Προς το περιεχόμενο

Καφρος με Fender Stratocaster...?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αρε κωστα ξερεις να με φτιαχνεις...... ;D

 

παιδια και οι marduk με fender παιζουν (αν κανω λαθος πειτε μου!!αλλα πειτε μου και με τι παιζουν..συγκεκριμενα ο morgan αν και στο live εδω ολοι με fender βγηκαν και ο ηχος ηταν τελειος)

http://www.youtube.com/watch?v=thny3o4hhYM

 

 

οσο για το κλιπακι ειναι παρα πολυ καλο αλλα death metal δεν ειναι!(γιατι κατι ειπες στην αρχη για death)

πχ ο φιλος κωστας ποσταρε μια απο τις πιο true μπαντες στον χωρο του death black...

http://www.youtube.com/watch?v=_llXgKpHdd4

http://www.youtube.com/watch?v=Z2PDNyD9G0M&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=cGfCWTqR-wc

http://www.youtube.com/watch?v=6QW0-5tkh8U&feature=related

 

Παρε κανα καλο DS pedal

Metal master(προτεινω αυτο παρα το Death) η Death metal

της Digitech η καμια πεταλιερα rp παλι της Digitech

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πιο λόγο να αλλάξεις οτιδήποτε αφού λες ότι είναι οκ ο ήχος σου?   ???

 

ελα ντε?

 

το μονο που βρισκω εγω να αλλαξεις οργανο ειναι για θεμα και μονο Image οποτε το stratocasteri ισως δεν κολλαει στην φαση σου...εκτος αν ειναι ολο μαυρο :P :P :P :P :P 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ντε?

 

το μονο που βρισκω εγω να αλλαξεις οργανο ειναι για θεμα και μονο Image οποτε το stratocasteri ισως δεν κολλαει στην φαση σου...εκτος αν ειναι ολο μαυρο :P :P :P :P :P 8)

 

Α καλά, αν είναι θέμα image μπορείς να την γλιτώσεις φθηνά, με μια επίσκεψη στο κοντινό σου εργοτάξιο, φορτώνεις κανα κιλό καρφιά, και ξεκινάς από παπούτσια, προχωράς σε παντελόνι, περικάρπια, ζώνη κιθάρας και μην ξεχάσεις και κάτι στο κεφάλι / λαιμό (π.χ. μια ωραιότατη τιάρα με 10αρια καρφιά είναι ότι πρέπει)

 

Υ.Γ. και οφτοπικ: gpiad γουστάρω την "υπογραφή" σου....

Αυτάααα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως καλη επιλογη ειναι η strat γιατι οταν περασεις το σταδιο της....εφηβειας  ;D ;Dμε το καφρο-μεταλ θα θες να ξανα-παιξεις κανονική ΜΟΥΣΙΚΗ ;D ;D & το καυσοξυλο με τα 456κ εξοδο μαγνητες δεν θα σου κανει οποτε η στρατ με μια μετατροπουλα θα ΞΑΝΑ-γινει κανονικη κιθαρα ;D ;D ;D

:) :)

 

χε,χε,χε τι κακος που ειμαι :) :) :) :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες καλο image με την στρατ και βαριεσαι να ψαξεις για καρφια βγες γυμνος μεσα στα αιματα με ελαχιστο corpsepaint και εισαι ετοιμος!!!!

Προερετικα: Αναποδος σταυρος και κανα καλο  pagan κρεμαστο....

 

Αντε μεινε αληθινος στον εαυτο σου και στην μουσικη σου και χεστηκες για το τι θα πουν οι αλλοι..Ολοι κοιτανε την εμφανιση και απο μουσικη τιποτα...

Τοσες μικρες μπαντες τρεχουν για ρουχα καρφια και μαλακιες και οταν τους βλεπεις γελας γιατι φορανε μποτες 300$ δερματινα ειδη 100$ καρφια αλλα 100$ και το συνολο ολου του εξοπλισμου της μπαντας δεν ξεπερνα τα 400$

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως καλη επιλογη ειναι η strat γιατι οταν περασεις το σταδιο της....εφηβειας  ;D ;Dμε το καφρο-μεταλ θα θες να ξανα-παιξεις κανονική ΜΟΥΣΙΚΗ ;D ;D & το καυσοξυλο με τα 456κ εξοδο μαγνητες δεν θα σου κανει οποτε η στρατ με μια μετατροπουλα θα ΞΑΝΑ-γινει κανονικη κιθαρα ;D ;D ;D

:) :)

 

χε,χε,χε τι κακος που ειμαι :) :) :) :)

 

jumping0041.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και απ'ότι θυμάμαι ο φίλος μας έχει 2 μονούς και έναν διπλό στη strat. Αν δε σας κάνουν οι Maiden

 

3 διπλούς έχει, τον μπερδεύεις με τον smith! ;D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά, ελπίζω ό,τι μου προτείνατε, να το κάνατε ΑΦΟΥ ακούσατε τον ήχο που βγάζει η κιθάρα μου, γιατί αλλιώς δεν έχει πολύ νόημα...! Μάλλον θα αγοράσω (μελλοντικά, όταν ξαναβρώ δουλειά) κάποιο από τα αναλογικά πετάλια που μου προτέινατε, ώστε να μην βάλω τίποτα ψηφιακό στην αλυσίδα μου. Και πάλι thanx.

 

Παντως καλη επιλογη ειναι η strat γιατι οταν περασεις το σταδιο της....εφηβειας  ;D ;Dμε το καφρο-μεταλ θα θες να ξανα-παιξεις κανονική ΜΟΥΣΙΚΗ ;D ;D & το καυσοξυλο με τα 456κ εξοδο μαγνητες δεν θα σου κανει οποτε η στρατ με μια μετατροπουλα θα ΞΑΝΑ-γινει κανονικη κιθαρα ;D ;D ;D

:) :)

 

χε,χε,χε τι κακος που ειμαι :) :) :) :)

 

;D ;D

Αυτό είπα και στο αρχικό μου post, δεν θέλω να αλλοιώσω τον Fender χαρακτήρα που ήδη μου χρησιμεύει σε τζαμαρίσματα με φίλους αλλά και περιστασιακά live, όπου παίζουμε από Socrates μέχρι Hendrix.

 

 

οσο για το κλιπακι ειναι παρα πολυ καλο αλλα death metal δεν ειναι!(γιατι κατι ειπες στην αρχη για death)

 

Ναι, στο θέμα ήχου ήθελα να σταθούμε και σας παραπέμπω στο κλιπάκι, το είδος που παιζω με τους καφροφίλους μου διαφέρει από αυτό του κλιπ...!

 

 

 

Α, επίσης οι Μaiden όντως δεν είναι ο καφρόηχος ( ;D :P ) που έχω στο μυαλό μου, αλλά τι να κάνεις, στα αυτιά ενός μπλουζά, οι maiden φαντάζουν extreme death metal με grind επιρροές...!

χε,χε,χε είμαι πιο κακός...! ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι strat (και γενικότερα οι περισσότερες fender - π.χ. tele) είναι πολύ all-around όργανα, δεν είναι τυχαίο ότι τις χρησιμοποιούν από bluesάδες μέχρι metalάδες..

 

Προσωπικά, πιστεύω πως το 70% του ήχου που θα βγάλεις προέρχεται από τα άλλα μέρη της αλυσίδας (ενισχυτές - πετάλια - εφέ), όχι ότι η κιθάρα δεν παίζει το ρόλο της βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου