Προς το περιεχόμενο

Ιστορίες για αγρίους από live σας...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο ντραμερ αφιερωνει ενα τραγουδι σε ενα παιδι που ειναι νεκρο το killed by death (Motorhead) τοτε η ex-γκομενα του μπασιστα (φιλη του νεκρου) αρχιζει και μας μπινελικωνει και απο κατω να γινετ mosh τρωει ενα mic στο κεφαλι και κατι μπουκαλια Amstel σταματαει το live στη μεση μας παρακαλουν να ξαναρχισουμε. παιξαμε 2 τραγουδια ακομα στα γρηγορα και μετα την καναμε

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

live σε μικροτερη τρυφερη ηλικια ο τραγουδιστης μας ειχε παντα αγχος πριν βγει στη σκηνη και επινε ενα δυο ποτηρακια ουισκι ως αγχολυτικο.....

 

Εκεινη τη φορα λογω καλης παρεας :D :D :D :D ηπιε κατι παραπανω....τοσο που δεν εβλεπε που πανε τα τεσσερα.......λιγο παραπατουσε, λιγο ξεχναγε ποιο ηταν το επομενο τραγουδι, που και που ξεχναγε κανενα στιχο.....

 

Λεγαμε το τραγουδι των Κατσιμιχαιων αυτο το οποιο σε καποιο ρεφρεν λεει "δε με ξερεις καλα κανεις δε με ξερει"......απο την αρχη του τραγουδιου ειχε μπερδεψει ολους τους στιχους, τις στροφες, τα κουπλε και τα ρεφρεν, ωσπου φτανοντας στο συγκεκριμενο σημειο λεει "δε τους ξερω τους στιχους κανεις δεν τους ξερει" :? :? :? :oops: :oops: :oops:

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια φορα που επαιζα σε ενα σκυλαδικο, ενας τυπος, ο,τι ρυθμο και να παίζαμε, είτε ζειμπεκικο είται τσιφτετελι είται κανα slow, αυτος χόρευε....ποντιακά! :roll: :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1-Εποχη λυκειου,ευαισθητο και ευαλωτο παιδι που ημουν,παιζαμε

ενα δικο μας κομματι που με συγκινουσε παρα πολυ...Γυρισα

πλατη στο κοινο και εβαλα τα κλαμματα.

Τοτε ηταν που ο κιθαριστας μου εχωσε μια ξεγυρισμενη κλωτσά και

ξυπνησα :lol: :lol:

 

2-Live στο ex-bug,10 λεπτα πριν ανεβουμε να παιξουμε βρισκουμε

στα παρασκηνια ενα μπουκαλι ρατσι κρητιτσα..Τι το θελαμε.ηπιαμε

2 σφηνακια (εγω και ο κιθαριστας),πανω λοιπον στο 1ο κομματι μας

ηρθε ανεπαναληπτη αναγουλα,οποτε ο κιθαριστας εκανε

εκεινη την κινηση που κανουμε οταν ξερναμε...Εγω μαχιμος.

 

Παιξαμε 45 λεπτα και μετα ξερναγαμε σ ενα στενο πισω απ το μαγαζι και μας κοροϊδευαν κατι γκομενες. :lol: :lol:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε ηταν που ο κιθαριστας μου εχωσε μια ξεγυρισμενη κλωτσά και ξυπνησα :lol: :lol:\

 

Αχ...those were the days...Οι λεπτοί μου τρόποι ήταν πάντα το κρυφό χαρτί μου... :lol: :lol:

 

(Αφού δεν είχα δει ότι έκλαιγες βρε μλκ...εγώ έκανα απλώς τις συνήθεις μου ηλιθιότητες επί σκηνής :oops: :oops: :oops: )

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε ηταν που ο κιθαριστας μου εχωσε μια ξεγυρισμενη κλωτσά και ξυπνησα :lol: :lol:\

Αχ...those were the days...Οι λεπτοί μου τρόποι ήταν πάντα το κρυφό χαρτί μου... :lol: :lol:

(Αφού δεν είχα δει ότι έκλαιγες βρε μλκ...εγώ έκανα απλώς τις συνήθεις μου ηλιθιότητες επί σκηνής :oops: :oops: :oops: )

 

Ενταξει ρε,ΟΛΑ ΚΑΛΑ EINAI!Ξερεις εσυ,με τη μουσικη με πιανουν νευρωτικα

παραληρηματα...Ηταν και η πρωτη ζωντανη εκτελεση του 'ταξιδευτη'..

Ο 'ταξιδευτης των ουρανων' για τους υπολοιπους,ειναι ενα κομματι με

ΠΟΛΥ ωραιους στιχους (του Earendil)...

 

ps:Ολο εξοδους εισαι κουφαλιτσα...Τι εγινε,τα καναμε πλακακια με κανα

λοχαγο που ακουει Zappa ? :lol: :lol: :lol:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα χρόνο πριν στο Funkey της Θεσσαλονίκης αποφασίζουμε να παίζουμε ξύλο στη σκηνή ανα 2 live :lol: :lol:

 

E αφου τελειώναμε το Love buzz αρχίζει το ξυλίκι :lol: :lol: κλασικά πέφτουμε στα ντράμς κατρακυλάμε δίπλα στο σημείο που είναι η κονσόλα και συνεχίζουμε το ξύλο χάμω :lol: :lol: :lol:

 

Απολογισμός:Δυο χαλασμένα καλώδια,ένας τελικός ένα πετάλι,ένα floyd rose και απο κανα 2 μελανιες και μια γρατζουνιά στο χέρι(εγώ) :lol: :lol: :lol:

 

Ο μαγαζάτορας ψύχραιμος γιατι ο κόσμος γέμισε το ταμείο και μας έχει συνηθήσει να σπάμε κάθε φορά κάτι :lol:

 

Αλλά τα κορυφαία σκηνικά γίνονται με ηχολήπτες :lol: :lol:

 

-Ηχολήπτα δεν ακούω την άλλη κιθάρα

-Μα δε γίνεται να την ακούσεις.

-Έτσι είναι στη σκηνή πάνω δεν γίνεται να τους ακούς όλους

 

-Ηχολήπτα γιατί έβαλες τα SM57 ξαπλωτά στο ηχείο;

-Είναι πειραγμένα αυτά δεν ξέρετε εσείς

...μετά απο άθλιο ηχητικά live...

-Ηχολήπτα τι παίχτηκε;;

-Οι πανκάδες που παίζανε χθες παίζανε δυνατά και χαλάσαν τα μπάσα της προενίσχυσης μικροφώνων αλλα δεν ξέρετε εσείς(επιμένει)

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου