Προς το περιεχόμενο

Οι νέοι και τα προβλήματά τους (#2352)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι τα λογάκια, κάτι τα "να ούμ", κάτι ο μεγάλος αδελφός, έχω την εντύπωση ότι ασκείς διαρκώς κακοπροαίρετη, ανεπιθύμητη και άσκοπη κριτική, παρά συμμετέχεις στις συζητήσεις - εκτός αν εννοείς συμμετοχή τα διάφορα "δεν την παλεύετε" κλπ.

 

Ελπίζω ότι δεν υποτιμάς τόσο τον εαυτό σου, ώστε να νομίζεις ότι ένας "νέος" που ακόμη δεν έχει καταλάβει τι γίνεται εδώ μέσα θα τσιμπήσει κόκκινη κάρτα... δυστυχώς είναι από τους παλαιότερους και μονιμότερους που περιμένουμε σοβαρότητα, όχι από τους περαστικούς.

 

Και ποιες είναι άραγε οι "μακακίες" στις οποίες είμαστε πρώτοι; Δεν ξέρεις να μιλήσεις ξεκάθαρα; Πρέπει να κάνουμε εδώ μέσα ότι είμαστε σε τηλεοπτικό παράθυρο; Και γιατί πρέπει οι (όποιες) αντιρρήσεις σου να γράφονται χύμα μέσα στο όποιο thread έτυχε να είσαι, αντί να στείλεις ένα μήνυμα σε κάποιον από τους αρμόδιους;

 

Σου έχει επιτραπεί - μέσα από τη μόνιμη χρήση μίας ειδικής διαλέκτου η οποία είναι επιεικώς απαράδεκτη για γραπτό λόγο - να αναπτύξεις τη δική σου, χαριτωμένη, δικτυακή περσόνα. Τώρα βλέπω (και φαντάζομαι, όχι μόνο εγώ) ότι χρησιμοποιείς αυτή τη περσόνα για να διαλύεις συζητήσεις στις οποίες αποφάσισες ότι δεν θέλεις να συμμετέχεις, να μας τα σπας με τον μεγάλο αδελφό και (ώπα της) μόλις νομίζεις ότι αδικήθηκες να αρχίζεις την κοριτσίστικη γκρίνια, πριν ακόμη δεις μήπως έχει γίνει λάθος.

 

Περκέ όλα αυτά;

 

 

 

Τωρα το ειδα απο χθες το χασα το θεμα,νομιζα οτι το σβησες..

 

Λοιπον οτι βοηθεια εχω να δωσω την δινω, πρωτον.Δευτερον ολα αυτα ειναι αποτελεσμα της μεταξυ μας συμπαθειας κ δεν το αναλυω γιατι δεν βγάζει τπτ.Τριτον το στυλακι αυτο που λες οπου με παιρνει κ εχω διαθεση κανω το χαβαλε μου οπως κ τον δεχομαι.Εσυ εισαι το παιδι θαυμα στο γραπτο λογο οπως ο ιδιος λες κ γω ο ακυρος χαβαλες-καραγκιοζης οπως ο ιδιος εχω ξαναπει.Το ναουμ κ το ναπουμ χρησιμοποιειται με διαφορετικο νοημα απο μενα οσες φορες το γραφω.

 

Εχεις δικιο στο οτι μιλαω γενικα κ αοριστα ενω θα πρεπε να συγκεκριμενοποιηθω.Το νοημα το πιανεις ομως οποτε δεν υπαρχει παρεξηγησης.

 

Για να το τελειωνουμε κι αυτο εδω, κ να παμε για κανα τζαμοκαφε επιτελους, εδω κ πολυ καιρο αυτος ειμαι δεν συμπεριφερομαι διαφορετικα σε κανεναν κ με ολους κανω ενα ειδος χαβαλε.Μην το παρεξηγεις το μαμημενο.Αυτο το χ8εσινο δεν ηταν χαβαλες για το λογο του μηνυματος.Αν εκανα απλη αναφορα συντονιστη δε θα ειχαμε συνεχεια ομως κ δεν θα σας βλεπαμε στη μονα λίζα απο μπροστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και αν δε με πιστεύεις, να και η τελευταία ομαδική μας photo

 

Bodyguard.gif

 

Στο κάδρο πίσω είναι η πεθερά του Yameth

Παντως δεν μπορειτε να πειτε.... Εχουμε μοντς (ζητω οι Who) ομορφοπαιδα. Αλλα ρε παιδι μου, 5 ομορφοπαιδα να φυλανε την πεθερα απο το κακο το ματι? Τοσος αγωνας, τοση γνωση, τοσος κοπος για να εχεις τον τιτλο του "μαντροσκυλου"??  :D  :D  :D

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου