Προς το περιεχόμενο

(ΑMBIENT) Silence Before The Storm


kilon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω υποσχεθεί εδώ και καιρό ένα κομμάτι φτιαγμένο εξολοκλήρου στο Blofeld μου.

 

Το κομμάτι δεν έχει ξεχαστεί απλώς λόγω καλοκαιρίου είχα χαλαρώσει λίγο. Ανέβασα λοιπόν μια πρώτη προσπάθεια που δείχνει την βασική δομή του κομματιού. Ολοι οι ήχοι έρχονται απο το waldorf blofeld το οποίο πάιζω απο το Yamaha Motif Es6 . Η ηχογράφηση γίνεται στο Garageband όπου χρησιμοποιώ κάποια freeware effects.

 

To κομμάτι έχει δουλειά ακόμα αλλά έχει πάρει ήδη την βασική του μορφή . Όπως πάντα είμαι ανοιχτός σε συμβουλές και απόψεις. 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ονειρικό φίλε kilon, μου άρεσε πολύ η μελωδία. Εγώ θα το έχτιζα το track πάνω της, θα έβαζα beat και θα το συνέχιζα, και μετά προς το τέλος θα έβαζα και το χαλαρό μέρος. Βέβαια μπούρδες σου λέω γιατί μετά δεν θα ήταν ambient αλλά με έχει βαρέσει ο ήλιος εδώ στη Μύκονο και δεν ξέρω τι λέω. Anyway, ανέβασέ το όταν το τελειώσεις! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραίο και ποιο ambient και λιγοτερο epic... ;D ;D ;D

Ειδικα απο εκει που αρχιζει και coolarei πολυ το κομματι μεχρι και το τελος μου αρεσουν και οι ηχοι παρα πολυ

και το ambience που εχουν..

Πολυ κάλο...

Μπραβο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ παιδιά , για τα καλά σας λόγια.

 

Το ότι δεν είναι epic μου βγήκε σε καλό μιας και μου είναι πολυ πιο εύκολο να φτιάχνω ηλεκτρονικά κομμάτια από οτι ορχηστρικά , ακριβώς γιατί στο δεύτερο έχω πολυ μικρότερη εμπειρία.  Το κομμάτι θα είναι καθαρόαιμο ambient φιλε harry και μην νομίζεις ότι θα ζηλεψω που μου μιλάς για Μύκονο γιατί εγώ σήμερα φεύγω για Λουτράκι , μετά Πύλο και αργότερα Χανιά. Άρα κάποια στιγμή μέσα στον Αύγουστο θα τελειώσω το κομμάτι , πότε ακριβώς είναι άγνωστο.

 

Επειδή προηγούνται τα μακροβούτια !!!!

 

Άντε κορίτσια , καλές διακοπές και καλή ξεκούραση. Μαζέψτε έμπνευση για τον χειμώνα. Εγώ είμαι σίγουρος ότι θα βρώ πολλά ambient τοπία.....  8) 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok το κομμάτι είναι στα τελειώματα. Μένει να κάνω κάποιες διορθωσούλες στην μίξη αύριο το πρωί. Έριξα λίγο υπερβολικό EQ στην αρχή και μάλλον το δεύτερο μέρος θέλει λίγο volume up. To κομμάτι διπλασιάστηκέ απο 3 σε 7:50 λεπτά , το έκανα λίγο σκοτεινό στο τέλος για να το συνδέσω με το επόμενο . Ελπίζω να σας αρέσει. Το ανέβασα ατο rapidshare γιατι είναι 7,5 MB.

 

http://rapidshare.com/files/134823777/The_Silence_Before_The_Storm_1.mp3

 

Οποίος προλάβει , πρόλαβε , για της τελευταίας στιγμής συμβουλές , αύριο πρώι θα ανεβάσω το τελικό κομμάτι.

 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο τζιμη πολυ ωραιο ειδηκα για soundtrack.

Τωρα εγω το φανταστηκα σε ενα σημειο να ανεβαινει ρυθμικα και να προστεθει μια ηλ.κιθαρα, οχι αγρια ομως.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου