Προς το περιεχόμενο

My new Cover “ Bensusan” / Michael Hedges (Fingerstyle)


SotosOpeth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά σε όλους!

 

Πρόσφατα ανέβασα μια καινούργια διασκευή, το “Bensusan” του Michael Hedges, μια από τις αγαπημένες μου συνθέσεις κιθάρας.

 

Θα χαρώ πολύ να ακούσω τις γνώμες σας!

 

Καλή συνέχεια και καλό καλοκαίρι σε όλους εύχομαι!!!

 

Sotos

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια με μια μόνο κιθάρα η απόλυτη μουσικότητα.Σε ένα σπάνιο είδος για τη χώρα μας.Παίξε και κανά Ed Sheeran έχω δει βίντεο από το εξωτερικό π.χ. το i see fire και είναι τέλειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου...

Μπράβο.

Μόνο αυτό έχω να πω...

δεν έχω λόγια.

εξαιρετικά όλα.

Συνήθως όταν δεν ξέρω ένα κομμάτι, σπεύδω μετά να το ακούσω, αλλά στην περίπτωση αυτή I'll pass καθώς πιστεύω ότι το ορίτζιναλ δεν μπορεί να είναι καλύτερο από αυτό που άκουσα.

 

Και φοβερό εργαλείο. Τί είναι?

και με τί ηχογράφησες?

 

μπράβο και πάλι. Θα ήθελα να ακούσω και άλλα όταν και εάν έχεις.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ mikeguitar!

 

Σε ευχαριστώ dimsonic!Το original είναι διαφορετικό σε ήχο και φοβερό καθώς ο Hedges είναι από ότι καλύτερο έχει περάσει από την ακουστική κιθάρα και έχει επηρεάσει όλους τους σύγχρονους παίχτες ακουστικής.

 

Η κιθάρα είναι χειροποίητη στον Canada από τον Michel Pellerin, είναι απίστευτος στην δουλειά του και διάλεξα τις κιθάρες του ανάμεσα σε πολλές.

Επίσης έπαιξαν πολλά ρολο στο recording, mics, preamps και το mixing αλλα τα βασικά ήταν AKG 414 mics και κάποια Neve preamps.

Και υπάρχει youtube κανάλι αν ενδιαφέρεσαι να δεις και αλλα που έχω κάνει και σε ευχαριστώ πολύ.

 

Sotos Μπάκας - YouTube

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο να το ακούσετε!Καλημέρα εύχομαι σε όλους! : )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

H kithara einai xeiropoihth ston Canada apo ton Michel Pellerin, einai apisteutos sthn douleia tou kai diale3a tis kithares tou anamesa se polles.

Epishs epai3an polla rolo sto recording, mics, preamps kai to mixing alla ta vasika htan AKG 414 mics kai kapoia Neve preamps.

 

υποψιάστηκα ότι κάτι πολύ καλό παίζει με κιθάρα και ηχογράφηση.

τον Hedges τον ξέρω, γενικά δεν είναι το ύφος μουσικής που ακούω, αλλά δεν παύει να με εντυπωσιάζει πάντα.

Το συγκεκριμένο τελικά είναι στο aerial boundaries που όντως έχω, Αλλά είδες τελικά δεν τον πολυακούω και δεν το θυμόμουν. Δυστυχώς πολλές φορές αναγκάζομαι να ακούω πράγματα που τα θεωρώ ότι μπορώ κάπως να τα παίξω. Αυτά ...με τίποτα.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου