Προς το περιεχόμενο

Ακούστε αυτό και πείτε ξανά αυτές με τα μικρόφωνα "τραγουδίστριες&quo


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Oλοι μιλανε για ιστορια σε αυτο το thread.................. :) :) :) :) :) :) :) :) :)

 

Kαι μερικοι εννοουν αυτην που μας εμαθαν τα σχολικα εγχειριδια  :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

 

Τελικα ολο αυτο το προβλημα του Ελληνα με τους γυρω του λαους, πολιτισμους, Τουρκους, Σκοπιανους, Ευρωπαιους, Αμερικανους, τα Ελληνικα Βυζαντια (σα να λεμε τουριστας απο τη Νιγηρια), συνεχεια, σα να τον τρωει ο κωλος του, ενα πραγμα δειχει.......ποση απογοητευση νιωθει ο Ελληνας οταν διαπιστωνει, ενω γαλουχηθηκε με το μεγαλειο των Αρχαιων Ελληνων (και της απευθειας συνεχειας απο αυτους) ποσο ανεπαρκης ειναι σημερα..........Κοιταζει τον εαυτο του στον καθρεφτη περιμενοντας να δει τον Ερμη του Πραξιτελη και βλεπει κατι που ειναι λιγο Ευρωπαιος, λιγο Τουρκος, λιγο Αρβανιτης, λιγο Σλαβος, λιγο Ελληνας...και αντι να χαρει και να το παρει σαν κατι απολυτως φυσιολογικο...ε θυμωνει ο ανθρωπος.....τι να κανει.....

 

Μια ζωη ο Ελληνας βλεπει τον κοσμο γυρω του, την ιστορια, και ακομα χειροτερα την πολιτικη με συναισθηματισμο (παιδικο)......παντα νιωθει οτι καθεται στα 4 και οι αλλοι επιβουλευονται τον πισινο του, παντα γελαστος και παντα γελασμενος που λεει και ο Μητροπανος, και τελικα με τετοια αυθυποβολη το πιστευει και ο ιδιος..............και καθεται στα 4..............και μετα φωναζει που ασελγησανε εις βαρος του............ ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Oλοι μιλανε για ιστορια σε αυτο το thread.................. :) :) :) :) :) :) :) :) :)

 

Kαι μερικοι εννοουν αυτην που μας εμαθαν τα σχολικα εγχειριδια  :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

 

Τελικα ολο αυτο το προβλημα του Ελληνα με τους γυρω του λαους, πολιτισμους, Τουρκους, Σκοπιανους, Ευρωπαιους, Αμερικανους, τα Ελληνικα Βυζαντια (σα να λεμε τουριστας απο τη Νιγηρια), συνεχεια, σα να τον τρωει ο κωλος του, ενα πραγμα δειχει.......ποση απογοητευση νιωθει ο Ελληνας οταν διαπιστωνει, ενω γαλουχηθηκε με το μεγαλειο των Αρχαιων Ελληνων (και της απευθειας συνεχειας απο αυτους) ποσο ανεπαρκης ειναι σημερα..........Κοιταζει τον εαυτο του στον καθρεφτη περιμενοντας να δει τον Ερμη του Πραξιτελη και βλεπει κατι που ειναι λιγο Ευρωπαιος, λιγο Τουρκος, λιγο Αρβανιτης, λιγο Σλαβος, λιγο Ελληνας...και αντι να χαρει και να το παρει σαν κατι απολυτως φυσιολογικο...ε θυμωνει ο ανθρωπος.....τι να κανει.....

 

Μια ζωη ο Ελληνας βλεπει τον κοσμο γυρω του, την ιστορια, και ακομα χειροτερα την πολιτικη με συναισθηματισμο (παιδικο)......παντα νιωθει οτι καθεται στα 4 και οι αλλοι επιβουλευονται τον πισινο του, παντα γελαστος και παντα γελασμενος που λεει και ο Μητροπανος, και τελικα με τετοια αυθυποβολη το πιστευει και ο ιδιος..............και καθεται στα 4..............και μετα φωναζει που ασελγησανε εις βαρος του............ ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Απ τα καλλιτερα (η μαλλον το καλλιτερο) που εχω διαβασει τωρα τελευταια

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως ;D ;D

 

και στο κατω κατω ρε παιδια αν τα παιρνετε ετσι στο κρανιο με εμας που θαυμαζουμε την Τουρκικη ΜΟΥΣΙΚΗ (οχι τον Παντουρκισμο...) αλλο τοσο θα επρεπε να τα παιρνετε με τους εαυτους σας που θαυμαζετε και ζειτε με την εθνικη μουσικη των μεγαλυτερων χασαπηδων (η εστω απο τους μεγαλυτερους χασαπηδες) που υπηρξαν ποτε δηλ.των Αμερικανων & των Βρετανων ;D ;D  (ροκ,ποπ,τζαζ κτλ)

 

ας σοβαρευτουμε λοιπον...αλλο οι ταλαιπωροι οι μουσικοι και αλλο οι χασαπηδες της καθε εξουσιας καθε κρατους...

 

σε λιγο θα μας πειτε και οπαδους του Μπους επειδη ακουμε ...Texas Blues... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εισαι εσυ μεγαλος θαυμαστής της Τουρκίας τότε ποιος είναι? Αν μιλουσε καποιος για την Ελλαδα με τετοιο παθος που μιλας εσυ για την Τουρκία δε θα χε που να κρυφτεί... εκει να δεις ποσο λιακοπουλο θα τον λέγανε.

 

στις δικες σου ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ    απλα απαντησε ο φιλος(γιατι μπαρουφες ειναι τα λεγομενα σου περι δηθεν "θαυμασμου" μου για τους Τουρκους αλλα και περι δηθεν αμφισβητησης μου του γεγονοτος οτι οι πληθυσμοι υπο την Ανατολικη Ρωμαϊκη Αυτοκρατορια ηταν κατα κυριο λογω ελληνικοι, αλλα και μπαρουφες ειναι ολη σου η θεωρια περι ελληνικοτητας του Βυζαντιου,σαν συνεχεια δηλ.του αρχαιου ελληνικου πολιτισμου,μονος σου αλλωστε το ειπες Ανατ. Ρωμαικη Αυτοκρατορία (της οποιας την ιστορια τη γνωριζω ΠΟΛΥ καλυτερα απο εσενα...).

οσα για τα επιχειρηματα σου περι "συνεχειας του αρχαιου ελληνικου,προσεξε αρχαιου ελληνικου, οχι ελληνο-χριστιανικου, πολιτισμου απο το Βυζαντιο " τα περιμενω με αγωνια....(ξεκινωντας βεβαια απο την παγια μου θεση οτι Χριστιανισμος και Αρχαιο Ελληνικο πνευμα ειναι εννοιες εκ διαμετρου αντιθετες)

 

Ναι ΡΩΜΑΙΚΗΣ και οι εδω ελληνοφωνοι τοτε, που ομως εσυ θεωρεις οτι δεν εχουν σχεση με την αρχαια ελλαδα γιατι σιγα το πραμα τωρα η γλωσσα και τα μαθηματα αρχαιων φιλοσοφων που κανανε στα βυζαντινά σχολεια, λεγοντουσαν ΡΩΜΙΟΙ και οχι υποδουλοι. Και ηταν τετοιοι που εκαναν δικο τους κρατος γιατι ειχαν τα γκαφρα το πνευμα και τη δυναμη.

 

Και υπαρχει συνεχεια της γλώσσας και της κοινης ιστορικής μνήμης.. Αυτα τα δυο και μονο ειναι αρκετα για να δεσουν τους ανθρωπους γυρω απο την ιδεα του έθνους. Συνεχεια του ελληνικου έθνους λοιπον.. της αρχαιας Ελλάδας και της πιο μετα και της πιο μετα. Δεν ανοιξε η γη να τους καταπιει μαζι με τον πολιτισμό τους. Δεν υπαρχει ιστορικο κενο. Πως την αντιλαμβανεσε εσύ δηλαδη τη "συνεχεια"?

 

Δε γουσταρω ακροδεξιες θεσεις αλλά οχι και να ντρεπομαστε να πουμε τα πραγματα οπως τα αντιλαμβανομαστε..  Φρι Σπιτς!!! (οταν ξαναπας απεναντι ετσι να τους πεις.. φρι σπιτς!)

 

ελα ρε !και ΕΣΥ μου ΕΠΙΤΡΕΠΕΙΣ να ζω στη ΧΩΡΑ μου?Δεν ειμαστε καλα νομιζω.... ::)

 

Αυτο καταλαβες? Οτι εγω σου το επιτρεπω-απαγορευω? Αυτό κι αν είναι τραγικο!! 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παρακατω βιβλια , κατα την αποψη μου, παρεχουν την πιο πληρη και ουδετερη  καταγραφη των γεγονοτων .

Σε 2 βερσιον , μια αναλυτικη σε 3 τομους συνολικα περιπου 1400 σελιδων και μια σε περιληπτικη  σε 1 τομο των 600 σελιδων

 

John Juliius Norwich

 

Βυζαντιο  -Οι πρωτοι αιωνες- 

Βυζαντιο -το απογειο-

Βυζαντιο -παρακμη και πτωση-

 

Συντομη ιστορια του Βυζαντιου  (του ιδιου)

 

Εκδοσεις Γκοβοστη

 

....για να μην ξεροψηνεστε απραγοι στις παραλιες.....

 

 

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εισαι εσυ μεγαλος θαυμαστής της Τουρκίας τότε ποιος είναι? Αν μιλουσε καποιος για την Ελλαδα με τετοιο παθος που μιλας εσυ για την Τουρκία δε θα χε που να κρυφτεί... εκει να δεις ποσο λιακοπουλο θα τον λέγανε.

 

Aυτο καταλαβες?Αυτο κι αν ειναι τραγικο.Το τυφλο σου μισος για τους Τουρκους σε κανει να θολωνεις και να εκλαμβανεις τον αναμφισβητητο θαυμασμο μου για τη μουσικη τους (που στο κατω κατω της γραφης αν αξιωνες να την ακουσεις θα αντιλαμβανοσουν οτι μονο...Τουρκικη δεν ειναι,ειναι ενα αμαγαλμα Βυζαντινης,Αραβικης &  Κλασσικης μουσικης αλλα και εντονα μπολιασμενη με την εθνικη μουσικη ολων των δεκαδων εθνοτητων που ζουσαν υπο την Οθωμανικη αυτοκρατορια..για αυτο αλλωστε ειναι τοσο υπεροχη και τοσο πλουσια) ως θαυμασμο για το Τουρκικο εθνος....(για το οποιο ουτε θαυμασμο αλλα ουτε και απεχθεια τρεφω...το'χω πει και αλλες φορες ο μονος λαος που θαυμαζω ειναι οι...Ιαπωνες.. ;D)

 

Μη ξεχνας ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ ειναι αυτος που αγαπα τη χωρα του οχι αυτος που ΜΙΣΕΙ ολες τις αλλες ;)

 

Πως την αντιλαμβανεσε εσύ δηλαδη τη "συνεχεια"?

 

σαν συνεχεια του ελληνικου πνευματος ,με την επελαση του Βυζαντιου & του Χριστιανισμου  σταματησε ΠΛΗΡΩΣ ,ουτε ενας φιλοσοφος δεν βγηκε και ουτε ενα μεγαλο πνευματικο εργο δεν γραφτηκε παρα παπαδιστικες μελετες.....πες μου ΕΝΑΝ μεγαλο Ελληνα φιλοσοφο μετα την εγκαθιδρυση του Βυζαντιου ....για να μη μιλησουμε για τον τροπο ζωης,την ηθικη και τις "αξιες" των Αρχαιων Ελληνων σε σχεση με αυτες των μετα Βυζαντινων....

 

Θες δε θες το Βυζαντινο κρατος δεν ηταν κοσμικο αλλα εκκλησιαστικο δηλ. θρησκευτικο και αρα αυτοματα απαραδεκτο.

 

Δυστυχως η πληρης αποχη της Ελλαδας (πως θα μπορουσε να μη γινει αυτο αλλωστε με τον αχτυπητο συνδιασμο Οθωμανων και Παπαδων στην εξουσια :)) απο τα δρωμενα & το πνευμα της Αναγεννησης ειναι αυτη που συντηρει την κακομοιρια και τη μισαλοδοξια στη χωρα μας....και για αυτο μια ζωη θα κατηγορουμε τους αλλους για οτι στραβο εχουμε παθει....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάποιες φωτεινές εξαιρέσεις (για να μην ξεχνιόμαστε) που επιβεβαιώνουν τον κανόνα όπως Μιχαήλ Ψελλός,  Συμεών ο Θεολόγος, Πλήθων ο Γεμιστός, Κωνσταντίνος ο Πορφυρογέννητος και άλλοι οι οποίοι όμως είναι πολύ λίγοι για ένα τόσο μεγάλο διάστημα σε ένα τέτοιας τεράστιας ιστορικο-πολιτιστικής κληρονομιάς γεωγραφικό μονοπάτι.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oλοι μιλανε για ιστορια σε αυτο το thread.................. :) :) :) :) :) :) :) :) :)

 

Kαι μερικοι εννοουν αυτην που μας εμαθαν τα σχολικα εγχειριδια  :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

 

Τελικα ολο αυτο το προβλημα του Ελληνα με τους γυρω του λαους, πολιτισμους, Τουρκους, Σκοπιανους, Ευρωπαιους, Αμερικανους, τα Ελληνικα Βυζαντια (σα να λεμε τουριστας απο τη Νιγηρια), συνεχεια, σα να τον τρωει ο κωλος του, ενα πραγμα δειχει.......ποση απογοητευση νιωθει ο Ελληνας οταν διαπιστωνει, ενω γαλουχηθηκε με το μεγαλειο των Αρχαιων Ελληνων (και της απευθειας συνεχειας απο αυτους) ποσο ανεπαρκης ειναι σημερα..........Κοιταζει τον εαυτο του στον καθρεφτη περιμενοντας να δει τον Ερμη του Πραξιτελη και βλεπει κατι που ειναι λιγο Ευρωπαιος, λιγο Τουρκος, λιγο Αρβανιτης, λιγο Σλαβος, λιγο Ελληνας...και αντι να χαρει και να το παρει σαν κατι απολυτως φυσιολογικο...ε θυμωνει ο ανθρωπος.....τι να κανει.....

 

Μια ζωη ο Ελληνας βλεπει τον κοσμο γυρω του, την ιστορια, και ακομα χειροτερα την πολιτικη με συναισθηματισμο (παιδικο)......παντα νιωθει οτι καθεται στα 4 και οι αλλοι επιβουλευονται τον πισινο του, παντα γελαστος και παντα γελασμενος που λεει και ο Μητροπανος, και τελικα με τετοια αυθυποβολη το πιστευει και ο ιδιος..............και καθεται στα 4..............και μετα φωναζει που ασελγησανε εις βαρος του............ ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Φεντεριάρη παρεξηγείς κάποια πράγματα, ή τουλάχιστον τα ισοπεδώνεις, το λεξιλόγιο μου αν περιέχει την λέξη βελέτζα (προβιά στα ελληνικά, μάλλινο χαλί, ή μάλλινη κουβέρτα, σε ελληνική μετάφραση ελεύθερη) δεν σημαίνει ότι επειδή είναι σλαβική λέξη όταν κοιτάζομαι στον καθρέπτη βλέπω το αυτί μου ή το δεξί μου μάτι σλαβικό, και είμαι από ολίγον τί και πρέπει να το αποδεχθώ κι όλας. Αν εσύ αισθάνεσαι έτσι οκ! είναι και λογικό να το βλέπεις και έτσι.

 

Πολιτική και συναίσθημα, είναι πράγματα επίσης ασυμβίβαστα.

 

Αν μέναμε στην ιστορία, της σχολικής μας εκπαίδευσης θα ήμασταν χειρότερα θύματα των περιστάσεων από ότι είμαστε. Κοίτα αγαπώ και σέβομαι όλους τους λαούς αλλά όχι και αυτούς που σφετερίζονται την ιστορία μου.

 

Ο Αμερικανός έχει μόλις λίγους αιώνες κουλτούρα και ιστορία και αν τον ρωτήσεις θα πει pround to be an American, εσύ γιατί θες να με πείσεις ότι οι Έλληνες είναι συνοθύλευμα μιάς απίστευτης Βαλκανικής παρτούζας με μπόλικη Οθωμανική συμπλήρωση? Δηλαδή πιστεύεις ότι ο αλυτρωτισμός των Σκοπίων προάγει την σταθερότητα και την ειρήνη και τις καλές διμερής σχέσεις στην περιοχή μας? Όπως και των Τούρκων? Αμφισβητείς την καταγωγή σου? στο τηλέφωνο τι γλώσσα μιλάς?

 

Σου αρέσει το άγαλμα του Μ. Αλεξάνδρου στην κεντρική πλατεία των Σκοπίων να γράφει το Zastava κατέκτησε τους Πέρσες?

 

Δεν είμαι μανιακός με την Ιστορία αλλά την διαβάζω αρκετά... και από διάφορες πηγές. Δεν έκανα αναφορά από το σχολικό βιβλίο της 5ης Δημοτικού για τους Πελασγούς από την wikipedia έκανα.

 

Φεντεριάρη μου κανέναν δεν τον τρώει ο κώλος του, εκτός και άν είναι κολλημένος εθνικιστής, το να μου λένε όμως ότι υπάρχουν γκρίζες ζώνες στο Αιγαίο, Μακεδονική μειονότητα, και να μου εμφανίζουν προπαγανδιστικά την σημαία του κράτους που ζώ με τον αγγελωτό σταυρό, νομίζω ότι και σένα βάζει στα 4 , αλλά δεν θέλεις να το βλέπεις. Ή δεν παρακολουθείς, ή αδιαφορείς. Προσωπικά εμένα με προσβάλει. Και νομίζω προσβάλει και τους έλληνες γιατί διπλωματικά τα διαβήματα έγιναν προς τους υπόλοιπους εταίρους μας.

 

Είναι σαν στην καθημερινή σου ζωή να βάζεις καύσιμα από ένα βενζινάδικο πληρώνοντας 3 ευρώ το λίτρο της αμόλυβδης, να ξέρεις ότι σε κοροιδεύει ο βενζινάς και συ να λές "ε και?" " για να πάω Χαλκίδα για μπανάκι και να γυρίσω με φτάνει"  "σιγά τα ωά.. πάντα 20 ευρώ έβαζα , είκοσι ευρώ θα βάζω" ... όμως δεν θα σου άρεσε γιατί θα είχε άμεσο αντίκτυπο προσωπικά σε σένα τέτοια κοροιδία. Το να σου λένε όμως ότι εσύ δεν έχεις καμία σχέση με το παρελθόν σου ούτε για αστείο δεν σε πειράζει καθόλου, και ότι είσαι το αποτέλεσμα μιάς μίξης. Σίγουρα έχουν γίνει και μίξεις και προσμίξεις, όμως ο καταλύτης παραμένει το Ελληνικό στοιχείο αυτό που μας προσδιορίζει ώς λαό, με τα καλά του και με τα στραβά του. Μη τραβάς το άλλο άκρο.

 

Προσωπικά ο αλυτρωτισμός είναι κάτι που μισώ. Το να με λένε μακάκα εμένα και άλλα 10 mil έλληνες επίσης το μισώ.

 

Τώρα αν θές να κάνουμε χιούμορ πολύ ευχαρίστως. Ξέρω που υπάρχει λύση..... να τους δανείσουμε το κοινοβούλιο μας μαζί με όλους τους πολιτικούς μας για 3 μήνες σε κάθε γειτονική χώρα..... θα βυθιστούν στο απόλυτο χάος!!! Και τότε ναί ίσως υπάρξει και ελπίδα για μάς!!!

 

Επίσης κανείς από μας δεν γαλουχήθηκε με το αρχαιοελληνικό πνεύμα. Με το νεοελληνικό ίσως ναι.

 

Η κουβέντα γίνεται ίσως πιό πολύ για να γίνεται και μόνο. Ωραίο το πόστ σου αλλά δίνεις και σύ την εντύπωση του ρημαδιού.... δεν είμαστε τελειωμένοι έλεος πιά... υπάρχουμε ώς λαός με ήθη έθιμα και παραδόσεις. Να τα σβού όλα?

 

Πάντως ειλικρινά ρε παίδες δεν ξέρω τι με έχει πιάσει αποφεύγω τις κουβέντες αυτές όπως ο διάολος το λιβάνι.... τι στο καλό ... φεγγάρι είναι???

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια Ερώτηση: Πως θα πούλαγε η Coca Cola αν εμείς πίναμε λεμονάδα της γιαγιάς?  ???

 

 

 

Τα προιόντα και οι ιδεολογίες είναι πλέον ξενόφερτα και για την προώθησή τους απαιτούνται άτομα με μηδενικό απόθεμα αντιλήψεων.

 

Ένα πιόνι χωρίς πίστη σε κάτι έξω από τον εαυτό του, χωρίς ταύτιση με τα άτομα που το περιβάλλουν, χωρίς διαφορετικά χαρακτηριστικά από οποιοδήποτε άλλο πιόνι στην υφήλιο είναι πολύ πιο εύκολο να ελεγχθεί. Αυτός είναι ο πρωταρχικός στόχος: Ο έλεγχος της μάζας.

 

Με άλλα λόγια αυτοί που μοιάζουν έτοιμοι να επιτεθούν ανά πάσα στιγμή στους "εχθρούς" είναι θύματα της εγχώριας εθνικιστικής προπαγάνδας. Αυτοί όμως που μοιάζουν ανίκανοι να αμυνθούν υπέρ της ίδιας τους της πατρίδας είναι θύματα της προπαγάνδας της παγκοσμιοποίησης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με άλλα λόγια αυτοί που μοιάζουν έτοιμοι να επιτεθούν ανά πάσα στιγμή στους "εχθρούς" είναι θύματα της εγχώριας εθνικιστικής προπαγάνδας. Αυτοί όμως που μοιάζουν ανίκανοι να αμυνθούν υπέρ της ίδιας τους της πατρίδας είναι θύματα της προπαγάνδας της παγκοσμιοποίησης.   

 

+1000000000

 

Και να φανταστείς το συγκαλύπτω ως αποτέλεσμα 3 πόστ τώρα.... μέσα από αυτά που γράφω... και την χρησιμοποίηση της ιστορίας για διαφορετικούς λόγους από κάθε διαφορετική σκοπιά....

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου