Προς το περιεχόμενο

Διακόπτες και ποτενσιόμετρα αγοράς


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρεται μία από της ηλεκτρικές που έχω είναι μια charvel by Jackson και στην ιδέα να την ξαναφτιάξω έκανα έλεγχο αγοράς για το τη χρειάζομαι.

Η ερώτηση που θέλω να κάνω είναι η εξής:

Τι διαφορά μπορεί να έχουν οι διακόπτες τα ποτενσιόμετρα και τα θηλυκά jacks που πουλιούνται στα μαγαζιά με ηλεκτρονικό υλικό των 2 και 3 €  με αυτούς που βρίσκω στα μουσικά καταστήματα 15 έως 30 € (έχω ψάξει μόνο στα ελληνικά μουσικά καταστήματα) πληρώνουμε απλά το όνομα η έχει και ουσιαστικές διαφορές? Ευχαριστώ.

 

Συγνώμη αν υπήρχε κάποιο παλιότερη αναφορά με το ίδιο θέμα και δεν την πρόσεξα.

 

www.rockangel.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα μαγαζια με ηλεκτρονικα συνηθως εχουν ανταλλακτικα φτηνιαρικα κ κατωτερης ποιοτητας.στα μαγαζια με μουσικα θα βρεις πολυ καλητερα ανταλλακτικα αλλα οι τιμες που να αναφερεις ειναι λιγο τσιμπημενες,βρισκεις κ πιο φτηνα

fender k agios o theos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...πληρώνουμε απλά το όνομα η έχει και ουσιαστικές διαφορές?

 

Όπως διαπίστωσες και ο ίδιος, η πιο ουσιαστική διαφορά που έχουν είναι η διαφορά κόστους...  :P

 

Απο εκεί και πέρα, αρκετά απο τα υλικά των ηλεκτρονικών καταστημάτων είναι συνήθως μέτριας ποιότητας.

Πάραυτα, δεν είναι απίθανο να βρείς χύμα jacks της Neutric, τη στιγμή που σε ενα κατάστημα μουσικών οργάνων μπορεί να έχει ακόμη και 5πλάσια τιμή ...καθώς και δικό του κουτάκι.  :-X

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου