Προς το περιεχόμενο

Τραγούδια που σας κάνουν να πάθετε πλάκα !!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεταφέρω ένα ωραίο θεματάκι απο το harmony, σχετικά με τραγούδια που μας κάνουν να κολλήσουμε για λίγο...

Τις προάλλες ενώ έφτιαχνα καφέ, ξεκίνησε να παίζει στο ράδιο το Sometimes you can't make it on your own των U2 και μετά απο μερικά δευτερόλεπτα βρήκα τον εαυτό μου να κάθεται σαν χαζός στον καναπέ, "κολλημένος", σχεδόν έτοιμος να με πάρουν τα ζουμιά !!!

Τί να πώ, ίσως είναι η είσοδος στην 4 δεκαετία της ζωής μου που μου προκαλεί ...ορμονικές διαταραχές !!!! :D :D

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χεχεχε . Παρόλο που διανύουμε τον 21ο αιώνα , έχει κοινωνιολογικό ενδιαφέρον ο προσεκτικός τρόπος έκφρασης εμάς των ανδρών σε θέματα ευαισθησίας.

Δεν λέμε π.χ. "έκλαψα", "δάκρυσα", "συγκινήθηκα" κλπ, αλλά χρησιμοποιούμε ουδέτερες "politically correct" εκφράσεις όπως "Με πήραν τα ζουμιά". :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gangsta Paradise του Coolio

 

dear mama του 2PAC (a.k.a. Makaveli)

 

40 ώρες πριν (Hatemost,¶σαρκος,Φορτσάτος) των Β.Πεις (είναι διαθέσιμο για download ) Είναι ελλινηκό και μετράει !

 

Φισηκά όλα τα κομμάτια είναι RAP / HipHop

uff P. *Μάγος*

~Hip-Hop Salonika~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πω κάτι άλλο που είναι άξιο αναφοράς.

 

Είναι εκπληκτικό το πως συνδέουμε εξωτερικά ερεθίσματα με τον συναισθηματικό μας κόσμο. Οπως ακριβώς συμβαινει με τις μυρωδιές, έτσι συμβαίνει και με την μουσική.

 

Σε περιόδους που είμουν συναισθηματικά φορτισμένος η περνούσα έντονες εμπειρίες, τυχαία η όχι, άκουγα κομμάτια τα οποία έχω συνδέσει με εκείνη την εποχή και μου αρέσουν για αυτό το λόγο.

 

Υπάρχουν μάλιστα κομμάτια που πραγματικά με κανουν να νιώθω οπως ακριβώς ένιωθα τότε, παρόλο που έχουν περάσει χρόνια. Στην κυριολεξία σε με ταξιδέυουν δηλαδή.

 

Να αναφέρω μερικά, μιας και το κάνατε ολοι :) :

 

Enya - Only Time

Scorpions - Noone Like you

Tasmin Ancher - Sleeping Satellite

Roxette - Fading Like A Flower

 

Alex

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chris Isaak - Wicked Game

Το ακούω τώρα...

Η κιθάρα που ακούγεται με υπέροχο βάθος σε συνδυασμό με τη φοβερή ερμηνεία του Chris...

Eίναι πιστεύω ένα κομμάτι-διαμάντι από όλες τις απόψεις (όσοι θυμούνται και το videoclip θα καταλάβουν...)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου