Προς το περιεχόμενο

Laney vh100r metal test


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εφτιαξα ενα βιντεο (metal) αυτου του υπεροχου ενισχυτη ωστε να υπαρχει στο φορουμ και να μου πειτε την αποψη σας σχετικα με την ηχογραφηση η οποια εχει γινει με sm57...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός!

Ωραίος, "πηχτός" ήχος με σώμα και μεσαία, επιτέλους και μια ευχάριστη αλλαγή απο τα τζιτζίκια που μας σερβίρεις συνήθως  ;) ;D

Slayeroφέρνει πολύ, σε συνθήκες live με μπάντα θα σκοτώνει...

Επειδή εχω τον ίδιο, τι μεγάφωνα έχεις στην καμπίνα? Εχεις βάλει και od μπροστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως τα κατάφερες αυτή τη φορά και η εικόνα δεν είναι flip? ;D ;D

 

χρησιμοποιησα το iphone

 

Το τηλεφώνημα θέλουμε.

 

ειναι ο justin bieber  ;D ;D

 

Σωστός!

Ωραίος, "πηχτός" ήχος με σώμα και μεσαία, επιτέλους και μια ευχάριστη αλλαγή απο τα τζιτζίκια που μας σερβίρεις συνήθως  ;) ;D

Slayeroφέρνει πολύ, σε συνθήκες live με μπάντα θα σκοτώνει...

Επειδή εχω τον ίδιο, τι μεγάφωνα έχεις στην καμπίνα? Εχεις βάλει και od μπροστά?

 

οχι δεν εχω βαλει τιποτα... ειναι καλος ενισχυτης... πολυ καλος... βεβαια απο εκει που δεν ειχα κανεναν ενισχυτη εχει καταληξει με 3 κεφαλια...(fireball , 6505+ 120w , laney) , οποτε αυτος πιθανον παει για πουλημα...

 

Γιατι ρε συ λες οτι βγαζω τζιτζικια ? Να σε αυτο το βιντεο δεν σου αρε ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως το χειρότερο ηχητικά που έχεις ανεβάσει? (Άκουσα στα γρήγορα 3-4 προηγούμενα απο το youtube channel)

 

Βρίσκω ότι είναι πολύ "λάσπη" χαμηλά, πολύ ξερός, δεν έχει "ζουμάκι"... ;D

 

Αυτό πχ μου ακούγεται πολύ καλύτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως το χειρότερο ηχητικά που έχεις ανεβάσει? (Άκουσα στα γρήγορα 3-4 προηγούμενα απο το youtube channel)

 

Βρίσκω ότι είναι πολύ "λάσπη" χαμηλά, πολύ ξερός, δεν έχει "ζουμάκι"... ;D

 

Αυτό πχ μου ακούγεται πολύ καλύτερο...

 

Eνταξει ο 6505+ ειναι πολυ ενισχυτρα... οταν λες το χειροτερο που εχω ανεβασει εννοεις αυτο του Laney ειναι το χειροτερο η του fireball ? Kαντε και κανενα subscribe ρε παιδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ που τα λέμε μεταξύ μας, το να έχεις VH100 και να παίζεις chugga-chugga είναι ψιλοκαταδίκη για τον ενισχυτή...για αυτή τη δουλειά υπάρχουν και καλύτεροι...χαμήλωσε το gain, δώσε πρίμα να ακούσουμε overdrive λαμπάτο να γλυκαθούν τα αυτάκια μας  ;D

 

Το video με τον TB5 μου αρέ (και πολύ μάλιστα), αλλά είπαμε...horses for courses ;)

 

P.S. για τα καθαρά του δεν το συζητάμε καν ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου