Προς το περιεχόμενο

ψάχνω ένα τραγούδι..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

είναι νομίζω του πανούση,από την ταινία toy story.μου χει μείνει η μελοδία και μιάς και είμαι νέος στο φόρουμ ανοιξα το πρώτο μ θέμα ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέγεται Εγώ κι εσύ μαζί και το ερμηνεύουν ο Τζίμης Πανούσης με τον Αλκίνοο Ιωαννίδη. Ωραίο κομμάτι, αποδεικνύει ότι ο πανούσης έχει πολύ καλή φωνή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 χρόνια αργότερα...

ΕΠΕΙΓΟΝ!!αναζητώ άμεσα ένα οποιοδήποτε τραγούδι με Ελληνικό στίχο, που να μπορεί να τραγουδηθεί από 6 γυναικείες φωνές.

 

Στο κουπλέ ας πουμε να προσφέρεται να πει από μια στροφή ο καθένας και στο ρεφραιν και οι 6 μαζί,

 

ή ακόμα καλύτερα όλο το τραγούδι να μπορεί να αποδωθεί και από τις 6 ταυτόχρονα.

 

Να έχει δηλαδή την έννοια του group στην εκτέλεση του.

 

Έχετε να προτείνετε κάποια τραγούδια που να ερμηνεύτηκαν ταυτόχρονα από μια ομάδα καλλιτεχνών;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια.

 

(επείγει γιατί πρέπει να εντάξω άμεσα ένα τέτοιο τραγούδι για το κλείσιμο μιας εκδήλωσης)

 

ένα που μου ήρθε στο μυαλό (αλλά δεν με ικανοποιεί και τόσο) είναι το Ροζ (ρούχα μαζί που πλύθηκαν και έχουνε γίνει ρόζ...κλπ) το οποίο αν και είναι για ντουέτο, προσφέρεται να το πουν και 6 άτομα, μια στροφή ο καθένας  να εναλλάσσονται και στο ρεφραιν όλοι μαζι)

 

Κάτι τέτοιο ψάχνω. Καμία ιδέα;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένατραγούδι που σκέφτηκα που έχει τραγουδηθεί από ομάδα καλλιτεχνών είναι το

"Θα σκίσει η ομάδα" που το είπαν Βαρδής, Βαρθακούρης, Νίνο, Ειρήνη Μερκούρη και άλλοι μαζί τους.

 

Κάτι τέτοιο ψάχνω, αν και δεν με ικανοποιεί το παραπάνω τραγούδι.

 

Ωραίο θα ήταν το we are the world (Βob Dylan, Bruce Springsteen, Steve Wonder, Cindy Lauper, Tina Turner, M. Jackson) αλλά θέλω οπωσδήποτε Ελληνικό στίχο...

 

Δεν ξέρω κατά πόσο στο Ελληνικό πεντάγραμμο έχει γίνει συμπραξη πολλών καλλιτεχνών μαζί, αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι.

Ας είναι έστω κάποιο τραγούδι που να προσφέρεται για να αποδοθεί από 5-6 τραγουδιστές μαζί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ταιριάζει με το κλίμα της εποχής, αν και παλιό επίκαιρο και παίρνει αρκετές φωνές, διφωνίες, τριφωνίες και έχει και ελληνικό στίχο.

 

http://www.youtube.com/watch?v=4b1wk7oiyQU

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέγεται Εγώ κι εσύ μαζί και το ερμηνεύουν ο Τζίμης Πανούσης με τον Αλκίνοο Ιωαννίδη. Ωραίο κομμάτι, αποδεικνύει ότι ο πανούσης έχει πολύ καλή φωνή!

Γιατι πότε υπήρχε η υπόνοια ότι ο Τζιμακος δεν έχει καλή φωνή δεν κατάλαβα.Επρεπε να πει κομματι με το Αλκινοα για να φανει η φωνη.Φωναρα ο Τζιμακος φιλος.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠΕΙΓΟΝ!!αναζητώ άμεσα ένα οποιοδήποτε τραγούδι με Ελληνικό στίχο, που να μπορεί να τραγουδηθεί από 6 γυναικείες φωνές.

 

Στο κουπλέ ας πουμε να προσφέρεται να πει από μια στροφή ο καθένας και στο ρεφραιν και οι 6 μαζί,

 

ή ακόμα καλύτερα όλο το τραγούδι να μπορεί να αποδωθεί και από τις 6 ταυτόχρονα.

 

Να έχει δηλαδή την έννοια του group στην εκτέλεση του.

 

Έχετε να προτείνετε κάποια τραγούδια που να ερμηνεύτηκαν ταυτόχρονα από μια ομάδα καλλιτεχνών;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια.

 

(επείγει γιατί πρέπει να εντάξω άμεσα ένα τέτοιο τραγούδι για το κλείσιμο μιας εκδήλωσης)

 

ένα που μου ήρθε στο μυαλό (αλλά δεν με ικανοποιεί και τόσο) είναι το Ροζ (ρούχα μαζί που πλύθηκαν και έχουνε γίνει ρόζ...κλπ) το οποίο αν και είναι για ντουέτο, προσφέρεται να το πουν και 6 άτομα, μια στροφή ο καθένας  να εναλλάσσονται και στο ρεφραιν όλοι μαζι)

 

Κάτι τέτοιο ψάχνω. Καμία ιδέα;

 

 

 

Είσαι λίγο off αλλά ναι. :P

Μέχρι 3 φωνές μπορώ να σκεφτώ σε Ελληνικό. Χώσε μια 4η κ μια 5η ακόμα και έτοιμη η πολυφωνία :P

διασκευή απο τρίφωνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου