Προς το περιεχόμενο

Γνωμες γι αυτη την κιθαρα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού ούτως ή άλλως θα της αλλάξεις τα πάντα γιατί δεν παίρνεις μια καινούρια καλύτερη? Σκέψου ότι η κιθάρα έχει 160 ευρώ, και βάλε και κανένα 200-300 που πιθανότατα θα ρίξεις πάνω. Δεν νομίζω ότι μια harley benton αξίζει για πειράγματα, κυρίως λόγω της αγνώστου προελεύσεως των ξύλων και γενικά της κατασκευής της. Φαντάσου να ρίξεις φράγκα στην κιθάρα και μετά να σου γίνει σαν τόξο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω... Απ'τη μια φαίνεται να'χει αρκετά καλά χαρακτηριστικά (wilkinson tremolo, grover κλειδιά, binding ταστιέρα και κεφαλή), αλλά από την άλλη η τιμή της είναι πολύ χαμηλή γι'αυτά (μόνο αυτά που προανέφερα βγαίνουν παραπάνω αν τ'αγοράσεις ξεχωριστά), οπότε για να φτάνει σ'αυτό το κόστος φαντάζομαι ότι αφαιρούν αρκετά από τα ξύλα και τη γενικότερη κατασκευή, καθώς πιθανότατα κι από τα ηλεκτρικά... Δεν ξέρω αν θα το τολμούσα. Αν πάλι σου περισσεύουν, λίγα είναι τα φράγκα σχετικά, οπότε αν καίγεσαι κάνεις μια δοκιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρες έχω πάρει κι εγώ γιά πείραγμα μιά της πλάκας...

 

Είμαι στη διαδικασιά της εκμάθησης αλλαγής τάστων - είναι το μόνο που δεν ξέρω να κάνω στην κιθάρα...

 

Όμως πιστεύω ότι είναι καλύτερα να βρεις μιά μεταχειρισμένη. Αγόρασα πρόσφατα μία 50€ σε μέτρια κατάσταση και έτσι χωρίς ψυχολογικό βάρος την ξεσκίζω!

 

Αυτη είναι κούκλα απ'ότι φαίνεται...άκαρδε...πως μπορείς!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου