσεις και αναφορές για ψιλοinconsistencies (μη σταθερή ποιότητα με ελαφρές τυχαίες αβλεψίες) λόγω χώρας προέλευσης (Κορέας - πάντα για την semihollow SE).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου