Προς το περιεχόμενο

Zachary guitars ή αλλιώς "πόσο ΘΕΟΣ μπορείς να είσαι"


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δε βγάλει κιθάρα από NEOSET ή έστω DROMEAS εγώ δεν σκάω παραδάκι για custom οργανάκι. Πάντως να σας φτιάξω εγώ κιθάρα από μπιντέ από μάρμαρο Πεντέλης να ακούσετε σκάσιμο. To tone θα είναι ένα ρολό χαρτί υγείας και απλά θα το τυλίγετε γύρω απ'το μπιντέ/κιθάρα να χαλιναγωγήσει τα πρίμα από το σιφόνι (cold-rolled steel από callaham).

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"διαφορετικα" οργανα, αλλα αυτο το headstock...  jeeeezus!  :o

πολυ δυσαναλογο με το ευτραφες σωμα

 

αν ειχα ρουτερ η κανα CNC θα εφτιαχνα καμια στρατ η τελε με τετοια ξυλα για το χαβαλε.

 

δεν δινω ομως $1500 για ετοιμη.

 

 

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νάχαμε να λέγαμε. Τρέλλα πουλάει ο τύπος και στα αμερικανάκια τρέχουν τα σάλια ... Το στυλ "άμα θέλω σου πουλάω γιατί ειμαι πολύ χάι κι εσύ πολύ ανάξιος" είναι από τα πιο πολυπαιγμένα μαρκετίστικα κόλπα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλος ο μινιμαλισμος, ενδιαφερον να περνας την εκκεντρικοτητα για αποψη,  αλλα δεν θα παρω ευχαριστω (ειδικα σε αυτες τις τιμες)......

 

"If you like what I made, then I may sell it to you, if I feel that it suits you and you will be able to appreciate it."

 

Χμμμμ.....μας προεκυψε και δευτερος Dumble.

 

Bασικα κατασκευαζω κι εγω καποια καστομ φυκια με χειροποιητες μεταξωτες κορδελλες που θα το σκεφτω αν θα σας τα πουλησω, εφ οσον εγω κρινω οτι σας ταιριαζουν και αν νομισω οτι εχετε το πνευματικο επιπεδο να τις εκτιμησετε. Ρε ΟΥΣΤ απο δω

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το site του τύπου είναι μνημείο γραφικότητας. Για την εμφάνιση των οργάνων ουδεν σχόλιον. Δεν ξέρω πώς ακούγονται, αλλά δεν ψήνομαι... ::) ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

By the way I was just thinking that you should mention to EVERY customer that if they are using some solid state or, god forbid, a digital amp, they should not get a Zach. That all the great tone will be handicapped and hidden. They will obviously get that great feel and acoustic response from the instrument...but it will not be able to be properly heard and that is just fucked up.  Good tube amps ONLY!!  There ARE some very high quality jazz solid state amps but even those are just not the right thing. It's gotta be a simple and well maintained tube amp with a Zach. Just a thought.

 

ο τυπος ειναι αρρωστος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

By the way I was just thinking that you should mention to EVERY customer that if they are using some solid state or, god forbid, a digital amp, they should not get a Zach. That all the great tone will be handicapped and hidden. They will obviously get that great feel and acoustic response from the instrument...but it will not be able to be properly heard and that is just fucked up.  Good tube amps ONLY!!  There ARE some very high quality jazz solid state amps but even those are just not the right thing. It's gotta be a simple and well maintained tube amp with a Zach. Just a thought.

 

προφανως ειναι ανασφαλης με τον ηχο των οργανων του και θελει να τα βαζει σε καλους λαμπατους γιατι μονο τοτε θα βγαζει "ηχο".

Αλλα ενας καλος ενισχυτης κανει σχεδον ολα να ακουγονται καλα, χωρις δυστυχως να ισχυει παντα το αντιθετο.

 

...ψευδοmojo, καλη γνωση marketing, μια χαρα! 

 

αφου ΄κονομαει κι ετσι, σου λεει why the φακ not?...  ;)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου