Προς το περιεχόμενο

less40 στο musicday 2008 2 clips


less40

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπράβο πολύ όμορφα ρε συ.Οτι αλλο εχεις ρίχτο.

 

Δικιο εχει ο αλτερ για το οτι εχεις ωραίο ήχο.Αυτα που παιζεις κολλάνε απόλυτα με αυτο που βγάζουν τα δαχτυλα-μηχανήματα σου.

 

Γενικα πως πηγε το λάιβ?Ειχε ανταπόκριση απο τον κόσμο?Πες τπτ αλλο για το τι επικρατούσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία πράματα, να ήταν και λίγο πιο πάνω να ερχόμουνα και εγώ καλά θα ήτανε.

 

Με τι σύνθεση παίξατε?Free to air χωρίς τον πληκτρά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπράβο πολύ όμορφα ρε συ.Οτι αλλο εχεις ρίχτο.

 

Δικιο εχει ο αλτερ για το οτι εχεις ωραίο ήχο.Αυτα που παιζεις κολλάνε απόλυτα με αυτο που βγάζουν τα δαχτυλα-μηχανήματα σου.

 

Γενικα πως πηγε το λάιβ?Ειχε ανταπόκριση απο τον κόσμο?Πες τπτ αλλο για το τι επικρατούσε.

γενικα ηταν καλη η διοργανωση απο πλευρας stage ,ηχου κτλ εκει ομως που τα χαλασανε ηταν με τις ωρες,την πρωτη μερα αρχισαν  πολυ αργα με συνεπεια ο Trilok Gurtu να βγει μια και...

ενω την μερα που παιξαμε το αρχισαν απο τις 6 το απογευμα μες το κατακαλοκαιρο και ετσι οι πρωτοι δεν ειχαν ιδιαιτερο κοσμο ,

εμεις βγηκαμε στις 8.30  αλλα θα προτιμουσα και λιγο αργοτερα.

Η προσπαθεια παντως αξιζε!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Συγχαρητήρια! Ωραία μπάντα. Πολύ θα ήθελα να σας έβλεπα από κοντά.

 

Πες μας 2-3 λόγια για το σέταπ σου.

Οι Marshall ήταν επιλογή σου και αν όχι πόσο επιρέασαν το τελικό αποτέλεσμα;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιμη μου ευχαριστω  :)

το setup ηταν :

TC ELECTRONIC G-SYSTEM

TC ELECTRONIC vpd-1 vintage pre  drive pedal

και ειχα ζητησει 2 mesa boogie για stereo  συνδεση αλλα μου εφεραν 2 marshal κεφαλες με boogie cabinets...

Τα marshal ηταν με μια λεξη τραγικα ..στο (πολυ αγχωμενο)sound check ηταν σαν ....μυγες

ο ηχος διορθωθηκε μονο οταν εβαλα full middle kai bass (!)

H τελευταια μπαντα Alex Tassel απο Γαλλια ειχε μαλλον δικο της ηχοληπτη και ακουγοταν απο αλλο πλανητη..(ηχητικα και παικτικα)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος! Και η διοργάνωση φαίνεται καλή. Σάκη φαντάζομαι ότι ακόμα δεν έχεις αλλάξει χορδές στην PRS και έχεις εκείνες που είχες πριν κανά χρόνο!  ;D

 

Οι ενισχυτές τι marshall ήτανε? Γενικά ο thin ήχος αποτελεί πρόβλημα σε πολλούς marshall (και όχι μόνο) όταν δουλεύεις το hi gain κανάλι, ειδικά σε χαμηλές εντάσεις. Αυτό το παρατήρησα και στο δικό μου marshallo-γομάρι. Αν όμως τον ανοίξεις μιλάμε για άλλο ενισχυτή..

Επίσης για αληθινά fat ήχο με τον απαραίτητο όγκο μπορείς να βάζεις ένα distortion  πετάλι μπροστά από το crunch κανάλι που ομολόγουμένως στους περισσότερους marshall  *@μ@ει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος! Και η διοργάνωση φαίνεται καλή. Σάκη φαντάζομαι ότι ακόμα δεν έχεις αλλάξει χορδές στην PRS και έχεις εκείνες που είχες πριν κανά χρόνο!  ;D

 

Οι ενισχυτές τι marshall ήτανε? Γενικά ο thin ήχος αποτελεί πρόβλημα σε πολλούς marshall (και όχι μόνο) όταν δουλεύεις το hi gain κανάλι, ειδικά σε χαμηλές εντάσεις. Αυτό το παρατήρησα και στο δικό μου marshallo-γομάρι. Αν όμως τον ανοίξεις μιλάμε για άλλο ενισχυτή..

Επίσης για αληθινά fat ήχο με τον απαραίτητο όγκο μπορείς να βάζεις ένα distortion  πετάλι μπροστά από το crunch κανάλι που ομολόγουμένως στους περισσότερους marshall  *@μ@ει!

babis οι συγκεκριμενοι πρεπει να ειχαν λαμπες απο χριστουγεννιατικα δεντρα ..εγω βεβαια χρησιμοποιησα μονο το clean αφου ειχα το vpd-1 ..χορδες ειχα αλλαξει προσφατα το 2007 ;D

μπραβο ρε σακη!πολυ καλο!

αντε θα τα πουμε και απο κοντα κερκυρα...σαββατο πρωι αναχωρω εγω... :)

τακη σου'ρχομαι και γω Σαββατο ελπιζω τα νερα να ζεσταναν λιγακι 8)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και την άποψη μου την έχω πει και παλαιοτέρα .. εδώ έχουμε ένα καταπληκτικό μουσικό " έτσι απλά "  less  χαίρομε να σε ακούω !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου