Προς το περιεχόμενο

Η κριση σας για τρεις amp


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μ' αρεσει ο fender, συμφωνω μαζι σου. Αλλα εχω ενα κολλημα με τους vox (επαιζαν οι beatles).

Να'σαι καλα δερβισακο μου. Σ' ευχαριστω.

Οταν θα λαβω τον amp (αυτον που προτεινεις) θα απαντησω.

Γεια.

 

και οι who επαιζαν με μαρσαλ αλλα δε νομιζω να επαιζαν με τον MG  :-[ :-X

κοινως αμα θες καπως να πλησιασεις τον κλασσικο vox ηχο σαφως και πρεπει να ανεβεις κατηγορια και να πας πχ σε καναν AC15: http://www.thomann.de/gr/vox_ac15_cc1.htm

οπως ειπες ομως δεν θες να δωσεις τοσα λεφτα...

 

εγω προσωπικα δεν θα επαιρνα κανεναν απ'αυτους που ψηνεσαι να παρεις, ειδικα εφοσον με τα ιδια λεφτα μπορεις να πας σε λαμπα.

θα πηγαινα στον HB GA15 τον οποιο δεν εχω δοκιμασει, αλλα αν ειναι περιπου σαν τον GA5 που εχω δοκιμασει θα ειναι μια χαρα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε orbital δεν λεω οχι σε ενα λαμπατο για αυτα τα χρηματα. Πιστευω στα λογια σου, αφου εχεις δοκιμασει τον 5αρι ΗΒ. Απλα ψαχνομαι, ισως λιγο υπερβολικα (;), επειδη ειμαι ερασιτεχνης και δεν μπορω να εχω τις καταλληλες επαφες για μεταπωλησεις κλπ.

 

Για να πω την αληθεια οδηγηθηκα στα τρνζστρ και λογω της υπαρξης reverb (ειχα το alesis microverb και το πουλησα το μετανοιωσα αλλά...).

Ευχαριστω για την ανταποκριση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα επειδη ειχα (και εχω...) τον mg 15cdr και πηρα την κεφαλη και την καμπινα Epiphone Valve Junior (που δε ξερω αν το εχεις υποψη σου ειναι το ιδιο πραγμα με το Harley  Benton ga5h), εχω να πω πως πιστευω δεν υπαρχει καμια σχεση.

Ειδικα για το ειδος που μιλαμε και δε νομιζω οτι reverb eq βρωμικο καναλι αντισταθμιζουν τη διαφορα στο καθαρο ηχο σε καμια περιπτωση.

 

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μπερδεψατε ρε παιδια. Παιζω μπλουζ και κλασσικο ροκ και αυτοσχεδιαζω σε στυλ,ας πουμε, τζαζ.

Διαβασα στο φορουμ για τον ΗΒ 15 εκτενες θεμα,. Ειναι, λεει, μουντος αυτο δεν με χαλαει, ετσι κι αλλιως δεν εχω τις απαιτησεις που εχουν πολλοι απο εσας. Συνηθως παιζω με το tone στη μεση και παρακατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω φιλε μου...

Εγω δεν εχω εμπειρια απο αλλους πιο ακριβους και καλους λαμπατους (ωστε να ξερω για το ποσο μουντος ειναι σε σχεση με αλλους) απλα απαντησα γιατι εχω πολυ προσφατη και αμεση συγκριση αυτον των δυο ενισχυτων και η ζυγαρια γερνει κατα πολυ! Ενω τα λεφτα οχι νομιζω...

Το κακο ειναι οτι ειναι και δυσκολο να τον ακουσεις τον Valve Junior...μεχρι πολυ προσφατα δεν ειχε κανενα απο τα κεντρικα μαγαζια στην αθηνα...

 

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε ενα χαρλει ρε νιού να γιανεις ναουμ.Παρε κ κανα πετάλι για διαφορετικό ήχο ή εφέ μετά γιατι με τα 3 τζιτζικοφτυματα που λές δεν σε βλέπω να τη βγάζεις καθαρή για καιρό.

 

Ούτος ή άλλος κ μουντός ή οτιδιποτε αφού είναι κόπια απο valve jr με λίγες μόντες μπορείς να τον κάνεις τζέτ.Μην Ξεχνάμε κ την πειρά στα δάχτυλα ομως ε..Εκει βρίσκονται κι άλλες ρυθμίσεις πάνω σε έναν ήχο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε trigga εχω μονο ενα dist και τα δαχτυλα μου. Επαιζα live, οταν πιθανοτατα δεν ειχες γεννηθει, και εχω αποριες που μονο νεοι μπορουν να μου τις λυσουν. Δεν εμπιστευομαι τη γενια μου μη με κάνεις να μην εμπιστευομαι και 'σενα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε trigga εχω μονο ενα dist και τα δαχτυλα μου. Επαιζα live, οταν πιθανοτατα δεν ειχες γεννηθει, και εχω αποριες που μονο νεοι μπορουν να μου τις λυσουν. Δεν εμπιστευομαι τη γενια μου μη με κάνεις να μην εμπιστευομαι και 'σενα.

 

 

Νομίζω o trigga προσπαθησε να βοηθήσει  ;)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου