Προς το περιεχόμενο

σετ πιατινιών μέχρι 250 ευρώ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ξεκαθαρίσω ότι δεν είμαι ντράμερ γιαυτό ζητώ γνώμες ειδικότερων από μένα στο θέμα. Θέλω να αγοράσω ένα σετ πιατινιών ως το ανώτατο 250 ευρώ (δηλαδή hi hat - crash και ride) χωρίς φυσικά τις βάσεις από thomann. Ζητούμενο είναι η κάλυψη κάποιων στουντιακών ηχογραφήσεων και θέλω η σειρά να καλύπτει (όσο και αν γίνεται) είδη όπως έντεχνο ελληνικό / ξένο ροκ και funk. Εχω προσανατολιστεί στα sabian b8 πο νομίζω ότι καλύπτουν αρκετά τις ανωτέρω απαιτήσεις, ωστόσο θα ήθελα τη γνώμη σας και για κάτι άλλο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα B8 είναι πολύ καλά όπως και τα PST 5, ρίξτα μια ματιά.

Σε λίγο υψηλότερες τιμές θα βρεις αν δεν κάνω λάθος τα Classic της Meinl καθώς και τα ZBT της Zildjian.

Δες στο Internet, άκουσε τα (καλύτερα σε κάποιο μαγαζί) και διάλεξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aναμφίβολα Sabian B8 (200 ευρώ από τομαν)

 

Tα paiste5 βγαίνουν κάπου στα 330-350 απο thomann, αν μπορείς να τα διαθέσεις είναι ότι καλύτερο σε αυτήν την κατηγορία ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

εγω θα σου προτεινα την ZBT σειρα της zildjian..ειναι πολυ καλο σετ και αποδιδουν πολυ σε ηχογραφησεις

 

 

αυτο ακριβως ειναι το σετ που εχει το thomann με 269 αν δεν κανω λαθος..

www.myspace.com/piranhas00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

B8 απο μένα καρφι αν ήθελες γενικά πιατίνια.

Με αυτα ξεκίνησα κ ήταν σουπερ.

Αλλά εφόσον θες για ηχογράφηση δεν νομίζω να σου κάνουν καθώς δν γράφουν πολύ καλά (ιδιάιτερα τα Crash , hihat k ride παλεύονται)

Έχουν πολύ ουδέτερο ήχο , καθόλου μουσικό κατα την αποψή μου.

Είναι απλά σούπερ για practice.

Βέβαια σε αυτά τα λεφτά δν μπορείς να πάρεις κατι άλλο οπότε εγώ στην θέση σου θα πήγαινα σε μεταχειρισμένα αλλα κ πάλι το budget είναι μικρό κ δν ξέρω αν θα βρέις κάτι αξιόλογο.

 

George

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις και να τσονταρεις κατι παραπανω και να πας στα b8 pro τα οποια γραφουν επισης ωραια (απο προσωπικη εμπειρια) απλα επέλεξε crash τυπου ''thin'', το rock ride και το hihat ειναι μελια

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κανουρια..

Kαρφωτο meinl classics...

Κατα την γνωμη τα μονα που μου ακουγονται καλα απο όσα πιατινια αναφέρθηκαν...

 

http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Drums/Cymbal-Sets/_SET_-MEINL-MCS-Cymbal-Set-incl.-Cymbal-Bag/art-DRU377

 

Aκριβως στα χρηματα σου....

Αλλιως τσιμπας απο μεταχειρισμενα ενα καλο hi-hat kai ena ride...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου