Προς το περιεχόμενο

2=1???!? (απίστευτα μαθηματικά...)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπα, να σου πω την αλήθεια έχω πραγματικά βολευτεί με τον ήχο μου και δεν θέλω πια να έχω freeze dried tone από δεκαπέντε χιλιάδες διαφορετικά συγκροτήματα, όπως παλιότερα... ίσα ίσα που φτιάχνω δεύτερη πεταλιέρα για να τακτοποιήσω τα πετάλια που περίσσεψαν...  ;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απ: 2=1???!? (απίστευτα μαθηματικά...)

 

Υπάρχουν μαθηματικά, εφαρμόσιμα μαθηματικά όπως αυτά που προέρχονται από τις αβελιανές ομάδες και τους διανυσματικούς χώρους στα οποία 0 + 0 = 1 ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ.

 

Απλά σε αυτή την περίπτωση το 0 και το 1 δεν είναι το κλασσικό 0 και 1, αλλά μοναδιαία στοιχεία και το σύμβολο της πρόσθεσης "+" υπερφορτώνεται και ορίζεται διαφορετικά. Συνεπώς σε αυτές τις αβελιανές ομάδες 0 + 0 κάνει ΟΣΟ θέλουμε και κάποιος μπορεί κάλλιστα να μπερδευτεί.

 

Προφανώς, καταλαβένετε ότι αυτά τα μαθηματικά τα χρησιμοποιούν κατά κόρρο οι πολιτικοί.  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To γνωρίζω, για αυτό και έγραψα προηγουμένως...

 

...κάτι που απαγορεύεται / δεν ορίζεται (τουλάχιστον σε αυτό το αριθμητικό σύστημα!  ;D ).

 

 

Σας έχω κι άλλα ωραία:

 

evil-women.med.jpg

 

387.jpg

 

Το βραβείο είναι ένα ταχύρρυθμο σεμινάριο σε bends για να γίνετε κι εσείς gate keepers.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

From where comes this hole?

From the fact that the two big shapes are different from each other and certainly NOT triangles. :)

 

Επεξήγησις: το πράσινο και το κόκκινο τρίγωνο δεν είναι όμοια τρίγωνα (3/8 διαφορο του 2/5) οπότε οι μεγάλες "υποτείνουσες" δεν είναι ευθείες.

 

 

Ελπίζω να σοβαρολογείς για το σεμινάριο στα bends. Είμαι απαίσιος και δεν βελτιώνομαι γρήγορα με τις 12άρες χορδές που έχω βάλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίος!  :)

 

Ελπίζω να σοβαρολογείς για το σεμινάριο στα bends. Είμαι απαίσιος και δεν βελτιώνομαι γρήγορα με τις 12άρες χορδές που έχω βάλει.

 

Όχι μόνο σοβαρολογώ αλλά θα σου μάθω και την μυστική τεχνική, της οποίας τα ίχνη χάνονται στους αιώνες και που με δίδαξε ένας υπεραιωνόβιος ιερέας Σαολίν, για να κάνεις bends με ένα δάχτυλο (κι όχι με τρία). Σε κανένα εξάμηνο που θα προαχθώ σε modulator, θα διδάξω και στους άλλους mods (ειδικά στο Χαριλατρόνιο που με παρακαλουσε γονατιστός τις προάλλες) την τελειοποίηση της τεχνικής για να κάνoυν bend χωρίς ΚΑΝΕΝΑ δάχτυλο, μόνο με τη δύναμη του μυαλού.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίος!  :)

 

Όχι μόνο σοβαρολογώ αλλά θα σου μάθω και την μυστική τεχνική, της οποίας τα ίχνη χάνονται στους αιώνες και που με δίδαξε ένας υπεραιωνόβιος ιερέας Σαολίν, για να κάνεις bends με ένα δάχτυλο (κι όχι με τρία). Σε κανένα εξάμηνο που θα προαχθώ σε modulator, θα διδάξω και στους άλλους mods (ειδικά στο Χαριλατρόνιο που με παρακαλουσε γονατιστός τις προάλλες) την τελειοποίηση της τεχνικής για να κάνoυν bend χωρίς ΚΑΝΕΝΑ δάχτυλο, μόνο με τη δύναμη του μυαλού.

 

There is no spoon!!!

 

    * Spoon boy: Do not try to bend the spoon; that's impossible. Instead, only try to realize the truth. [What truth?] There is no spoon. Then you'll see, that it is not the spoon that bends, it is only yourself.

 

 

 

matrixiamspoonbender.jpg

 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου