Προς το περιεχόμενο

S Project (και τελευταίο ελπίζω).


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας αναφέρω ότι έχουμε επιλογές στον πενταπλό:

1) Jazz SD Hum Neck.

2) Splitt Jazz SD Neck + Lace Red Middle

3) Splitt Jazz SD Neck + Splitt JB SD Bridge

4) Splitt JB SD Bridge + Lace Red Middle

5) JB SD Hum Bridge.

 

Και το πρόβλημα μας είναι ότι οι θέσεις 2-4 είναι πολύ "πλαστικές" και πολύ χαμηλότερες σε ένταση ήχου.

 

Έχουμε σαν λύση την αποσύνδεση του άρα λοιπόν στις 2-4 ουσιαστικά θα έχουμε πλέον splittάρισμα των διπλών ή να βρούμε έναν άλλο μονό μαγνήτη να φτιάξει ήχο......

Χρειάζομαι προτάσεις ΑΜΕΣΑ (όσο κουφές ή προχωρημένες είναι) και δεν με απασχολεί το κόστος προκειμένου να φτιάξω αυτό που θέλω (όμως δεν μπορώ να κάνω αγορές για δοκιμές αλλά για λύση).

Μιά ιδέα που έχω είναι να βρώ κάτι που να έχει ήδη δουλέψει πχ κάποιος μονός από ibanez κλπ.

Σκεφτείτε ρε παιδιά ποιός μαγνήτης μπορεί να παίξει καλά σε συνδυασμό με μισό SD Jazz ή με μισό SD JB.....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 118
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αγόρασα ένα σετάκι Hot Rod 62 Reissue Fender® Stratocaster....

 

Ξέρει κανείς τίποτα????

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A στο καλό, κοίτα τι μου κάνατε. Τώρα αντί να αγοράσω έτοιμη κιθάρα, θα πάρω μια warmoth με τα ίδια λεφτουδάκια. Λέτε να μπω κι εγώ στο κλαμπ των χειροτεχνειών και των κατασκευών;  :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω τι θέλω και τα πάντα, απλά μου τη σπάει που για να έχω 24 τάστα, ή θα πρέπει να ξεχάσω τον neck μαγνήτη, ή να κάνουν ρουτάρισμα σε blank σώμα, οπότε τότε φοβάμαι για το κόστος και ια τον χρόνο, αλλά τες πα, άκαιρο, συνεχίστε ;D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fd66_1.JPG

f6f8_1.JPG

Ή να βρείς κάτι τέτοιο.....

Bubinga wood back, Ebony fretboard and Koa peghead veneer.

10"-16" compound radius fretboard

25 5/8" scale 24 frets

Planet Waves Auto Trim Tuners (18:1)

6130 "Medium Jumbo" Nickel fretwire (gauge used on many Gibson guitars)

Double Expanding Truss Rod system (for increased stability, sustain, note definition + less likely to disort/bend due to stress)

LP style headstock

 

Q:  Hi There, I occasionally build guitars from parts and have been asked to build a britone guitar. I see that you have said before that this will fit...

A:  No, these are called baritone conversion necks as they can be paired with a 25.5" scale guitar body without having to reposition the bridge. Pretty..

 

Q:  What are the neck pocket dimensions, depth, width, and height to check for body style compatability. Thanks

A:  Warmoth's neck dimensions are meant to be compatible with most Fender brand guitars. They come in two varities: strat heel (which is contoured/rounded)...

 

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δοκιμάστηκε και

 

Fender Custom Shop Stratocaster Texas Special pickup

 

ίσως και χειρότερα από τον Lace Gold......

 

Περιμένω τον Hot Rod 62 και αν δεν κάνει και αυτός λέω να βάλω έναν Seymour Duncan little 59 (μιλάω για μεσαίο).

 

HELP λέμε..... δώστε ιδέες

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δικια μου ο ssl1 συνεργάζεται μια χαρά με τον σπλιταρισμένο Jb.

Τωρα βεβαια τους έχω και out of phase οπότε δε ξέρω αν σου αρέσει αυτός ο ήχος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου